oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start
Email Drukuj

STRONA KLASY 3E

Wychowawca: Joanna Dąbrowska


Wycieczka do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

W środę 4 października byliśmy w muzeum. Oglądaliśmy wypchane zwierzęta i robiliśmy lisa i słonia z origami. Dowiedziałam się, że tak jak dla nas ważny jest orzeł, tak dla Japonii szczęśliwym ptakiem jest żuraw. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Kaja

***

W tym tygodniu byłem z klasą w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie. Widzieliśmy zwierzęta  z różnych stron świata. Później poszliśmy oglądać siodła i stare powozy. Była z nami moja mama. Na koniec robiliśmy origami.

 

Mikołaj


Wycieczka do leśniczówki

Dnia 12 X 2017 r. byłem razem z klasą na całodniowej wycieczce. Pojechaliśmy autokarem do Leśniczówki "Paryż", która znajduje się koło Ciechanowa. Była ładna pogoda i bawiliśmy się na placu zabaw. Widzieliśmy konia i psa "przewodnika". Bardzo fajny był spacer po lesie i zabawa w berka z Dominikiem. Mogliśmy zrobić masło i odbić tropy zwierząt leśnych w masie solnej. Lubię takie wycieczki.

Gucio
***
W tym tygodniu pojechałem z klasą do leśniczówki i pojechał z nami mój tata. Widziałem półdzikiego psa i też masę innych zwierząt. Poszliśmy do lasu na grzyby, a później robiliśmy podpłomyki. Robiliśmy z masy solnej tropy, które się jeszcze suszą w klasie.
Mikołaj
***
12 października pojechałam z klasą do leśniczówki. Jechaliśmy tam jedną i pół godziny. Byliśmy tam z innymi klasami. Kiedy dotarliśmy na miejsce, przywitał nas piesek, który ciągle za nami chodził. Pan przewodnik pokazał nam domek dla nietoperzy. Chodziliśmy po lesie i odpowiadaliśmy na pytania, które zadawał nam przewodnik, a on odpowiadał na nasze. Kiedy wróciliśmy, robiliśmy placki i masło. Później bawiliśmy się na placu. Oglądaliśmy też króliczki - były takie puchate! Po południu robiliśmy z masy solnej placki, a później pan odciskał na nich tropy zwierząt. Na wycieczce najbardziej podobały mi się króliczki i ognisko. Wracaliśmy bardzo zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
Antosia
***
W czwartek byłam razem z klasą w leśniczówce. Jechaliśmy ponad godzinę. W drodze do leśniczówki jechałam z Tosią. Najpierw, gdy przyjechaliśmy, zjedliśmy drugie śniadanie. Panie dały nam herbatę i pyszne ciasteczka. Potem poszliśmy na grzyby z panem przewodnikiem. Znaleźliśmy podgrzybki, kurki i jednego borowika. Gdy wróciliśmy, robiliśmy podpłomyki i ubijaliśmy świeże masełko, które zrobiliśmy ze śmietany. Kiedy skończyliśmy robić masło, ubraliśmy się i poszliśmy się pobawić na dworze. Na dworze były króliki: małe i duże. Był bardzo słodziutkie. Z masy solnej robiliśmy tropy zwierząt. Wracałam z Misią. Cała wycieczka trwała 8 i pół godziny. Ta wycieczka była wyczerpująca.
Kaja
***

W czwartek pojechaliśmy do leśniczówki ,,Paryż”. Najpierw zjedliśmy drugie śniadanie, a później poszliśmy do lasu. W lesie było bardzo fajnie. Pan przewodnik zapytał się nas co to za budka dla ptaków. Jeden z chłopców powiedział, że to budka dla nietoperzy.
Było tam dużo grzybów. Ja znalazłam podgrzybek. Rosły tam kurki, huby i różne inne grzyby. Przy paśniku był pień, w którym było coś czerwonego. Ja zgadłam, że to solna lizawka dla zwierząt. Gdy wróciliśmy robiliśmy podpłomyki, które piekły panie. Potem ubijaliśmy masło.
Później jedliśmy kiełbasę i pieczone ziemniaki, były pyszne. Potem mieliśmy czas na zabawę, karmiliśmy króliki, głaskaliśmy konie i bawiliśmy się.To była bardzo udana i fajna wycieczka. Chciałabym tam jeszcze raz pojechać.

