oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Strona klasy 1c

Strona klasy 1C

Wychowawca: Lena Brulińska


Pierwszy dzień w szkole

Bardzo było mi fajnie w przedszkolu, ale pora pójść do szkoły. Mam wielu przyjaciół, bardzo jestem szczęśliwa, ale kiedyś będę musiała też stąd odejść.

Zosia S.

Przyszedłem do szkoły w poniedziałek. Nikogo nie znałem, oprócz mojego kolegi Franka.  Poznałem mojego kolegę z podwórka  Gavina.  I Ignacego i jego kolegę Gucia. Pierwszy raz zobaczyłem panią Lenę. I były pieczątki, za które dostawaliśmy nagrody ze skrzyni skarbów. Takie jak latarka i linijka.  A ja dostaję 5 i 6. I jestem bardzo pilnym uczniem.

Dominik

 

Rozpoczęcie roku było trudne, ale gdy poznałam kolegów i koleżanki okazało się, że szkoła jest magiczna! Moja Pani jest bardzo miła, mam świetne koleżanki i kolegów.

Amelia D.

 

Na rozpoczęciu roku trochę się stresowałam, bo byłam pierwszy raz w szkole i poznawałam nowych kolegów i koleżanki. Jak już przyszłam   przestałam się martwić, bo wiedziałam, że będzie ze mną moja przyjaciółka z przedszkola Amelka.

Basia

 

Czekałam całe wakacje na rozpoczęcie roku. Byłam już w naszej szkole wiele razy, bo chodzi tutaj mój brat. Z mojej klasy znałam tylko Zosię i Kajkę, a pierwszego dnia poznałam drugą Zosię, która była dla mnie bardzo miła. Pierwszego dnia nie mieliśmy książek, ani zeszytów. Poznaliśmy Panią Lenę, naszą nauczycielkę. Pani Lena ma zawsze ładne buty i blond włosy. Codziennie nosi kolorowy szal, ale każdego dnia inny. Pani była dla nas miła i rozmawialiśmy o zasadach w klasie. Pierwszego dnia poznałam też: Franka, Polę, Biankę, Mikołaja i drugą Amelię. Chciałam pójść do mojego brata, ale przerwy są bardzo krótkie. Trochę tęskniłam za mamą i bałam się. Mama stała na korytarzu, kiedy wyszliśmy z klasy.

Amelia C.

 

Moja wychowawczyni, Pani Lena, chodziła elegancko ubrana, w butach na obcasach, miała piękne, kolorowe szale. Trudno mi było rozstać się z tatą w świetlicy. Długo się przytulałam i płakałam. Pomogły mi koleżanki z przedszkola, Zosia i Amelka, wyszłam z nimi na dwór, do reszty grupy ze świetlicy. Pierwszą lekcją był angielski. Potem były lekcje z Panią Leną. Byłam zestresowana, ale pani Lena była bardzo miła i szybko ją polubiłam. Jest bardzo fajna i ciągle nosi kolorowe szale.

Kaja


Sprzątanie Świata

25 września braliśmy udział w akcji Sprzątanie Świata.


Warsztaty w księgarni Tarabuk

To wyjście było bardzo fajne, poznawaliśmy jak powstają książki, dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy. A może ktoś z nas chciałby zostać bibliotekarką albo bibliotekarze?

Amelia D.

8 października wybraliśmy się na pierwszą wspólną wycieczkę. Jechaliśmy tramwajem do księgarni Tarabuk. Czekała tam na nas Pani, która opowiadała o różnych książkach i o tym, jak się je robi. W trakcie zajęć Pani rozdawała nam naklejki .Najbardziej podobało mi się jak Pani przebiła balonik i z niego wypadała zagadka. Wróciliśmy do szkoły metrem. Na tej wycieczce było super!

Natalia K.

Tarabuk to fikcyjny wuj Sindbada Żeglarza, a także księgarnia. Byliśmy tam na warsztatach, było bardzo fajnie. Rozmawialiśmy o tworzeniu książek, zastanawialiśmy się co to znaczy "klasyka". Mieliśmy grę o tym jak powstają książki. Dowiedzieliśmy się kim jest Redaktor, Ilustrator i Składacz. A na koniec mogliśmy wybrać sobie ulubioną książkę i o niej opowiedzieć. Ja nie opowiadałam, bo nie chciałam, czułam się trochę nieswojo, bo była z nami moja mama. Pani Lena próbowała mnie rozweselić. Wybrałam książkę Lassiego i Maję "Szpital".

