oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Strona klasy 3a
Email Drukuj

STRONA KLASY 3A

Wychowawca: Kinga Wojciechowska

Nauczyciel wspomagający: Magdalena Trzcińska


NARESZCIE SZKOŁA!!!

No i zaczęło się. Dziesięć miesięcy ciężkiej pracy przed nami, ale za to w nowym, silniejszym składzie. Do naszej szkoły doszło troje uczniów: Gabrysia, Mikołaj i Janek S. Postaramy się, aby dobrze czuli się w naszej klasie.

Lena

***

Dzisiaj jest rozpoczęcie roku szkolnego! Doszła do nas trójka dzieci: Mikołaj, Janek i Gabrysia. Gabrysia na razie bardzo mało mówi. Mikołaj teraz jest najlepszym przyjacielem Janka S. Mam nadzieję, że wszyscy się zaprzyjaźnimy oraz, że wszyscy będą się tu nadal dobrze czuli. Cieszę się, że już zaczęła się SZKOŁA!!!

Emilka

***

Zaczęliśmy nowy rok szkolny, jesteśmy już w 3 klasie. Bardzo mi się podoba że doszli nowi koledzy: Mikołaj, Janek i Gabrysia. Od początku roku zaczęliśmy intensywnie pracować. Teraz omawiamy nasze wady i zalety. Przyznam że ocenianie siebie jest trudne.

Janek B.

***

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Do naszej klasy doszły aż cztery nowe osoby. Jedna z nich to moja przyjaciółka Zosia. Doszła też Gabrysia, która mało mówi. Oprócz nich doszedł też Janek i Mikołaj. Mieliśmy już dwa testy z polskiego i map. Polski poszedł mi bardzo dobrze a mapy jeszcze nie wiem. Jutro mamy test z matematyki. Cieszę się, że już zaczęła się szkoła.

Zofia


LAS

W piątek 29 IX byliśmy na wycieczce w Lesie Bielańskim. Widzieliśmy tam różne zwierzęta, ślady i rośliny. Byliśmy podzieleni na grupy i w notatnikach zapisywaliśmy swoje obserwacje. My widzieliśmy m.in. sarnę, żubra, biedronkę i żuka oraz ślady dzika. Widzieliśmy też różne gatunki drzew i obliczaliśmy ich wiek. To była ciekawa wycieczka.

Zuzia

***

29 września, nasze Panie zabrały nas na wycieczkę do Lasu Bielańskiego. Mogliśmy zobaczyć to wszystko o czym mówiliśmy na lekcjach. Spacerując po lesie bawiliśmy się w obserwatorów: ściółki, runa, podszytu i koron drzew. Najwięcej ciekawostek zaobserwowaliśmy w ściółce i koronach drzew. Widzieliśmy spacerujące mrówki, żuki i ślady dzików oraz ptaki ukrywające się wśród drzew. Piękna pogoda tego dnia sprawiła, że wycieczka była udana.

Lena


LEKCJE I PRZERWY

Już pierwszy miesiąc nauki za nami. Bardzo lubię chodzić do szkoły, ponieważ oprócz tego, że na lekcjach p. Kinga uczy nas ciekawych rzeczy, to mogę pobawić się z moimi koleżankami i kolegami.

Lena


DZIEŃ PAPIESKI

11X 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski. Mój brat razem z 6a przygotowali występ. Adam grał ucznia i bawił się w „Anse, kabanse, flore”. W przedstawieniu chodziło o to, że najładniejsze serca ma ten, kto dzieli się nim z innymi. Ten występ bardzo mi się podobał!

Zofia


PERKUSJA

18 X 2017 Mikołaj przygotował lekcję o perkusji. Pokazał nam czym się interesuje i jak ćwiczy w domu. Każdy z nas mógł też zagrać na przyniesionym przez niego instrumencie. Dowiedzieliśmy się, że jego tata też jest muzykiem i gra w zespole rockowym. Mikołaj to najlepszy muzyk jakiego znam!!!

