oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Strona klasy 1a

Strona klasy 1A

Wychowawca: Katarzyna Szuflet

Nauczyciel wspomagający: Paulina Kozłowska


2 września 2019 - Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Puk, puk, to ja, mały uczeń pierwszaczek.

Puk, puk, to ja, taki dzielny uczniaczek.

Puk, puk, to ja, pukam, szkoło, do twych drzwi.

Puk, puk, to ja, proszę, bądź przyjazna mi.


6 września 2019 - Poznajemy Leona
"Leon Kameleon uczy nas o uczuciach. To bardzo miły zwierzak." /Asia


16 września 2019 - Dzień kropki
"Dziś świętowaliśmy Dzień Kropki -  film o malowaniu kropek był super. Ta dziewczynka była odważna i pomysłowa." /Gustaw
"Dziś odgadywaliśmy jaki obrazek jest ukryty pod kropkami i sami robiliśmy obrazki z małych kółeczek." /Ania


22 września 2019 - Sprzątanie Świata
Z okazji Światowego Dnia Sprzątania Ziemi poszliśmy do ogródka i uprzątnęliśmy go, przygotowując tym samym rabatki do zimy. Było gwarno, wesoło i zielono.
23 września 2019 - 1a w CDT
We wrześniu klasy 1a, 2c, 3b i 3c uczestniczyły w zajęciach w Centralnym Domu Technologii. Było sporo kreatywności i pracy zespołowej w przyjaznej atmosferze, promującej współpracę. Poruszaliśmy zagadnienia przyrodnicze i z robotyki. W grupach kodowaliśmy na tabletach w programie Scratch Junior i programowaliśmy działania robotów.
Na koniec oglądaliśmy wystawę nowości technologicznych - wszystko polskich projektantów! i wszystko można było wypróbować!
Wycieczki były bardzo udane, miejsce jest inspirujące, a wykorzystanie nowoczesnych technologii w połączeniu ze sztuką sprzyja zainteresowaniu uczniów i rozwijaniu ich kreatywności.
Miejsce godne polecenia, nie raz jeszcze odwiedzimy.14.10.2019 - ŚLUBOWANIE

Słowami tej piosenki uczniowie klas pierwszych rozpoczęli swój występ:

Puk, puk, to ja, mały uczeń pierwszaczek.
Puk, puk, to ja, taki dzielny uczniaczek.
Puk, puk, to ja, pukam, szkoło, do twych drzwi.
Puk, puk, to ja, proszę, bądź przyjazna mi.

Chwilę wcześniej, w dniu 14 października w Dniu Komisji Edukacji Narodowej, dziewczynki i chłopcy z klas 1a, 1b i 1c podczas uroczystego apelu ślubowali na sztandar szkoły, że solidnie będą się uczyć!
Późniejsza cześć artystyczna, wierszowano-śpiewana z elementami języków obcych (angielskiego i francuskiego) wypadła świetnie. Dzieciaki choć przejęte, wystąpiły pełne werwy, uśmiechu i pewności siebie.


15.10.2019 - W POSZUKIWANIU RYTMU
Przez cały rok będziemy poszukiwać muzycznych skarbów w trakcie zajęć w MDK Muranów.
Na pierwszych zajęciach poszukiwaliśmy RYTMU. Rytm jest wszędzie dookoła nas; w biciu serca, w kapaniu wody, w pasach na ulicy, w żeberkach kaloryfera, a także samo możemy go tworzyć - klaszcząc, uderzając w kolana, tupiąc, no i oczywiście grając na instrumentach.Poznaliśmy wartości nutowe i instrumenty muzyczne, na których graliśmy. Było świetnie!


22.10.2019 - SPIŻARNIA SMAKÓW
Byyyło baaardzo smacznie!!! Warzywa w pełni jesieni o pysznych smakach i cudownych kolorach, zupka pomidorowa i kiełbaska z ogniska w przepięknych okolicznościach przyrody i pogody, bo Piaseczno przywitało nas i zapewniło ciepełko i słoneczko na cały dzień. Robienie soku, przetworów, zabawy ze zwierzakami, gra w piłkę, ucieczki w labiryncie, trampoliny i huśtawki, jeżdżenie na kucyku, przyglądanie się rybkom (niektóre chyba były złote) i te wszystkie aktywności skąpane w jesiennych promieniach słońca. To była cudowna wycieczka.

30.10.2019 - ZDROWE, SMACZNE I KOLOROWE ŚNIADANKO
W ramach Tygodnia Zdrowego Jedzenia przygotowywaliśmy pyszne, zdrowe śniadanko. Każdy przyniósł produkty, z których przygotowywał swoje kanapeczki. W sali zapachniało od sałaty, ogórka, pomidora, świeżej wędlinki, szczypiorku, serka i rzodkiewek. Na stolikach się zakolorowiło od różnorodnych smakowitości, ale nie zabrakło elementów dekoracyjnych, jak serwetki i talerzyki.
Każdy miał okazję wykazać się inwencją twórczą i poczuciem estetyki. To było bardzo ciekawe doświadczenie i twórcze zadanie.