Inne dzieci wybrały:
Lubek: Dinozaury, bo zaciekawiam się dinozaurami, Ignacy: Planetarium, Karolina: Fafik i futerał, bo lubię zwierzątka, Pola: Muffiny Eufrozyny, bo lubi babeczki, Natalia: Zwierzaki zwyklaki, bo lubię zwierzęta, Zuzia: Inna podróż, bo o zwierzętach, a zwierzątka się przyjaźnią , Zosia: Basia i alergia, bo ciekawi mnie bo jest o farmie i lubię tam jeździć, Amelka: Nela 10 niesamowitych przygód, bo wiele podróży, tygrysy, wyginięcie tygrysów, Zosia S: Mały atlas ptaków, bo babcia zna się na ptakach i ja też chce się znać, ilustracje są wyszyte , Dominik: Irena, bo interesuje się wojną, Leon: Albert i potwór, bo tam są opisane przygody Alberta, Bianka: Nela sekrety dalekich lądów, bo są robaki i dzikie zwierzęta, bo jest kolorowa, Amelka: Lasse i Maja, Tajemnica mumii, Franek: Rycerze i smok, Gawin: Rycerze i smoki, Alek: Pippi ucieczka

Kaja


Ślubowanie

Byłam trochę zestresowana. Nie wiedziałam, że będzie tak dużo osób na sali gimnastycznej. Piosenki, które śpiewaliśmy wypadły bardzo fajnie. Dostałam złotą tarczę i piękny krawat. Wszystkie dzieci były ubrane bardzo elegancko. To był dla nas bardzo ważny dzień. Ja myślę, że to był mój najpoważniejszy dzień w szkole.

Amelia D.

Na ślubowaniu trochę się bałam, bo nie wiedziałam jak dużo będzie ludzi. W końcu zaczęło się i wszyscy śpiewali piosenki i opowiadali wierszyki. Potem była uczta. Wszyscy zajadaliśmy się słodkościami i biegaliśmy po korytarzu. Tak skończyło się ślubowanie.

Basia

14 października odbyło się Pasowanie na ucznia naszej szkoły. W tym dniu nie było zwykłych lekcji. Spotkaliśmy się wszyscy w klasie, gdzie Pani zawiązała nam krawatki i krawaty. Na sali gimnastycznej byli wszyscy uczniowie klas pierwszych i rodzice. Pani Dyrektor pasowała nas na uczniów wielkim piórem i każdy dostał złotą tarczę szkolną. Potem spotkaliśmy się w sali na poczęstunku. W tym dniu było także święto nauczycieli. Złożyliśmy życzenia naszej Pani i daliśmy jej album z namalowanymi przez nas portretami i życzeniami. To był bardzo ważny i wesoły dzień.

Natalia K.Warsztaty Muranów

Poznaliśmy różne  legendy takie jak Bazyliszek-ta historia najbardziej mi się spodobała- Wars i Sawa czy Syrenka Warszawska też były ciekawe. Warto było posłuchać tych legend!

Amelia D.

Bardzo miło spędziłam czas na warsztatach pt. „Dawno temu, czyli polskie miasta w legendach”. Najbardziej podobała mi się legenda „Pustelnia 3 krzyży”, a na zajęciach plastycznych narysowałam rysunek o tej legendzie.

Maja S.


Piknik klasowy

W pewną sobotę poszłam na plac zabaw pod kościołem. Poszłam z rodzicami na piknik klasowy. Było super! Bawiłam się dużo z koleżankami i kolegami. Razem z Zosią, Bianką, siostrą Zosi, Kają rzucałyśmy się na kanapy. Potem wszyscy zaczęliśmy się huśtać na hamaku. Było świetnie! Mam nadzieję, że Wy też mieliście taki piknik.

ZOSIA S.

 

Na pikniku było super. Była lina i kilka razy po niej przeszłam. Były też dmuchane kanapy. Razem z Amelką siedziałyśmy na tych kanapach i zajadałyśmy się bezami. Był też hamak, do którego weszłam kilka razy. Na pikniku był śliczny mały piesek. Głaskałam go razem z Kają. Na koniec pikniku zbiegałam z nim na smyczy z górki.

Basia

 

Piknik klasowy był w sobotę. Byliśmy w paku przy kościele. Przyszło dużo dzieci, ale nie było Pani Leny i Poli. Była lina do chodzenia i było trochę trudno chodzić po niej, ale tata Kai mi pomógł. Było dużo jedzenia. Huśtałam się w hamaku razem z Zosią i Kają. Na pikniku było super

Amelia C.


Tydzień Zdrowego Jedzenia

31 października przygotowaliśmy wspólne, zdrowe śniadanie.


Ewakuacja

Tego dnia, na ostatniej lekcji mieliśmy etykę. Nagle usłyszeliśmy trzy dzwonki. To oznaczało ewakuację! Wyszliśmy na boisko, gdzie zebrali się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Pani Dyrektor musiała sprawdzić, czy wszyscy uczniowie i nauczyciele byli obecni w miejscu zbiórki. Jak Pani Dyrektor sprawdziła listy to wszyscy wróciliśmy do budynku szkoły. Było to dla nas ważne zadanie, bo każdy z nas musi wiedzieć jak się zachować podczas ewakuacji. Teraz już wiem, jak się zachować! Tą wiedzą podzieliłam z mamą, tatą i siostrą.

Zuzia M.

 


JADŁOSPIS LISTOPAD
***KLIKNIJ TUTAJ***
INFORMACJE O OBIADACH
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***