Zofia


FOLWARK BRÓDNO

19.10.2017r. pojechaliśmy na zajęcia do  PGR Bródno. Jechaliśmy  autobusem 500. Tam karmiliśmy kozy, owce i świnkę. Widzieliśmy też papugi, krowy i chomiki. Jeździliśmy na koniach. Ja jeździłam na  Diable (tak nazywał się mały koń).Były też kaczki. Bardzo wesoło było na placyku zabaw. Podobały mi się też zabawy takie jak rzucanie burakiem do celu, dojenie krowy  Muci, wysypywanie ziaren, kopciuszek i przeciąganie liny. Oglądaliśmy różne przyprawy i owoce. Niestety nie zrobiliśmy strachu na wróble. W drodze powrotnej w autobusie graliśmy w ansę kabanie. Ta wycieczka była tak super!!!

Zofia

***

W czwartek, 19 października pojechaliśmy na wycieczkę do „Folwarku Bródno”. Jechaliśmy autobusem numer 500. Karmiliśmy kozy i owce. Owce jadły mniej, bo chyba się nas trochę bały. Za to kozy jadły jak szalone. Poszliśmy też obejrzeć rośliny uprawne. Niektóre zbieraliśmy, a inne nie. Doiliśmy krowę, która nie miała mleka, tylko wodę. Później rzucaliśmy burakiem do garnków i przeciągaliśmy linę. Rozdzielaliśmy ziarna pszenicy i słonecznika. A na końcu jedliśmy pyszne kiełbaski.

Emilka

***

W czwartek, 19 października byłem z moją klasą na wycieczce w Folwarku PGR Bródno. Pojechaliśmy tam autobusem numer 500. W Folwarku robiliśmy różne fajne rzeczy. Karmiliśmy kozy i jeździliśmy na kucyku, doiliśmy sztuczne krowy. Na folwarku były też kury, gęsi i świnka. Potem Pan Przewodnik rozpalił ognisko i zjedliśmy pyszne kiełbaski. Były też super zabawy i zawody np. przeciąganie liny, przesypywanie ziarenek na czas. To była bardzo fajna wycieczka a najbardziej podobało mi się jak karmiłem kozy. Jak wróciliśmy do szkoły to wyszliśmy jeszcze na dwór. To był dla mnie super dzień.

Janek S.


***

19 X nasza klasa była na zajęciach w Folwarku Bródno. Widzieliśmy tam kozy, owce, króliki, krowy i gęsi. Odgadywaliśmy też nazwy różnych  roślin na poletkach. Później piekliśmy kiełbaski na ognisku i bawiliśmy się na placyku zabaw. Byliśmy też w stajni i jeździliśmy na kucach: Puniu i Diabliku. Diablik był niższy od Punia o kilkadziesiąt centymetrów, więc każdy mógł dopasować konika do swojego wzrostu. Spodobała mi się ta wycieczka.

Ania

***

W czwartek, 19 X byliśmy z klasą w Folwarku Bródno. Było tam tyle atrakcji, ze „głowa mała”. Pan przewodnik oprowadzał nas po całym gospodarstwie. Zaczęliśmy od karmienia kóz i owiec. Potem oglądaliśmy różne maszyny rolnicze. Następnie doiliśmy sztuczną krowę – z wymion leciała woda. Kolejną atrakcją było ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski i chleb. Bawiliśmy się też na placu zabaw. Oglądaliśmy rośliny uprawne i rozwiązywaliśmy zagadki ukryte na grządkach. Były też zawody w rzucaniu burakiem do garnka i oddzielaniu ziarna pszenicy od słonecznika – prawie jak Kopciuszek. Dla mnie największą frajdą była przejażdżka na kucu. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Było też mnóstwo świetnej zabawy!

Zosia


ZAWODY SPORTOWE

Na Żoliborzu odbyły się zawody sportowe „Od zabawy do sportu”. Wzięły w nich udział cztery szkoły w tym nasza, a ja byłam w reprezentacji naszej szkoły. Na zawodach były różne konkurencje np.: wyścig z rakietkami  i piłeczkami do tenisa, bieg z przeszkodami, przechodzenie przez szarfę. Przez cały czas bardzo się staraliśmy i chodź na początku nie szło nam zbyt dobrze, to potem nadrobiliśmy i ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce. Zawody trwały kilka godzin, ale mimo to nie byłam zmęczona. Szczęśliwi wróciliśmy z naszym medalem do szkoły.

Weronika


CROSS I PAPUGI

W środę 8XI odbyła się lekcja Janka o motocyklach. Janek opowiadał o ich historii, o różnych typach i modelach oraz ich przeznaczeniu. Były też dwa filmiki, na których mogliśmy zobaczyć jak Janek jeździ na swoim małym motocyklu. Janek ma ciekawe hobby i jego lekcja mi się spodobała.

