oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start

Strona klasy 1A

Wychowawca: Katarzyna Korczak

Nauczyciel wspomagający: Katarzyna Kot


My uczniowie klasy 1A


Apel Samorządowy

Dziś odbył się Apel Samorządowy dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Panie na apelu mówiły bardzo ważne i ciekawe rzeczy. My nic jeszcze nie wiedzieliśmy, ale od teraz już będziemy wiedzieć co możemy a czego nie możemy robić w szkole i jak powinniśmy się zachowywać.

Uczniowie


Jesienne zabawy w szkolnym ogrodzie


Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata


Z okazji Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata całą klasą sprzątaliśmy ulicę Or-Ota obok naszej szkoły. Panie Kasie dały nam jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci i podzieliliśmy się na grupy. Nie wiedzieliśmy, że na tak krótkiej drodze może być tyle śmieci! Jesteśmy dumni z tego, że tak potrafimy zadbać o naszą planetę.

Uczniowie


Piknik „Polska Złota Jesień”

W naszej Szkole odbył się piknik z okazji pożegnania jesieni. Na pikniku było dużo atrakcji i fajnych zabaw. Rodzice przynieśli poczęstunek, a Pan Kucharz zrobił dla wszystkich pyszne kiełbaski. Nasz kolega Jaś wygrał nawet nagrodę w konkursie. Bardzo się cieszyliśmy razem z nim.

Uczniowie


Spotkanie z Panią Pielęgniarką

Dziś przyszła do nas Pani Pielęgniarka Ula. Rozmawialiśmy o higienie osobistej i czystości jamy ustnej. Te zajęcia były bardzo ciekawe, chociaż większość z nas pamięta o tym i stara się dbać o higienę.

Uczniowie


Szukamy oznak jesieni


21 września poszliśmy do parku szukać oznak jesieni. Wszystkim udało się odnaleźć przynajmniej po jednej oznace. Panie opowiedziały nam ciekawe rzeczy na temat jesieni i zmian zachodzących w przyrodzie. Po lekcji w parku, jak nazwała to nasza Pani mieliśmy czas na zabawę na pobliskim placu zabaw. Pomimo, że była brzydka pogoda wszyscy dobrze się bawiliśmy. Takie lekcje możemy mieć zawsze!

Uczniowie


Warsztaty Banku Żywności


Nasza Pani zaprosiła do nas Panią z Banku Żywności. Na tych zajęciach, które mieliśmy wspólnie z klasą 3 dowiedzieliśmy się i zrozumieliśmy jak ważny jest szacunek do żywności. Od dziś nie będziemy już marnować jedzenia i nauczymy tego nasze rodziny. Takie zajęcia są bardzo ważne i każdy powinien je mieć.

Uczniowie


Tydzień zdrowego jedzenia


Spotkanie z Panią Policjantką

16 października naszą klasę odwiedziła Pani Policjantka. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Wszyscy uważnie słuchaliśmy tego, co Pani mówiła i dzięki temu wiemy już, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Uczniowie


Nasz pierwszy sprawdzian
Jutro jest pierwszy sprawdzian. Trochę się stresuje, ale nieważne co się przegra, ciesz się z tego, co wygrałeś!
Marysia

Dzień Papieski

Ślubowanie klas pierwszych

Dziś był bardzo ważny dzień dla pierwszych klas. Po lekcjach odbyło się Ślubowanie. Wszysy bardzo się denerwowaliśmy, czy nasze przedstawienie się uda i wszystkim obecnym się spodoba. Rodzice i nauczyciele głośno bili brawa po naszych występach z czego bardzo się cieszyliśmy, ale tak naprawdę cieszyliśmy się najbardziej z tego, że od dziś jesteśmy już prawdziwymi uczniami naszej szkoły i z tej okazji dostaliśmy od naszej Pani Dyrektor piękne tarcze.

Uczniowie


Nasze Plastusie


Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Pani Kasia na lekcjach wytłumaczyła nam co to znaczy i dzięki temu zrozumieliśmy co nasi koledzy przedstawiają. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy świętować taką okazję!