15.11.2019 - KAŻDY Z NAS MA NA TYLE DUŻĄ DŁOŃ, ŻE MOŻE Z NIEJ UCZYNIĆ BETLEJEM

Zainspirowani przez Panią Paulinę chętnie zaangażowaliśmy się w akcję związaną z wysyłaniem kartek świątecznych dla dzieci przebywających w szpitalach podczas świąt Bożego Narodzenia. Tworzyliśmy własnoręcznie kartki świąteczne, kazdy z nas odciskał swoja dłoń, której odcisk, po przyklejeniu kolorowych kółeczek i żółtej gwiazdki, stawał się piękną choinką.
Do naszej akcji dołaczyli także uczniowie z wychowawcami innych klas. Razem powstało mnóstwo pięknych i kreatywnych kartek, które wysłaliśmy do fundacji.
To wspólne przedsięwzięcie ma na celu umilenie pobytu tym dzieciom, którym choroba uniemożliwia spędzenie świąt w rodzinnym domu. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów oraz działalności Fundacji Gdy Liczy się Czas, kartki są aktualnie w drodze na Śląsk, gdzie będą mogły wywołać uśmiech na buziach dzieci, a jednocześnie przypomnieć im, że jest ktoś, kto o nich myśli i pamięta. Pomaganie jest fajne! Dziękujemy!


22.11.2019 - TEDDY'S BEAR DAY
W Dniu Pluszowego Misia poznaliśmy historię prezydenta T. W. Roosvelta, który uratował małego niedźwiadka, a na pamiatke tego wydarzenia zaprojektowano pierwszą pluszową zabawkę w kształcie misia. Poznaliśmy też misiowych bohaterów bajek i kreskówek, które ukazały sie na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Miś Uszatek, Colargol były zaskoczeniem dla dzisiejszych dzieci, ale oglądane odcinki bajeczek całkowicie je urzekły.
Powtórzyliśmy sobie także słownictwo angielskie związane z częściami ciała, śpiewaliśmy i tańczyliśmy przy piosence Teddy Bears Song oraz lepiliśmy wymarzone misie z plasteliny. Powstała okazała ich kolekcja!

5.12.2019 - Prawdziwa historia świętego Mikołaja
Gdzie i kiedy żył święty Mikołaj? Jakie imiona nosili Trzej Królowie i jak ich przedstawiano? Obejrzeliśmy sceny z historii Bożego Narodzenia tworzone przez artystów różnych epok. Tak wyglądała nasza bardzo ciekawe i pouczające warsztaty w Muzeum Narodowe. Dzięki nim, wiemy już, co to pastorał, mitra i po co świętemu trzy złote kule.

5.12.2019 - Mikołajki
W piątek świętowaliśmy Mikołajki. Dzieciaki przyszły ubrane na czerwono, niektórzy zadbali także o czapki mikołajkowe i inne świąteczne elementy. Dzień był pełen wrażeń! Śpiewanie kolęd, dekorowanie pierników, warsztaty ozdabiania kubków metodą decoupagee, częstowanie piernikami nauczycieli i uczniów. Mnóstwo uśmiechu i zabawy.
"Zrobiliśmy całą furę pierników i potem wszystkich częstowaliśmy. Było fajnie." /K. M.
"Moje pierniki mi spadły i się połamały, było mi smutno, ale pani pozwoliła mi zrobić następne, a tamte zjadłam" /L. O.
"Najfajniej było chodzić i częstować piernikami, ale robienie kubeczków też mi się podobało" /A. S.

13.12.2019 - W teatrze LALKA
Piatek 13-tego wcale nie była dla nas pechowy, wręcz przeciwnie, bo byliśmy w Teatrze LALKA, na spektaklu "O Jasiu i łodydze fasoli, o Starej Wiedźmie i studni na końcu świata".
"Do teatru pojechaliśmy metrem, ale krótko. W teatrze było fajnie. Bardzo śmieszne przedstawienie." / K. W.
"Najbardziej mi się podobała historyjka o kiju samobiju i dobrze, że karczmarz, który kradł dostał za swoje. Fajnie było zrobić sobie zdjęcie z aktorem." / Z. B.

20.12.2019 - SZKOLNE KOLĘDOWANIE
"Opowieść gwiazdki" to przepiękny scenariusz, którego historia rozgrywa się w Gwiezdnej Szkole, jej uczniowie - małe gwiazdki, poznają historię Bożego Narodzenia i przygotowują się do wyjątkowej bożonarodzeniowej nocy. Pomiędzy teksty, wplecione zostały kolędy nawiązujące swoją treścią do poruszanych w tekście aspektów Narodzenia Pana, a zaśpiewali je uczniowie wszystkich klas 1- 3, przy aktywnym współudziale publiczności. W ten oto sposób połączyliśmy występ z kolędowaniem.
Uczniowie klasy 1a zaprezentowali się w recytacji i śpiewie wspaniale, jesteśmy z nich bardzo dumne. Dziękujemy także wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy pięknie współuczestniczyli w występie i śpiewali kolędy, aż ciarki nam przechodziły po plecach! /K. Sz. i P. K.
"Trochę się stresowałem występem dla wszystkich dzieci i nauczycieli, ale to było bardzo miłe przeżycie." /B. G.
"Bardzo fajnie, że wszyscy śpiewali, ja nie wiedziałem, że to tak będzie. Bardzo mi się podobały te wciągane na górę gwiazdy." /K. C.