Ania

***

8 XI 2017r. Janek i jego tata zorganizowali lekcje o motocyklach. Janek opowiedział nam jak powstał motor i jak się na nim jeździ. Pokazał nam też swój strój i każdy kto chciał mógł go przymierzyć. Zobaczyliśmy też  jak jeździł na swoim motorze. Przymierzałam pancerz ochronny. Jak założyłam go to czułam się jak żółw. Zawsze chciałam mieć motor a wy?

Zofia

***

Dzisiaj, 8.11.2017, była lekcja Janka. Janek miał lekcję o swoim hobby, MOTOCYKLACH. Opowiadał o motocyklach nowoczesnych i starych. Był też jego tata i przyniósł różne sprzęty. Te sprzęty służą do chronienia motocyklisty. Był to kask, stabilizator szyi, ochraniacze na kolana, buty, koszulka, ochraniacz na klatkę piersiową. Potem zakładaliśmy te rzeczy i robiliśmy sobie w nich zdjęcia. BARDZO PODOBAŁA MI SIĘ TA LEKCJA!!!

Emilka

***

Dzisiaj, 8.11.2017,była lekcja Piotra N. Lekcja ta była o papugach. Mam bardziej spodobała mi się papuga KAKADU. Ma białe piórka i czarny dzióbek. Są też papugi które zagrażają środowisku! Są one już w Niemczech. Były też papuzie powiedzenia, jak papużki-nierozłączki. Papużki-nierozłączki to prawdziwe papugi. PODOBAŁA MI SIĘ TA LEKCJA!

Emilka


„PODRÓŻE GULIWERA”

W piątek, 10 XI pojechaliśmy do Teatru Polskiego na spektakl pt.: „Podróże Guliwera”. Siedzieliśmy w kilkuosobowy lożach i bardzo dobrze wszystko widzieliśmy. Przedstawienie składało się z dwóch części. W pierwszej części się śmiałam, a na drugiej się bałam. Rozśmieszył mnie sposób gaszenia pożaru, a przestraszył wybuch prochu. W przedstawieniu brały udział dwie dziewczynki, które bardzo ładnie zagrały swoje role. Całe przedstawienie bardzo mi się podobało.

Weronika

***

10 XI 2017r. pojechaliśmy z klasą do teatru na przedstawienie pt. „Podróże Guliwera”. Mieliśmy miejsca wysoko na takich balkonikach. Najpierw Guliwer był bardzo duży wśród małych liliputków, a potem na odwrót . W trakcie spektaklu była prawdziwa eksplozja, taka iż myślałam ,że to prawdziwy wybuch. Nie wiem a może kiedyś ja tak urosnę albo się zmniejszę jak myślicie?

Zofia

***

W piątek nasza klasa była na wycieczce w teatrze. Spektakl był o Guliwerze, który podróżował po dwóch krainach: krainie liliputów i krainie wielkoludów. Przedstawienie spodobało mi się, ponieważ siedzieliśmy w lożach i dlatego, że lubię podróże.

Ania


APEL

13 listopada, w poniedziałek spotkaliśmy się na apelu z okazji Święta Niepodległości, które przypada 11 listopada. Klasa 5a podczas swojego występu przypomniała nam co to za święto i jak ważną rolę pełni w życiu Polaków. To już 99 lat minęło, kiedy Polska stała się niepodległa.

Lena


SAŁATKI

We wtorek 14 listopada robiliśmy sałatki jarzynowe. Nasze panie podzieliły nas na dwa zespołu: chłopcy i dziewczynki. Ubraliśmy fartuszki, rozłożyliśmy ściereczki, deseczki i zabraliśmy się do pracy. Z przyniesionych produktów zrobiliśmy pyszną, kolorową i zdrową sałatkę jarzynową. Uważam, że nasza sałatka była smaczniejsza od chłopców, ponieważ była delikatniejsza w smaku.

Lena


POWĄZKI

17 XI 2017r. nasza klasa pojechała na Cmentarz Wojskowy Powązki. Byliśmy m.in na grobach żołnierzy ze zgrupowania „Żywiciel”. Kładliśmy flagi Polski na różnych żołnierskich grobach. Szukaliśmy też grobu dziewczynki z książki pt. „Mali Bohaterowie” Było trochę mi smutno, bo tyle osób zginęło podczas wojny.

