Start / Wydarzenia szkolne / Wydarzenia szkolne / Pierwsze miejsce w Ogolnopolskim Konkursie GIODO

Pierwsze miejsce i nagroda główna dla ucznia Szkoły Podstawowej nr 68 w Ogólnopolskim Konkursie GIODO

Michał Szyszkowski uczeń klasy 6a Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 68 w Warszawie, otrzymał z rąk Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych  dr W. Wiewiórowskiego dyplom oraz nagrodę główną, za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie "Mam prawo do ochrony prywatności i danych osobowych" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, objętych Ogólnopolskim Programem Edukacyjnym Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych – inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli".

Celem konkursu było wyłonienie laureatów wśród uczniów, którzy wykażą się wiedzą i kreatywnością z zakresu tematyki konkursu i przygotują najlepsze prace literackie, plastyczne lub multimedialne na temat prawa do prywatności i ochrony danych osobowych.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych chciał w ten sposób zachęcić dzieci i młodzież do zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych poprzez twórcze przedstawienie swoich przemyśleń na ten temat.

Praca Michała została zamieszczona na stronie internetowej Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych www.giodo.gov.pl, zaprezentowana na wystawie podczas seminarium podsumowującego  III edycję Programu „Twoje dane – twoja sprawa (…)” w dniu 3 czerwca 2013 roku w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie, jak również będzie można zobaczyć ją w dniach 23-26 września 2013 roku podczas 35 Międzynarodowej Konferencji Rzeczników Ochrony Danych i Prywatności w Hotelu Hilton w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu!

Anna Lecyk

P6030152b