Start / Plastyka

Plastyka

Kolorowa sala plastyczna

Już od ponad roku pracujemy w odświeżonej, kolorowej sali plastycznej. Mamy szafki na przybory, piękne koło barw na ścianie, kolorowe dekoracje. Panuje tu miła, artystyczna atmosfera.
Wakacyjne selfie

Grafika-druk wypukły
Klasy 4 i 6 wykonały na lekcji matrycę z kartonu i sznurka oraz odbitkę graficzną. Obrazek ze sznurka naklejony na karton malowaliśmy czarną farbą. Odbitka powstała po nałożeniu na matrycę białej kartki i odciśnięciu wzoru.

Graficzna odbitka-warzywna
Klasy 6 kontynuowały graficzne doświadczenia z odbitką. Tym razem tworzyły kompozycję odbijając na kartce kształty pociętych warzyw. Zabawa kolorami i kształtami była dla niektórych miłym zaskoczeniem.

Koło barw
Uczniowie klas 5 tworzyli koło barw. Mieszali barwy podstawowe, aby uzyskać pochodne. Następnie wkomponowali swoje koło barw w wymyśloną  rzeczywistość. Czym koło barw może być...?

Malarstwo - różne techniki
Uczniowie klas 4 poznawali techniki malarskie. Mieli za zadanie dobrać wybrane techniki malarskie do tematu "Deszczowy poranek'' "Zwierzęta w dżungli" "Stragan z kwiatami". W ruch poszły pastele olejne, farby plakatowe, farby akwarelowe.

Kontrast

Zadanie plastyczne z barwami dopełniającymi w wykonaniu klas 5. Barwy dopełniające są jednoczenie  silnie ze sobą kontrastujące.  Niektórzy wykorzystali w swojej pracy wszystkie trzy pary barw: czerwony z zielonym, niebieski z pomarańczowym, fioletowy z żółtym. Brawo!

Smutka postać z bajki - barwy złamane

Namaluj smutną postać z bajki wykorzystując umiejętność uzyskania barw złamanych" Lekcję wcześniej uczniowie klas piątych ćwiczyli jak uzyskać barwy złamane łącząc czerwony z zielonym, fioletowy z żółtym, pomarańczowy z niebieskim. Teraz pięknie to wykorzystali. Zachwycające....

JADŁOSPIS LISTOPAD
INFORMACJE O OBIADACH