GRUDZIEŃ 2019 - MATEMATYCZNE CHOINKI
Grudzień to czas świąteczny, ale nie tylko Mikołajami, reniferami i piernikami człowiek żyje. W naszej klasie nie zabrakło miejsca na naukę i to jaką! Bo niezwykle ciekawą za sprawą matematycznych choinek. Jedne to "Choinki w kolorową kratkę", które kolorowaliśmy zgodnie z uprzednim zakodowaniem ścianek kostki do gry, a druga to "Choinka geometryczna", w której wnętrzu należało tak poukładać elementy, by wszystkie zmieściły się w jej środku i całą choinkę wypełniały. Komu poszło bardzo szybko, musiał się mocniej wysilić i tak poukładać puzzle, by kolorowe bombki nie stykały się ściankami. Łatwo nie było, ale twórczo, ambitnie i z wysiłkiem - OWSZEM!!!
"Te choinki to super sprawa. Bardzo lubię na nie patrzeć." /A. A.
"Trochę mnie denerwowało, że ciągle mi wypada na kostce kolor zielony, ale pani powiedziała, że nie wolno oszukiwać." /A. K.

GRUDZIEŃ 2019 - GRUDNIOWE AKTYWNOŚCI
W grudniu jest wiele do zrobienia: występ, kolędy, nowe literki, dodawanie i odejmowanie. Nie zapomnieliśmy jednak o aktywnościach twórczych i językowych - a wszystko w tematyce świątecznej. Malowaliśmy na zielono, a potem dekorowaliśmy brokatem i cekinami choinki ze sklejki, które przyozdobią nasze pokoje, oraz graliśmy w memory i dobble utrwalając angielskie słówka świąteczne.
"Ja wolałem grać w dobble, ale memory też było fajne." /G. S.
"Strasznie długo robiłem swoją choinkę, a pani kazała mi ciągle naklejać następne cekiny, ale teraz mi się moja choinka bardzo podoba." / K. M.17 stycznia 2020 - wizyta w Domu Seniora

Nim gwiazdka na niebie widoczna się stanie
Musi przejść gruntowne nauczanie.
Jak błyszczeć, lśnić, magiczny zsyłać blask,
Jak wrażenie robić na każdym z nas.

Te słowa rozpoczynają przepiękną "Opowieść gwiazdki", z którą uczniowie klasy 1a wystąpili przed mieszkańcami Domu Seniora Piękny Brzeg na Żoliborzu.

"To było miłe, jak nam pani dziękowała, że przyszliśmy."/K.M.

"Bardzo się starałem ładnie wystąpić. Chyba się udało, bo dostaliśmy cukierki."/T.R.


Styczeń 2020
Zawsze mają czas i dobre słowo, wspierają, przytulają, czasem rozpieszczają. Nasze babcie i nasi dziadkowie! Wyjątkowe osoby w naszym życiu, bez których obejść się nie możemy, i o których zawsze pamiętamy. Ślemy im piękne życzenia i darujemy świeczniki, wykonane z cementu i szklane, niech swoim ciepłem ogrzewają nie tylko zimowe wieczory, ale miłość włożona w ich wykonanie niech rozpala serca.

5.02.2020 - Pasowanie Czytelników
"No w końcu!!! Już nie mogłam się doczekać, kiedy będziemy mogli wypożyczać książki z naszej biblioteki."/Z.B.
"Ja to bym chciała wypożyczyć więcej niż tylko 2 książki. Bardzo lubię czytać."/L.O.
Uroczystość pasowania i zapoznanie z zasadami wypożyczania książek ze szkolnej biblioteki odbyły się 5 lutego. Dzieciaki już nie mogły się doczekać tego momentu, na szczęście będą mogły wziąć ze sobą ciekawe książki na ferie!


6.02.2020 - Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy odbył się w czwartek 6.02.2020, dzięki współpracy pani Dyrektor i Rady Rodziców. W przepięknie udekorowanej przez rodziców sali gimnastycznej, świetnie bawiły się księżniczki, superbohaterowie, zwierzątka, przedstawiciele różnych narodowości, policjanci i duszki. Rodzice zapewnili DJ'a z doskonałą muzyką, animatorkę ze świetnymi pomysłami na rozruszanie towarzystwa i stoły pełne pyszności. Dziękujemy za taki karnawał!!!

 

JADŁOSPIS

Styczeń


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***Ogólnopolski Program
AI Schools&Academy
***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATUSP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***