Start / Strona klasy 2c

Strona klasy 2C

Wychowawca: Kinga Wojciechowska

Wakacje minęły szybko i było wspaniale. Ale pora wracać do szkoły.

Tomek

Wakacje były cudowne i mam fantastyczne wspomnienia. Zatęskniłam już jednak za moimi koleżankami i panią Kingą.

Ola

CDT

12 września pojechaliśmy na wycieczkę do Centralnego Domu Technologii. Gdy tam przyszliśmy, to byłam pod wrażeniem. Nasi przewodnicy zaprowadzili nas do ciekawej sali. Usiedliśmy w kole i pan rozpoczął bajkę, a my ją dopowiadaliśmy. Potem rysowaliśmy swoją bajkę w parach, a następnie dostaliśmy tablety i tworzyliśmy ją w programie ScratchJr. Na koniec poszliśmy do głównej sali, gdzie były nowoczesne wynalazki, którymi można było sterować. Było super!

Laura

W Domu Technologii były różne fajne urządzenia. Była tam taka maszyna, do której były specjalne karteczki, wciskało się kołeczki, które obijały się o instrumenty i tworzyły melodię. Programowaliśmy też robota, który jeździł po planszy i musiał dojechać do celu.

Lena

KRYSZTAŁKI SOLI
W szkole i w domu robiliśmy doświadczenie z wodą i solą. Po dwóch tygodniach niektórzy przynieśli swoje kryształki soli, aby pokazać je innym. Wyszło bardzo ciekawie. Podobało mi się.

Kalina

BAZYLISZEK

24 września robiliśmy Bazyliszka z różnych śmieci. Każdy coś przyniósł: gazety, torebki foliowe, nakrętki, kapsle itp. Pomagała nam mama Stasia i jej koleżanki. Bazyliszek teraz stoi w naszej klasie i czeka na piknik, który odbędzie się w sobotę.

Zosia T

We wtorek, 24 września robiliśmy w klasie Bazyliszka. Wszyscy przynieśli jakieś śmieci i wyszło bardzo ładnie. Podobały mi się te zajęcia.

Kalina

Niedawno w szkole robiliśmy Bazyliszka. Powstał ze śmieci, które zebrała cała klasa. Pomagała nam mama Stasia. Bazyliszek ma tułów z bębna od pralki wypełnionego gazetami i torebek foliowych. Głowę z gazet i nakrętek, a ogon z rury od odkurzacza i kapsli. Nogi zrobiliśmy z butelek owiniętych gazetami i sreberkiem. Nasz Bazyliszek jest super!!!

Paweł

FITNES I RYSOWANIE
W środę, 25. 09 Ala, Ola, Zosia i Amelka przygotowały lekcję. Ala poprowadziła lekcję fitnessu. Ćwiczyliśmy z nią przy muzyce. A Amelka Ola i Zosia uczyły nas jak z cyferek zrobić rysunek. Ja zrobiłam pingwina, psa i jeszcze coś. Było super!

Zosia T

JADŁOSPIS PAŹDZIERNIK