Weronika


Wizyta Ludki
Niedawno przyjechała do nas Ludka. Przyjechała na przerwę śniadaniową, a wyszła po dwóch lekcjach. Było fajnie.Graliśmy w wyścig ptaków. Ludka dała każdemu upominek: dziewczynkom diamenty-serduszka, a chłopcom kauczukowe piłki z dinozaurami.

Zosia


28 listopada odwiedzili nas czarodzieje z klasy 3d i pokazali nam różne sztuczki magiczne.Nasze wiersze o śniegu


Pada śnieg,

Prószy i sypie,

A dziś ulepimy z niego bałwana.

Victor


 ***

Sypie śnieg, sypie śnieg,

A ja jadę na saneczkach.

Płatki śniegu lecą prosto z drzew,

A ja śnieżki mam na plecach.

Kaja


***

"Śniegu"

Śniegu, śniegu, odejdź od nas już,
nudzi nam się.
Śniegu, śniegu, odejdź od nas już,
nie chcemy odśnieżać chodników.

Mikołaj Siemiątkowski

***

Pada śnieg, pada śnieg,

Biało za oknami.
Dzieci bawią się śnieżkami
I jeżdżą saneczkami.
Dominik

***

Kiedy sypnie śniegiem

Uciekam przed nim biegiem.


Zosia


***

Dzisiaj w nocy, kiedy spałam,

Cuda na dworze się działy.

Gdy przez okno rano wyjrzałam

Cały świat był biały.

Białe drzewa, samochody,

W śniegu dachy i chodniki.

Wszystko nabrało urody,

Takie są Zimy wybryki.

Antosia Kuć


Wycieczka do Zamku Królewskiego
23 lutego, w piątek, nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Zamku Królewskiego. Pojechaliśmy autobusem na Stare Miasto. Pogoda był ładna. Świeciło słońce, ale było bardzo mroźnie. Chwilę spacerowaliśmy i oglądaliśmy Kolumnę Zygmunta. W Zamku zrobiliśmy sobie mini piknik. Potem przyszła do nas pani przewodnik. Opowiadała nam o obrazach malarza, który nazywał się Bernardo Bellotto, czyli Canaletto. Malował on różne zakątki Warszawy. Nauczyliśmy się dwóch trudnych słów: weduta i sztafaż. Weduta to obrazy architektury a sztafaż to scenki z ludźmi. Lekcja w muzeum była ciekawa. Pani przewodnik na koniec dała nam koperty z zagadkami. Udało nam się je rozwiązać. Ten dzień bardzo mi się podobał.
Antosia

Nasze wiersze o śniegu - dodatkowy wiersz

Wiosna, lato, jesień, zima!
Zimą śnieżek prószyć zaczyna!
A 22 grudnia się zima zaczyna!
Śnieżek, śnieżek, skąd się bierze?
A może to cukier puder?
A może pierze lub mąka?
Aaa, już wiem czyja to sprawka!
Lód o lód się ociera,
taka to była zagadka!

Weronika


Zajęcia w MDK Muranów

W środę od razu po świętach pojechaliśmy do MDK Muranów. Tematem naszych zajęć była abstrakcja. Zrobiliśmy dwie prace: jedna z nich była zrobiona metodą wyklejania, a drugą robiliśmy rysując różne wzory pastelami, a potem malowaliśmy to tuszem. Dzięki temu uzyskaliśmy efekt przenikania pasteli przez tusz. Po wykonaniu prac mogliśmy bawić się tuszem. Uzyskaliśmy różne fajne i ciekawe efekty. To były bardzo fajne zajęcia. Abstrakcja jest bardzo ciekawa i daje wiele możliwości.

Weronika


Przedstawienie

W ubiegłym tygodniu w środę nasza klasa miała przedstawienie w naszej szkole. Tematem naszego występu była wiosna. W trakcie przedstawienia razem z klasą śpiewaliśmy wesołe piosenki. Wszyscy byliśmy ubrani na kolorowo, tak żebyśmy przypominali barwy wiosny.

Nikodem


4 czerwca w szkole odbył się Dzień Dziecka. Była muzyka, lody, kiełbaski z grilla, fotobudka i inne atrakcje, np.: wykrywacz metalu, trzyosobowe spodnie, koszykówka, frisbee, 2 duże dżdżownice i giga puzzle. Było super!

Amelka

 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
MAJ
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***