![]() |
![]() |
Twórcza szkoła w Europie
Projekt „Zagraniczna mobilność kadry edukacyjnej szkolnej – twórcza szkoła w Europie” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.
Czas trwania projektu 24 miesiące (31.12.2014 - 30.12.2016).
Projekt „Twórcza Szkoła w Europie” dotyczy udziału grupy pracowników Szkoły Podstawowej nr 68 w Warszawie w serii szkoleń językowych i metodycznych organizowanych na terenie Wielkiej Brytanii przez Shadows Professional Development for Europe i Richard Language School. Jest on wyrazem dążenia kadry pedagogicznej szkoły do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji, poszukiwania skutecznych i atrakcyjnych dla uczniów sposobów kształtowania ich umiejętności uczenia się jako sposobu zaspokajania naturalnej ciekawości świata, odkrywania swoich zainteresowań, rozwijania uzdolnień twórczych i przygotowania do dalszej edukacji. Udział w szkoleniach językowych, metodycznych, możliwość obserwowania pracy nowoczesnych szkół angielskich będzie bardzo dobrym sposobem podniesienia kwalifikacji nauczycieli w zakresie „żywego” języka angielskiego, poznawania nowych kręgów kulturowych, poznawania innowacyjnych metod pracy z uczniami oraz korzystania z nowoczesnych pomocy (komputery, tablice interaktywne, Internet, itp.). Bardzo ważna jest również możliwość nawiązywania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń z nauczycielami z innych krajów.
W programie przewidziano udział nauczycieli w 13 szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe:
• nauczyciele przedmiotów: 1 szkolenie przygotowujące nauczycieli, którzy nie są nauczycielami języka angielskiego do wprowadzania elementów języka angielskiego do nauczanych przedmiotów.
• nauczyciele przedmiotów, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: 5 szkoleń typu bi-component składających się w połowie z treningu językowego i w połowie z obserwacji zajęć w angielskiej szkole podstawowej lub obserwacji innych obszarów funkcjonowania szkoły angielskiej.
• nauczyciele języka angielskiego: 3 szkolenia w zakresie nowoczesnych metod nauczania języków obcych
• 3 szkolenia językowe umożliwiające przygotowanie nauczycieli do udziału w projektach międzynarodowych realizowanych w szkole lub do lepszego korzystania z kursów zawodowych.
Realizacja projektu "Twórcza szkoła w Europie"
Kolejne szkolenia odbywają się zgodnie z planem. Informacje o projekcie i o rodzajach szkoleń zawiera prezentacja - Twórcza szkoła w Europie.
Barbara Andruszkiewicz - szkolenie typu CLIL - Bournemouth, VIII 2015r.
***PREZENTACJA***
Agata Gołaj - szkolenie Bi-Component dla nauczycieli - Bournemouth, IX 2015r.
***PREZENTACJA***
Aleksandra Kasprzycka - Szkolenie metodyczne nauczania języka angielskiego - Bournemouth, czerwiec 2015
***PREZENTACJA***
Dorota Kowal - Szkolenie Bi-Component dla nauczycieli - Brighton, lipiec 2015
***PREZENTACJA***
Magdalena Mosakowska-Sobocińska - Szkolenie Bi-Component dla nauczycieli - Margate, listopad 2015
***PREZENTACJA***
Joanna Dąbrowska - Szkolenie Bi-Component dla nauczycieli - Margate, marzec 2016
***PREZENTACJA***
Agnieszka Kotwica - Szkolenie Bi-Component dla nauczycieli - Bournemouth, kwiecień 2016
***PREZENTACJA***
Krystyna Komsta - Szkolenie metodyczne nauczania języka angielskiego - Bournemouth, czerwiec 2016
W dniach 11-25 czerwca 2016 roku uczestniczyłam w szkoleniu metodycznym nauczania języka angielskiego w Richard Language College w Bournemouth. Udział w tym kursie był dla mnie cennym doświadczeniem w zakresie nawiązywania kontaktów z nauczycielami z innych krajów, którzy podobnie jak ja starają się, aby ich uczniowie z coraz większą pasją uczyli się języka angielskiego i odkrywali nowe możliwości, jakie daje im znajomość tego globalnego języka, w twórczym rozwoju bez bariery językowej. Dla mnie kontakt z żywym językiem był możliwością podniesienia moich kompetencji językowych, zarówno w obszarze metodycznym, jak i w umiejętności posługiwania się językiem w celu komunikacji. Poznałam innowacyjne metody nauczania języka angielskiego, z których w szczególności zainteresowały mnie te, które są oparte na wykorzystaniu tablic interaktywnych oraz zadań aktywizujących ucznia do pracy w grupie. Wykorzystam moje nowe doświadczenia w pracy z uczniami, bo lekcje angielskiego to krok do udanej kariery, a innych nauczycieli z naszej szkoły będę zachęcać do włączania języka angielskiego w nauczanie ich przedmiotów.
Krystyna Komsta
http://oppman.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=715%3Atworcza-szkoa-w-europie&catid=2%3Aaktualnoci&Itemid=184#sigFreeId186707bf66
Beata Domińczak - Szkolenie językowe (j.angielski) - Bournemouth, lipiec 2016
W dniach od 11 do 22 lipca 2016 r. uczestniczyłam w kursie nauki języka angielskiego w Bournemouth. Wróciłam bardzo zadowolona. Obecnie kontynuuję doskonalenie posługiwania się j. angielskim i mam nadzieję, że pomoże mi to w realizowaniu ciekawych projektów międzynarodowych. Wybrany przez mnie kurs spełnił moje oczekiwania, a profesjonalizm Richard Language College oceniam bardzo wysoko. Istotnym elementem szkolenia było nawiązanie przez mnie kontaktów z nauczycielkami przedmiotów przyrodniczych z Sardynii, z którymi mam nadzieję podjąć współpracę, aby podnieść jakość pracy mojej szkoły. Kurs językowy w ramach zagranicznej mobilności był doskonałą formą podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
Beata Domińczak
Anna Zubek - Szkolenie metodyczne nauczania języka angielskiego - Bournemouth, 27.06 – 08.07.2016
W czerwcu 2016 roku wzięłam udział w szkoleniu metodycznym dla nauczycieli języka angielskiego w Wielkiej Brytanii. W czasie mojego dwutygodniowego pobytu miałam okazję uczestniczyć w doszkalającym kursie języka angielskiego w szkole językowej Richard Language College w Bournemouth, dzięki któremu miałam szansę również odświeżyć swoją wiedzę w zakresie metodyki nauczania języka obcego. Współpracowałam z nauczycielami języka angielskiego z różnych krajów Europy, na różnych poziomach nauczania. Zajęcia prowadzone w szkole były różnorodne i ciekawe. Zaprezentowano nam metody pracy z uczniami w szkołach brytyjskich oraz wiele pomysłów na urozmaicenie zajęć z języka angielskiego. Zajęcia były prowadzone w formie wykładów oraz ćwiczeń, dzięki którym mieliśmy okazję wcielić się w rolę uczniów. Szczególnie podkreślano rolę innowacji i technologii w szkołach oraz zastosowanie tablic interaktywnych i wszelakich pomocy dydaktycznych. Było to dla mnie ważne i inspirujące doświadczenie.
Anna Zubek
Ewa Butryn - Szkolenie językowe (j.angielski) - Bournemouth, lipiec 2016
***PREZENTACJA***