Wakacje za dziesięć miesięcy

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2011/2012 zaczęła się tradycyjnie od wprowadzenia do sali gimnastycznej sztandaru szkoły i zaśpiewania hymnu państwowego.

Pani dyrektor Elżbieta Rządkowska przywitała zgromadzonych w sali gimnastycznej rodziców, nauczycieli i uczniów. Mówiła o wakacjach, czasie odpoczynku i zabawy, który właśnie się skończył. Życzyła uczniom udanego roku szkolnego, sukcesów i niewielu porażek. Szóstoklasistom przypomniała, że teraz oni są najstarsi i powinni być wzorem dla młodszych kolegów. Wspomniała też o rodzicach, z którymi współpraca jest bardzo ważna dla szkolnej społeczności i nauczycielach, którym życzyła grzecznych i ambitnych uczniów.

Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Antosiewicz, swoim wystąpieniem wywołała poruszenie wśród uczniów, bo powiedziała, że do wakacji zostało tylko dziesięć miesięcy i można już zacząć odliczanie. Później życzyła wszystkim dobrego roku szkolnego i wielu sukcesów.

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości uczniowie zaśpiewali hymn szkoły i wyprowadzono sztandar szkoły. Wtedy pani dyrektor Elżbieta Rządkowska i wicedyrektor Ewa Butryn przywitały poszczególne klasy, wręczając wychowawcom klasowe dzienniki. Uczniowie poznali nową nauczycielkę informatyki, panią Renatę Recką.

Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie z wychowawcami udali się do swoich klas.

Rok szkony 2011/2012 już trwa. Wakacje za dziesięć miesięcy.

I. M.

CZERWIEC