oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start

Dzień Dobrego Jedzenia pod hasłem "Zdrowo i smacznie"

Pod hasłem „Zdrowo i smacznie” odbył się 20 listopada Dzień Dobrego Jedzenia. Delegacja złożona z uczniów klas 1e i 5b udała się do Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy, by zaprezentować wykonane z rodzicami zdrowe potrawy i  częstować nimi dzieci. Degustacja domowego chleba, pieczonej dyni i szarlotki złożonej ze zdrowych produktów miała pokazać dzieciom, że zdrowe jedzenie nie musi być nudne i bez smaku – wręcz przeciwnie: kryje w sobie bogactwo smaków i aromatów oraz wiele korzystnych dla zdrowia składników. Uczniowie chwalili się książkami kucharskimi, w których zostały zamieszczone ich ulubione przepisy na zdrowe i smaczne posiłki.

Po przygotowaniu stoisk, dzieci czekała chwila zasłużonego odpoczynku – obejrzały część artystyczną przygotowaną przez przedszkolaków oraz uczniów pierwszych i ostatnich  klas szkoły podstawowej. Po długich owacjach zachwyceni uczniowie ze SP 68 wrócili na swoje stoisko.

Przechadzając się między stoiskami innych żoliborskich placówek, natrafiliśmy na kilka interesujących wystaw. Wśród nich instalację złożoną z pustych opakowań po popularnych napojach wraz z torebkami wypełnionymi taką ilością cukru, jaka w nich się znajduje. Okazało się, że jedynym napojem bez dodatku cukru jest mineralna woda niegazowana! Dzieci bardzo zainteresowały się wystawą przypraw, które można było powąchać, dotknąć oraz poznać ich nazwy. Wiedzą na ich temat chętnie dzielili się starsi koledzy. Była też wystawa złożona ze zdrowych makaronów wraz z plakatami o zbożach. Dzieci dowiedziały się, że poszczególne rodzaje makaronów różnią się między sobą zawartością błonnika, który wpływa na nasze trawienie. Prawdziwym hitem były owocowe i warzywno-owocowe koktajle, domowa lemoniada słodzona miodem, szaszłyki owocowe oraz zielone ciasto szpinakowe. Gdy kończyliśmy zwiedzać stoiska okazało się, że panie pielęgniarki umożliwiły nam skontrolowanie naszego stanu zdrowia poprzez zważenie się oraz pomiar ciśnienia krwi. Dzieci badały się bardzo chętnie - mamy więc nadzieję, że jako dorośli nadal z troską będą dbać o swoje zdrowie.

Joanna Dąbrowska

 


Zima w Mieście 2020
***Kliknij tutaj***

Jadłospis na akcję
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS LUTY
***KLIKNIJ TUTAJ***
LUTY- 10 obiadów
opłata 55 zł
INFORMACJE O OBIADACH
***KLIKNIJ TUTAJ***


Aktualny Plan lekcji
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***Ogólnopolski Program
AI Schools&Academy
***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATUSP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***