Start / Strona klasy 1a

Wychowawca: Katarzyna Szuflet

Nauczyciel wspomagający: Paulina Kozłowska

2 września 2019 - Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Puk, puk, to ja, mały uczeń pierwszaczek.

Puk, puk, to ja, taki dzielny uczniaczek.

Puk, puk, to ja, pukam, szkoło, do twych drzwi.

Puk, puk, to ja, proszę, bądź przyjazna mi.

6 września 2019 - Poznajemy Leona
"Leon Kameleon uczy nas o uczuciach. To bardzo miły zwierzak." /Asia

16 września 2019 - Dzień kropki
"Dziś świętowaliśmy Dzień Kropki -  film o malowaniu kropek był super. Ta dziewczynka była odważna i pomysłowa." /Gustaw
"Dziś odgadywaliśmy jaki obrazek jest ukryty pod kropkami i sami robiliśmy obrazki z małych kółeczek." /Ania

22 września 2019 - Sprzątanie Świata
Z okazji Światowego Dnia Sprzątania Ziemi poszliśmy do ogródka i uprzątnęliśmy go, przygotowując tym samym rabatki do zimy. Było gwarno, wesoło i zielono.
23 września 2019 - 1a w CDT
We wrześniu klasy 1a, 2c, 3b i 3c uczestniczyły w zajęciach w Centralnym Domu Technologii. Było sporo kreatywności i pracy zespołowej w przyjaznej atmosferze, promującej współpracę. Poruszaliśmy zagadnienia przyrodnicze i z robotyki. W grupach kodowaliśmy na tabletach w programie Scratch Junior i programowaliśmy działania robotów.
Na koniec oglądaliśmy wystawę nowości technologicznych - wszystko polskich projektantów! i wszystko można było wypróbować!
Wycieczki były bardzo udane, miejsce jest inspirujące, a wykorzystanie nowoczesnych technologii w połączeniu ze sztuką sprzyja zainteresowaniu uczniów i rozwijaniu ich kreatywności.
Miejsce godne polecenia, nie raz jeszcze odwiedzimy.

14.10.2019 - ŚLUBOWANIE

Słowami tej piosenki uczniowie klas pierwszych rozpoczęli swój występ:

Puk, puk, to ja, mały uczeń pierwszaczek.
Puk, puk, to ja, taki dzielny uczniaczek.
Puk, puk, to ja, pukam, szkoło, do twych drzwi.
Puk, puk, to ja, proszę, bądź przyjazna mi.

Chwilę wcześniej, w dniu 14 października w Dniu Komisji Edukacji Narodowej, dziewczynki i chłopcy z klas 1a, 1b i 1c podczas uroczystego apelu ślubowali na sztandar szkoły, że solidnie będą się uczyć!
Późniejsza cześć artystyczna, wierszowano-śpiewana z elementami języków obcych (angielskiego i francuskiego) wypadła świetnie. Dzieciaki choć przejęte, wystąpiły pełne werwy, uśmiechu i pewności siebie.

15.10.2019 - W POSZUKIWANIU RYTMU
Przez cały rok będziemy poszukiwać muzycznych skarbów w trakcie zajęć w MDK Muranów.
Na pierwszych zajęciach poszukiwaliśmy RYTMU. Rytm jest wszędzie dookoła nas; w biciu serca, w kapaniu wody, w pasach na ulicy, w żeberkach kaloryfera, a także samo możemy go tworzyć - klaszcząc, uderzając w kolana, tupiąc, no i oczywiście grając na instrumentach.Poznaliśmy wartości nutowe i instrumenty muzyczne, na których graliśmy. Było świetnie!

22.10.2019 - SPIŻARNIA SMAKÓW
Byyyło baaardzo smacznie!!! Warzywa w pełni jesieni o pysznych smakach i cudownych kolorach, zupka pomidorowa i kiełbaska z ogniska w przepięknych okolicznościach przyrody i pogody, bo Piaseczno przywitało nas i zapewniło ciepełko i słoneczko na cały dzień. Robienie soku, przetworów, zabawy ze zwierzakami, gra w piłkę, ucieczki w labiryncie, trampoliny i huśtawki, jeżdżenie na kucyku, przyglądanie się rybkom (niektóre chyba były złote) i te wszystkie aktywności skąpane w jesiennych promieniach słońca. To była cudowna wycieczka.

30.10.2019 - ZDROWE, SMACZNE I KOLOROWE ŚNIADANKO
W ramach Tygodnia Zdrowego Jedzenia przygotowywaliśmy pyszne, zdrowe śniadanko. Każdy przyniósł produkty, z których przygotowywał swoje kanapeczki. W sali zapachniało od sałaty, ogórka, pomidora, świeżej wędlinki, szczypiorku, serka i rzodkiewek. Na stolikach się zakolorowiło od różnorodnych smakowitości, ale nie zabrakło elementów dekoracyjnych, jak serwetki i talerzyki.
Każdy miał okazję wykazać się inwencją twórczą i poczuciem estetyki. To było bardzo ciekawe doświadczenie i twórcze zadanie.

JADŁOSPIS LISTOPAD
INFORMACJE O OBIADACH