STYPENDIUM SZKOLNE

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego lub zasiłku szkolnego można składać jedynie w ośrodku pomocy społecznej zgodnego z miejscem zamieszkania ucznia.

Jednocześnie zaznaczamy, iż zgodnie z wprowadzonymi zmianami stypendium szkolne udzielane jest w formie pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym obejmującej:

• zakup podręczników (z wyjątkiem tych, które są nieodpłatnie udostępnione przez szkołę), lektur, encyklopedii, innych książek pomocnych w realizacji procesu dydaktycznego,
  • zakup komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów,
  • zakup biletów miesięcznych lub kwartalnych uprawniających do korzystania z komunikacji miejskiej,
  • całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania, a także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą.

WAŻNE!!!

W TYM ROKU SZKOLNYM STYPENDIUM SZKOLNE NIE MOŻE BYĆ UDZIELANE NA:

• zakupu pomocy dydaktycznych, w tym specjalistycznych edukacyjnych programów komputerowych,
  • zakup wyposażenia osobistego bezpośrednio związanego z realizacją procesu dydaktycznego, w tym zeszytów, długopisów, pierników, plecaków, ministrów
  • zakup stroju sportowego na zajęcia wychowania fizycznego,
  • zakup rzeczy i przedmiotów nie stanowiących pomocy dydaktycznych, ale mających wpływ na realizację procesu edukacyjnego lub wykonywanie obowiązku szkolnego przez ucznia.

Wszystkie informacje znajdą Państwo na stronie

Wnioski można pobrać ze strony internetowej bądź u pedagoga szkolnego.

Podstawa prawna: Uchwała nr. XLIX/1309/2005 Rady m.st. Warszawy z dnia 21 kwietnia 2005r. w sprawie regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkujących na terenie miasta stołecznego Warszawy (wraz ze zmianą z dnia 30 lipca 2020r.)

klasy IV-VIII
rok szk. 2019/2020