Uczniowie


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Na lekcjach rozmawialiśmy o tym, jakie mamy prawa i obowiązki i żebyśmy dobrze to zapamiętali Panie podzieliły nas na grupy i każda z grup wylosowała swoje prawo, które miała przedstawić pozostałym dzieciom. Było bardzo zabawnie, ale dzięki temu wszyscy dobrze to zapamiętaliśmy.

Uczniowie


Spotkanie z Panem ze Straży Miejskiej i Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Dziś na pierwszej lekcji odwiedził nas Pan ze Straży Miejskiej. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Pan nauczył nas rymowanki, która pomoże nam zapamiętać jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Rymowanka jest bardzo prosta i każdy może się jej szybko nauczyć – raz dwa raz, nadszedł teraz ćwiczeń czas.


Na drugiej lekcji też było ciekawie. Obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Wiemy, że pluszowe misie obchodzą swoje święto 25 listopada, ale niestety ten dzień w tym roku wypada w niedzielę. Z okazji tego święta każdy z nas, nawet nasza Pani przyniósł swojego ulubionego pluszaka i rozmawialiśmy o nich – skąd się wzięły u nas w domu oraz po co potrzebne są pluszowe misie. Później wszyscy zrobiliśmy piękne obrazki, które przedstawiały misie.

Uczniowie


Praktyczna klasa 1A

Na dzisiaj cała klasa musiała przynieść kawałki materiałów, igły i nici. Nasza Pani pokazała nam jakprzełożyć nić przez igłę i jak można zszyć dwa kawałki materiałów. Sami musieliśmy przewlec najpierw nić przez igłę i później zrobić supełek. Jak Pani Kasia pokazywała jak to zrobić to wydawało to się bardzo łatwe, jednak, gdy sami zaczęliśmy próbować okazało się bardzo trudne. Niektórym z nas się to jednak udało! Po trudnych próbach zaczęliśmy szyć. To też nie było takie łatwe, ale po chwili niektórzy mieli już połączone materiały. Pani mówiła, że takie umiejętności przydadzą nam się niedługo, ponieważ nasza klasa spróbuje uszyć lalki, które przekażemy do Szkolnego Koła Wolontariatu. Już nie możemy doczekać się tych zajęć!

Szymon i Basia


Uczymy się reagować na agresję innych

3 grudnia naszą klasę odwiedziła Pani Psycholog Amelia. Pani Amelia przeprowadziła z nami zajęcia o szanowaniu innych oraz mówiliśmy o tym, jak reagować, kiedy ktoś nam robi krzywdę. Były to bardzo ciekawe zajęcia, ponieważ nauczyliśmy się na nich jak i kiedy reagować na agresję ze strony innych osób. Dziękujemy Pani Amelio!!!

Uczniowie


Mikołajkowe Warsztaty

Z okazji mikołajek naszą klasę odwiedziły Panie, które przeprowadziły z nami warsztaty. Na tych warsztatach sami ozdabialiśmy kubeczki. Każdy mógł wybrać sobie wzór na serwetkach, który wyciął i przykleił do kubeczka. Nie było to łatwe, ale Nasze Panie i Panie które przeprowadzały warsztaty bardzo nam pomagały. Dzięki temu powstały ciekawe wzory. Każdy zrobił inny wzór i ciężko było wybrać najładniejszy. Po warsztatach Panie pięknie zapakowały nasze kubki, które mogliśmy zabrać do domu.

Uczniowie


Spotkanie Świąteczne


Szkolne Jasełka

Z okazji zbliżających się Świąt nasza klasa razem z innymi klasami naszej szkoły wybrała się na salę gimnastyczną obejrzeć Jasełka. Przedstawienie było przygotowane przez naszych kolegów z klas 2 i bardzo mi się podobało. Najbardziej podobała mi się Pani Zima i jej taniec.

Basia


Lekcja biblioteczna

Dzisiaj nasze Panie zabrały nas pierwszy raz do szkolnej biblioteki. Nigdy wcześniej z niej nie korzystaliśmy, ponieważ dopiero uczymy się czytać. Wszyscy nie mogliśmy się doczekać tego dnia, ponieważ już za niedługo będziemy mogli sami wypożyczać książki.

