Start / Wydarzenia szkolne / Wydarzenia szkolne / IV Żoliborski Festiwal Kolęd i Pastorałek

IV Żoliborski Festiwal Kolęd i Pastorałek

Dnia 17 stycznia 2014 r. w Domu Pielgrzyma Amicus odbył się IV Żoliborski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” pod honorowym patronatem J. E. Ks. Kard. Kazimierza Nycza. Organizatorami Festiwalu byli Urząd Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy, Parafia św. St. Kostki, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68.
Gości powitała p. Elżbieta Rządkowska –Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 68 życząc wykonawcom sukcesów, a publiczności miłych wrażeń. Obecny był Burmistrz Dzielnicy Żoliborz p. Krzysztof Bugla oraz Proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Kostki ksiądz Tadeusz Bożełko.
W Festiwalu wzięło udział 69 uczniów z żoliborskich szkół podstawowych i gimnazjum – finalistów szkolnych etapów.
Siostra Krystyna Jasińska koordynatorka Festiwalu zaprezentowała wszystkich wykonawców. Celem Festiwalu było nie tylko popularyzowanie kolęd i pastorałek, rozśpiewanie żoliborskich dzieci, ale również integrowanie całej społeczności Dzielnicy Żoliborz.
Młodych artystów oceniało jury w składzie p. Jacek Kałucki (aktor) - przewodniczący, p. Dorota Rakowska (muzyk, pedagog), p. Katarzyna Rodowicz (wokalistka), p. Piotr Rodowicz (kompozytor, muzyk).
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia 40 uczestnikom Festiwalu.  Fundatorami nagród byli Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, Burmistrz p. Krzysztof Bugla i ks. Prałat Tadeusz Bożełko.
Nagroda Grand Prix – Statuetka ANGELUS – została przyznana Gimnazjum nr 54.
Lista laureatów znajduje się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 68 www.oppman.edu.pl

Tekst: Elżbieta Rządkowska

Zdjęcia: Agnieszka Ścieżyńska