Zofia

***

17 listopada, w piątek z całą moją klasą wybraliśmy się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Widzieliśmy brzozowe krzyże Harcerskiego Batalionu AK „Zośka” i zapaliliśmy znicze na grobach bohaterów, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Miłym akcentem naszej wycieczki było spotkanie trzech wiewiórek, które jak się okazało zamieszkują na tym cmentarzu.

Lena


LAPBOOKI

Nasza pani Kinga wpadła na znakomity pomysł, aby utrwalić z nami tabliczkę mnożenia. Robiliśmy kolorowe lapbooki, dzięki którym tabliczka mnożenia połączona z dobrą zabawą stała się łatwiejsza. Klejenie, wycinanie, liczenie to naprawdę teraz sama przyjemność. Na sprawdzianie z tabliczki mnożenia powinny być same piątki.

Dziękujemy pani Kingo! Matma jest super! Lena


BALET I WOJSKO USA

23 listopada, w czwartek mieliśmy dzień ciekawostek. Pola i Emilka opowiedziały nam o balecie i nauczyły nas kilku podstawowych pozycji baletowych, które wykorzystuje się podczas tańca. Natomiast Zosia i Olek opowiedzieli o wojsku USA, ich samolotach i uzbrojeniu. To zapewne najbardziej ucieszyło chłopaków.
Lena


MEDIATEKA

24.11.2017 byliśmy na wycieczce w Mediatece, na początku budowaliśmy z klocków huśtawki, wyrzutnie i katapulty. Następnie tworzyliśmy muzykę na komputerach i rysowaliśmy logo klasy 3a. Wycieczka była bardzo fajna i można było się wiele dobrego nauczyć.

Gabrysia

W piątek, 24 listopada całą klasą wybraliśmy się do Mediateki. Tam na początku budowaliśmy z klocków katapulty i huśtawki. To była super zabawa. Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, a w grupach łączyliśmy się w pary. Jedna grupa robiła logo klasy, druga tworzyła muzykę. Razem z Piotrem stworzyliśmy super logo, które naszym zdaniem powinno być logo naszej klasy. Natomiast w sali muzycznej łącząc różne dźwięki tworzyliśmy utwór muzyczny. Utwór mój i Kacpra był naprawdę przyjemny. Bardzo podobały mi się zajęcia w Mediatece.

Lena

24 XI byliśmy w Mediatece. Zajęcia odbywały się w trzech salach. Najpierw budowaliśmy z klocków, później tworzyliśmy muzykę na komputerach, a na końcu rysowaliśmy logo naszej klasy. Zajęcia były bardzo ciekawe. Polecam innym odwiedzenie Mediateki.

Piotr

24 listopada, w piątek wybraliśmy się do Mediateki. Na miejscu budowaliśmy z klocków, rysowaliśmy logo naszej klasy i tworzyliśmy własną muzykę. Najbardziej podobało mi się tworzenie muzyki i budowanie z klocków. Z klocków robiłam huśtawkę, ale były też wyrzutnie i inne. Bardzo podobało mi się w Mediatece.

Pola

24 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Mediateki. W jednej z sal dostaliśmy instrukcje według której mieliśmy budować z klocków. W następnej tworzyliśmy muzykę na komputerach, a w ostatniej rysowaliśmy logo naszej klasy. Bardzo mi się tam podobało.

Emilka


DZIEŃ BAJKI

28 XI 2017r. z okazji dnia bajki do szkoły przychodziliśmy przebrani za postacie z książek. Ja przebrałam się za Violet z „Charliego i fabryki czekolady”.

Zofia


ANDRZEJKI

O godz. 16 odbył się bal z okazji Andrzejek. Były różne zabawy i konkursy. Jak były wróżby ja wylosowałam „W przyszłości zostaniesz sławnym sportowcem”.

Zofia


W KINIE

30XII2017r. razem z klasą 3b i 3c pojechaliśmy do Kina Kultura. Oglądaliśmy film o Mikołaju Koperniku. Zapamiętałam że mówili o tym, że „Ruszył słońce wstrzymał ziemie”. Zapamiętałam by więcej gdyby film nie trwał ok.3 godz.