Gabi W.Pasowanie na czytelnika

Dziś nadszedł długo wyczekiwany przez nas dzień – zostaliśmy pasowani na czytelnika i od teraz możemy już korzystać ze szkolnej biblioteki. Tak bardzo się cieszę!

Marysia

14 stycznia odbyło się pasowanie na czytelnika. Podczas pasowania Panie, które pracują w szkolnej bibliotece sprawdzały naszą wiedzę na jej temat, później zostaliśmy pasowani na czytelnika, a na końcu każdy z nas mógł pierwszy raz samodzielnie wypożyczyć książki. Bardzo się cieszę, że już możemy chodzić do biblioteki.

Basia


Apel podsumowujący

21 stycznia na szkolnym korytarzu odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr. Podczas apelu Panie Nauczycielki razem z Panią Dyrektor wręczyły nagrody uczniom za konkursy, które już się odbyły. Nasza koleżanka Zosia dostała aż 2 nagrody! Panie zachęcały nas również do udziału w konkursach, które dopiero będą i myślę, że w tym semestrze ja też będę brał w nich udział!

Marek


Bal

W końcu nadszedł długo oczekiwany przez nas bal karnawałowy. Cała nasza klasa była pięknie przebrana i wszyscy się dobrze bawili na sali gimnastycznej, gdzie Pan Dj grał nam super muzykę. Już nie mogę się doczekać kolejnego balu!

Gabi K.


Szyjemy lalki dla UNICEFu

Po balu w naszej szkole odbyła się druga tura licytacji lalek, które uczniowie naszej szkoły razem z rodzicami szyli dla UNICEFu. Nasza klasa też chciała pomóc i razem z naszymi Paniami już w listopadzie zabraliśmy się do pracy. Najpierw Panie pokazały nam jak szyć i łączyć materiały, a później zaprosiliśmy również do pomocy naszych Rodziców. Nasza praca trwała długo, ale jej efekt był wspaniały. Nasze piękne lalki dostały imiona, które w grupach wymyślaliśmy. Mamy nadzieję, że Wiktoria, Karolina, Gabrysia i Filip pomogą dzieciom z biednych krajów.

Marysia i Basia


Tłusty Czwartek

Dziś wszyscy w klasie obchodziliśmy Tłusty Czwartek. Każdy mówił, że zje najwięcej pączków na całym świecie. Nawet nasze Panie miały dziś zamiast kanapek pyszne pączki.

Franio


Bezpieczeństwo na drodze

W tym tygodniu przyszła do nas Pani, która opowiadała nam o bezpieczeństwie na drodze. Pani mówiła nam wiele mądrych rzeczy, które przydadzą nam się. Na koniec zajęć każdy z nas dostał od Pani prezenty, które przydadzą nam się na drodze.


Basia


Spotkanie z nieznajomym

28 lutego na nasze zajęcia przyszła Pani ze Straży Miejskiej i uczyła nas jak mamy się zachowywać, gdy spotkamy nieznajomą osobę, która ma złe zamiary. Pani pokazywała nam również ciekawe filmiki na ten temat. Mam nadzieję, że nigdy nikogo takiego nie spotkam.

Szymon B.


Święto Kobiet

Z okazji Święta Kobiet wszystkim Paniom i Koleżankom życzymy wszystkiego najlepszego oraz mnóstwo uśmiechów każdego dnia!


Chłopcy z 1a


Konkurs Przyrodniczy Świetlik

Dzisiaj odbył się Konkurs Przyrodniczy Świetlik. Bardzo się nim denerwowałam, ale Rodzice mówili mi, że nie mam czym ponieważ wcześniej przygotowywałem się do niego w domu. Zadania nie były takie łatwe, ale myślę, że dałem radę. Po konkursie Pani dała wszystkim fajne notesiki, które na pewno nam się przydadzą.

Miki

 


Zima w Mieście 2020
***Kliknij tutaj***

Jadłospis na akcję
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS LUTY
***KLIKNIJ TUTAJ***
LUTY- 10 obiadów
opłata 55 zł
INFORMACJE O OBIADACH
***KLIKNIJ TUTAJ***


Aktualny Plan lekcji
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***Ogólnopolski Program
AI Schools&Academy
***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATUSP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***