Start / Biblioteka / Książki naszych marzeń

Bierzemy udział w programie rządowym "Książki naszych marzeń"

W związku z uczestnictwem w programie jesteśmy jako szkoła zobowiązani do pedagogizacji rodziców w zakresie wpływu czytania na rozwój dziecka. Informacja zredagowana przez bibliotekę szkolną tutaj.

W ramach programu zostały zakupione do biblioteki szkolnej 133 książki ich zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Książki naszych marzeń - prace projektowe klas IV

Zapraszamy do obejrzenia wybranych plastycznych prac projektowych uczniów klas 4, przygotowanych w ramach programu "Książki naszych marzeń".

Książki naszych marzeń - prace projektowe klas VI

Książki naszych marzeń - prace projektowe klasy V i VI

NAWIJAĆ NA SKAJPIE KAŻDY MOŻE, NAWET NA ŚREDNIOWIECZNYM DWORZE!

Internautki i Internauci, a może Skajpiarki i Skajpiarze, chciałabym zachęcić Was do lektury książki Agnieszki Tyszki Nawijka na skajpie wydanej przez AKAPIT PRESS. To książka dla miłośników współczesnych technologii przekonanych, że zmienią one świat. W naszej historii nawijają na skajpie dwie bohaterki, Amanda i Nawojka. Nastoletnia Amanda w niezwykłych okolicznościach poznaje Nawojkę, pierwszą studentkę w dziejach Akademii Krakowskiej. Samolubna i trochę wycofana, współczesna dziewczyna spotyka ambitną i pracowitą białogłowę sprzed kilkuset lat, która żeby studiować, musi udawać chłopaka, Jakuba z Gniezna. To zderzenie dwóch odległych światów bohaterek powoduje, że Amanda zmienia się na lepsze. Zaczyna myśleć o potrzebach innych i staje się bardziej dojrzała. W tej książce ważne jest to, że pokazuje, jak marzenia sprawiają, że rozwijamy się i lepiej poznajemy swoje możliwości. Podobał mi się język tej powieści, tak różny od dostojnych, szkolnych lektur. Posłuchajcie: „W porównaniu z piszczącymi blondynkami ze szkoły była naprawdę super! - A jak tam Roderyk herbu adidas - zrewanżowała się pytaniem o chłopaka Kornelii. Specjalnie za nim nie przepadała, bo był jakiś taki ... jak by to delikatnie ująć? Za grzeczny, ułożony, wypieszczony... Jak to rycerz z szurniętego bractwa.” Razem z bohaterkami przebywamy od czasu do czasu w średniowiecznym Krakowie.  Wtedy możemy posłuchać trochę dziwnych dialogów: „-Tedy niewiastą jesteś, pani... W mężowskim odzieniu... -westchnął ciężko wybawiciel Amandy. - Słuchaj, koleś! A co to ma za znaczenie? Jak w spodniach to ma być od razu facet? A jak w sukience to dziewczyna? To jakiś cholerny stereotyp. Nie słyszałeś o gender?” Czytajcie, bawcie się, miejcie marzenia i pracujcie, żeby się spełniły, czego życzy Wam Aleksandra Maria Nowak Ciągu dalszego nie będzie :)

DNI WOLNE:
2.11.2017