Zofia


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

5 grudnia byliśmy w LO I na przedstawieniu o Świętym Mikołaju. Historia opowiadała o rodzeństwu, które wyruszyło do Laponii pomóc Mikołajowi robić prezenty. W czasie podróży mieli wiele przygód. Jechali magicznym pociągiem z maszynistom Kornelem i po drodze trafiali do różnych krajów. W końcu dotarli do fabryki Mikołaja, ale jego tam już nie było. Wrócili więc do domu i tu spotkali Mikołaja. Przedstawienie bardzo mi się podobało.

Pola

Na lekcji p. Kinga powiedziała, że idziemy na wycieczkę i musimy szybko uwinąć się z lekcjami. Trochę się bałam, bo nic o tej wycieczce nie wiedzieliśmy. Okazało się, że razem z 3e idziemy do Liceum na przestawienie. Opowiadało ono o rodzeństwie, które chce pomóc Mikołajowi, lecz maszynista Kornel ciągle zawozi ich w inne miejsce niż powinien.

Emilka


KLASOWE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO-MIKOŁAJKOWE KL. 3 a

6 grudnia 2017 r. odbyło się klasowe spotkanie świąteczno-mikołajkowe. Sala była odświętnie ustrojona światełkami i girlandami. Udało się też zdobyć prawdziwą choinkę. Specjalnie na ten dzień nasza klasa wraz z paniami przygotowała krótki występ, podczas którego śpiewaliśmy i graliśmy kolędy bożonarodzeniowe. Zorganizowaliśmy również kilka konkursów do wspólnej zabawy z rodzicami takich jak: „Jaka to kolęda“, „Co jest w pudełku“, „Kalambury“ i „Milionerzy“ – wszystko o tematyce świątecznej . Robiliśmy także stroiki wykorzystując do tego celu patyki, pomarańcze, wstążki i szyszki. Stroiki zabraliśmy ze sobą by ozdobić domy na Święta Bożego Narodzenia. 

Mikołaj

Dnia 6 grudnia mieliśmy z klasą spotkanie mikołajkowe. Śpiewaliśmy piosenkę ARKA NOEGO. Robiliśmy prace plastyczne, które bardzo mi się podobały. Mieliśmy również konkursy: Co jest w pudełku?, Kalambury, Milionerzy, The Voice of Poland i Jaka to kolęda?. Na koniec spotkania losowaliśmy wróżby. To był miły wieczór.

Gabrysia

W środę, 6 XII  odbyło się nasze Świąteczne Spotkanie Rodzinne. Najpierw śpiewaliśmy kolędy, a później zaczęły się różne konkursy przygotowane przez nas. Mama Weroniki zrobiła zaś z nami w tym roku taką śmieszną zawieszkę z patyków, szyszek i pomarańczy. A na samym końcu przyjęcia dostaliśmy prezenty, które sprawiły nam wiele radości. Podobały mi się nasze Mikołajki.

Emilka

6 grudnia mieliśmy spotkanie świąteczne. Zorganizowaliśmy różne konkursy: „Jaka to kolęda?”, „Milionerzy”, „Co jest w pudełku?” i „The voice of Ponand – Kolęda”. Były też zajęcia plastyczne prowadzone przez mamę Weroniki. Później przyszedł Święty Mikołaj i dostaliśmy prezenty. Ja dostałam dmuchaną gitarę i glutka. To spotkanie bardzo mi się podobało. 

Pola


MUZYKA I ANGLIA

13. 12.odbyła się lekcja Zosi Ma. Zosia zrobiła lekcję o swoim hobby MUZYCE. Powiedziała nam kto jest jej idolem. Tego dnia przyniosła MP4 do szkoły. Opowiedziała jaki teraz ma mikrofon, a jaki chce mieć. Na koniec gdy wyświetlało się ,,dziękuję za uwagę" było dopisane ale... -zapraszam wszystkich do mojego klubu muzycznego "Uśmieszek''. PODOBAŁA MI SIĘ LEKCJA ZOSI!!!

Emilka

13.12. była lekcja Zosi Mi. Zosia zrobiła lekcję o Wielkiej Brytanii. Opowiadała o krajach które są w Wielkiej Brytanii. Zosia opowiadała o królowej Elżbiecie. Powiedziała nam ,że niektórzy uważają, że królowa kocha bardziej swoje pieski niż swoją rodzinę. Zosia zrobiła bardzo ładną lekcję!!!

