oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Biblioteka / 2016/2017
Email Drukuj

BIBLIOTEKA

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017


1. Nowości czytelnicze ***kliknij tutaj***


2. III Ogólnopolski Konkurs "Wielka Liga Czytelników" pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej ***kliknij tutaj***


3. Pasowanie na czytelnika ***kliknij tutaj***


4. Biblioteka - dyskusja o książce

28.03.2017 r

Dyskusja o książce „Arka Czasu”

Dzisiaj ja, Adam M., Franek T. i Marek S. razem z Panią Agatą G. poszliśmy do szkoły nr. 267 im. Braci Załuskich na dyskusję o książce pt. „Arka Czasu”. Z naszej szkoły wyszliśmy o 10:25, ponieważ o 11 rozpoczynała się dyskusja. Gdy doszliśmy na miejsce, dyskusja jeszcze się nie zaczęła, lecz po krótkim czasie wszyscy się zebrali. Na początku prowadząca pani przedstawiła przybyłych gości, a potem poprosiła, aby jedna osoba krótko opowiedziała, o czym jest omawiana książka. Potem odbywała się dyskusja na różne ważne  tematy. Następnie oglądaliśmy trasę, jaką główny bohater pokonywał w drodze do biblioteki narażając swoje życie. Potem znowu dyskutowaliśmy, lecz tym razem to my proponowaliśmy tematy do dyskusji. Po tych dyskusjach obejrzeliśmy przygotowany wcześniej film, w którym pokazane było, jak zmienia się Warszawa. Na końcu miało być streszczenie książki w postaci filmu, lecz popsuł się dźwięk i nie udało się obejrzeć. Do szkoły wróciliśmy o 13:30.

Marysia Ł.(5A)


III Ogólnopolski konkurs czytelniczy Wielka Liga Czytelników - półfinał

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 im. A. Oppmana przystąpiła w tym roku szkolnym do Wielkiej Ligi Czytelników. Konkurs jest wieloetapowy. Najpierw uczniowie mieli za zadanie wybrać z 20 podanych tytułów 10 książek, które mieli przeczytać i rozwiązać w domu do każdej z nich test. Testy zawierały szczegółowe pytania z danej lektury, ale także m.in. zadania z przyrody, matematyki, historii, słownikowe z języka angielskiego i polskiego. Test był zaliczany jeśli uczeń uzyskał min. 80 pkt. na 100 możliwych.

Żeby móc przystąpić do kolejnego etapu należało w określonym czasie zdobyć 10 sprawności (10 zaliczonych testów). Z klas 1-3 wszystkie sprawności uzyskało 34 uczniów (z 49 zapisanych), z klas 4-6 – 12 (z 35 zapisanych).

Do testu kwalifikacyjnego do półfinału, pisanego w szkole, uczniowie mieli za zadanie przeczytać kolejną podaną przez organizatora książkę: „Witaj Karolciu” M. Krüger (grupa młodsza), „Tomek w krainie kangurów” A. Szklarskiego (grupa starsza). Przystąpiło do niego 32 uczniów z klas 1-3 oraz 11 z klas 4-6.

Trzy osoby z każdej kategorii wiekowej z najlepszymi wynikami utworzyły dwie drużyny, które następnie reprezentowały naszą szkołę w półfinale. Drużynę z klas 1-3 utworzyli: Antonina Strzałkowska 2e, Stanisław Czubaty 2c, Janina Czubaty 3c. Do testu, który był pisany w całej Polsce 21.04.2017r. mieli przeczytać książkę Bronisławy Ostrowskiej „Bohaterski miś”.

Drużyna z klas 4-6: Zofia Nowak 6b, Antoni Demidowicz 4a, Kajetan Figurski 4a musieli zapoznać się z „Tomkiem na Czarnym Lądzie” Alfreda Szklarskiego. Test pisano przez 70 min. w Szkole Podstawowej nr 357 w Warszawie.

W całej Polsce z klas 1-3 pisało 470 zespołów, z klas 4-6 – 419 drużyn. Nasi uczniowie z klas młodszych zakwalifikowali się do finału i znaleźli się wśród 21 najlepszych zespołów, które rozegrają między sobą walkę w Katowicach w dniu 27.05.2017 r. ze znajomości książki Agnieszki Chylińskiej pt. „Zezia i Giler”.

Gratulujemy wejścia do ścisłego finału i trzymamy kciuki za ich występ w Katowicach.

E.Kiraga


Warszawski konkurs recytatorsko-fotograficzny „Czytam, więc jestem” 2017

VIII edycja konkursu składała się z 3 części: recytatorskiej, plastycznej i fotograficznej. W naszej szkole do recytacji zgłosiło się 12 osób. Do części plastycznej prace wykonało 12 uczniów, a do fotograficznej 6. Naszą placówkę w recytacji reprezentowali: Zofia M. 2a, Weronika K. 2a, Aleksandra T. 2d, Krzysztof S. 3a, Jan W. 3c oraz Antonina M. 5b i Waleria M. 5b. Zmagania recytatorskie odbyły się 20.04.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 139 w Warszawie. Do finału zostali zaproszeni: recytacja - Jan Weiss, fotografia – Piotr Paleczny i Wiktoria Strzelecka. Rozdanie nagród nastąpi 17.05.2017r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.

E.K.


Finał konkursu „Czytam, więc jestem” 2017

VII edycja Warszawskiego Konkursu Recytatorsko-Fotograficznego „Czytam, więc jestem” została zakończona galą finałową, która odbyła się 17.05.2017r. w Szkole Podstawowej nr 139 w Warszawie. W zmaganiach wzięły udział w tym roku 24 szkoły.

Troje uczniów z naszej szkoły zostało laureatami tego konkursu.

W kategorii recytatorskiej klas młodszych II miejsce zdobył Jan Weiss z klasy 3c. W kategorii fotograficznej I miejsce przypadło Piotrowi Palecznemu z klasy 4c, II miejsce uzyskała Wiktoria Strzelecka z klasy 4a.

Do konkursu naszych uczniów przygotowywały bibliotekarki Ewa Kiraga i Iwona Zworska. O zaprezentowanie konkursowego wiersza na gali finałowej został poproszony Janek Weiss. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

E.K.


SPOTKANIE AUTORSKIE

27.04.2017 r. w Bibliotece dla dzieci i młodzieży przy ul. Śmiałej odbyło się spotkanie uczniów z klas 2a, 2e i 3d z panem Łukaszem Wierzbickim. Autor książek dla dzieci przeniósł najpierw naszych uczniów do Afryki za pomocą opowieści, prezentacji, rozmaitych przedmiotów i dźwięków, które były tłem do przedstawienia prawdziwej historii Kazimierza Nowaka, który przemierzył ten kontynent m.in. na rowerze. Historię, którą opowiadał dzieci mogą przeczytać w jego książce pt. „Afryka Kazika”, a dorośli mogą zapoznać się z ciekawymi reportażami z wyprawy w książce pt. „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”.

Pan Łukasz Wierzbicki opowiadał również o niezwykłej historii niedźwiedzia Wojtka, który służył w polskiej armii podczas II wojny światowej. Tę historię spisał dla dzieci w książce pt. „Dziadek i niedźwiadek”. Obie prezentowane książki można było kupić na spotkaniu. Chętni mogli uzyskać także autograf pisarza.

Spotkanie było bardzo ciekawe. Dzieci dowiedziały się też jak wyglądała droga pana Łukasza do zrealizowania swoich marzeń z dzieciństwa, zostania pisarzem i podróżnikiem oraz o planach powstania kolejnych książek dla dzieci.

E.K.

 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
MARZEC
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***