STRONA KLASY 7B

Wychowawca: Katarzyna Daniluk

Dom Zagadek

Dzisiaj, czyli 26.09.2017 r. byliśmy w Domu Zagadek VR, czyli Escsape Roomie. Sam pokój znajduje się dość daleko – jechaliśmy 20 min. tramwajem szliśmy 10. Już w szkole wiedzieliśmy, że mamy do dyspozycji 3 pokoje, więc podzieliliśmy się na 3 grupy. Ja byłem z Tymkiem, Adamem, Bartkiem, Grześkiem, Zuzią i Martą. Był problem z wyborem pokoju, ale w końcu wybraliśmy Pegazusa. Byliśmy uwięzieni w wirtualnym świecie gier komputerowych i mieliśmy 1 h na wydostanie się. W każdym pokoju było pełno łamigłówek, elektryczności i zagadek. Przeszliśmy wszystko w 57 min., czyli tylko 3 min. przed końcem czasu. Nie dostaliśmy żadnej podpowiedzi. Ogólnie wszystkim się podobało. Polecam tę formę wycieczek!

Kostek

Dwudziestego szóstego września ,całą klasą poszliśmy do domu zagadek. taki dom to rodzaj atrakcji. Wchodzi do niego i zostaje zamknięta grupa osób. Ich celem jest wydostanie się z niej rozwiązując różne zagadki. Kiedy doszliśmy do domu rozdzielono nas na trzy grupy. Każda z nich wybrała do którego z trzech różnych pokoi wejść. Zagadki były ciekawe. Szczególnie podobało mi się w nich to, że żeby dojść do ich rozwiązania potrzebne było przeszukanie pokoju w nadziei znalezienia wskazówek.

Grzegorz

Czwartek, 12.10.2017 r. – Muzeum Sportu i Turystyki

Dzisiaj wybraliśmy się do Muzeum Sportu i Turystyki na lekcję o anatomii. Do muzeum poszliśmy na piechotę. Na lekcji mówiliśmy o zdrowiu, medycynie sportowej, kontuzjach i ich leczeniu. Także o różnych przypadkach karier sportowców, w których nie wszystko się udawało. Na koniec Tymon zamienił się w bardzo poważnie kontuzjowanego tancerza, a my zostaliśmy podzieleni na 4 grupy. Ja byłem z Adamem, Grześkiem i Bartkiem. Wcieliliśmy się w dziennikarzy i napisaliśmy artykuł do gazety o karierze Tymona. Ogólnie było fajni, ale bez rewelacji.

Kostek