Start / Zobacz

ŚWIETLICA SZKOLNA 2018/2019

Jesień w świetlicy
W naszej świetlicy znów gwar i zabawa. Nadeszła polska, złota jesień, która inspiruje naszych uczniów do wykonywania różnorodnych prac tematycznych związanych z tą porą roku.  Wspólnie z pierwszakami wykonaliśmy "jeże z kolorowych liści."Drugie klasy namalowały "Wrzosy". Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Światowy Dzień Żywności
W świetlicy również celebrowaliśmy "Światowy Dzień Żywności". Wychowawczynie przygotowały z dziećmi zdrową, owocową sałatkę, którą wszyscy z przyjemnością konsumowali. Naszym celem było promowanie zdrowego odżywiania i kształtowanie nawyku niemarnowania jedzenia.

,,Listopadowa nostalgia"

Listopad zbliża się dużymi krokami. Pogoda nas nie rozpieszcza, dni stają się coraz krótsze, a wieczory sprzyjają rozmyślaniom. W naszej szkolnej świetlicy postanowiliśmy odczarować "Listopadową nostalgię" i wyrazić to, co w naszych sercach: optymizm oraz feerię barw. Na przekór aurze.

"100 lat Niepodległości"
Szkolna świetlica również przygotowuje się do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Zaczęliśmy od przygotowania kokard narodowych i flag Polski wykonanych w oryginalny sposób. W tym tygodniu przybliżamy uczniom postać marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

"Kółko miłośników książek"
W świetlicy spędzamy czas kreatywnie i twórczo. Chętni uczniowie biorą udział w kółku miłośników książek. Wspólnie czytamy, omawiamy, rozwiązujemy zagadki oraz krzyżówki. Dzieci uwielbiają rozwój przez zabawę stad często gramy w kalambury. Największą atrakcją zajęć pozostaje na razie niezmiennie rzutnik "Ania" z bajkami na kliszach. Zapraszamy!

***INFORMACJA
URZĘDU DZIELNICY