EmilkaPODRÓŻE I SUSHI

4 I Janek S. przygotował lekcję o swoich podróżach. Była to bardzo interesująca lekcja, ponieważ ja również lubię podróżować. Janek opowiadał o miejscach w których był. Widział prawdziwego żółwia morskiego, sztuczną wyspę w kształcie palmy i najwyższy budynek świata. Był również w Japonii, zwanej krajem kwitnącej wiśni. Janek nie podróżuje sam. W swoje podróże wybiera się z rodzicami i siostrą. 

Jagoda

***

Lenka przygotowała dla nas lekcję o sushi. Opowiadała o różnych rodzajach i składnikach potrzebnych do zrobienia sushi. Dowiedzieliśmy się też, że sushi zwija się na specjalnej bambusowej macie. Tego wszystkiego Lena dowiedziała się od swojego taty, który pracuje w restauracji „Sushi Dushi”.

Jagoda


BAL

1 lutego, odbył się bal karnawałowy. Trzecie klasy miały bal z klasami czwartymi. Na początku balu panowie puścili kaczuszki na rozruszanie się. Dzieci mówiły, że to jest piosenka dla małych dzieci. Potem były różne zabawy, gry i tańce. Najlepiej bawiliśmy się przy piosence Despacito. Jak był refren to wszystkie dzieciaki krzyczały. Baaaaardzo podobał mi się bal karnawałowy w tym roku!!!

Emilka

***

1 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Wszystkie moje koleżanki i koledzy byli przebrani za różne postaci. Co niektórzy byli nie do poznania. Stroje były przeróżne od DJ do królowej nocy. Ja osobiście byłam Egipcjanką. Cieszę się, że mój strój był niepowtarzalny. Już nie mogę doczekać się kolejnego karnawału.

Lena

***

1 lutego był bal karnawałowy. Ja przebrałam się za tancerkę hiphopową. Na balu 3 razy było despasito. Każdy mógł poprosić o puszczenie jego muzyki. Na balu było super! Chciała bym  żeby częściej były dyskoteki.

Zofia


MEDIATEKA 2

8.02. 2018 pojechaliśmy do Mediateki. Najpierw budowaliśmy wiatraki które się same kręciły. Później rysowaliśmy kropkami w specjalnym programie, a na koniec tworzyliśmy muzykę.  Najbardziej podobało mi się tworzenie muzyki. Było tak fajnie, że ten program sobie sama ściągnę. Najlepsze wyjście na świecie!

Zofia

***

W dniu 8.02.2018r. byliśmy w Mediatece na ul. Szegedyńskiej 13a. Budowaliśmy z klocków wiatraki na silnik oraz sterowaliśmy nimi za pomocą komputera. Później podzieliliśmy się na grupy. Moja grupa jako pierwsza tworzyła muzykę, potem rysowaliśmy zwierzęta kropkami. My z Leną narysowałyśmy żółwia. Po wycieczce wróciliśmy na lekcje. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Gabrysia

***

8 lutego, w czwartek razem z moją klasą byłem w Mediatece (już drugi raz w tym roku). Wyszliśmy ze szkoły o 10:25 i byliśmy tam 2 i pół godziny. Na miejscu robiliśmy różne ciekawe rzeczy, np. wiatraki, które działały po  podłączeniu do komputera. Potem Pani podzieliła nas na dwie grupy, najpierw jedna grupa poszła na zajęcia muzyczne a w tym czasie druga rysowała coś na komputerze (a potem odwrotnie). Podobało mi się bardzo jak w parach, na komputerze tworzyliśmy swoją muzykę. Rysowaliśmy też na komputerze różne zwierzątka, np. my z Kamilem narysowaliśmy rybę.

Po tych zajęciach, też w Mediatece poszliśmy do automatu i kto chciał i miał pieniądze mógł sobie coś kupić. Po powrocie z wycieczki, w szkole był obiad. Potem mieliśmy 2 lekcje edukacji, a potem 1 religię. Ta wycieczka bardzo mi się podobała i to był miły dzień.

Janek S

***

W czwartek 8 lutego wybraliśmy się całą klasą do Mediateki, jak zawsze na super zajęcia. Budowaliśmy  wiatraki z silnikiem.  Później zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna komponowała muzykę, a druga za pomocą kropek rysowała na komputerze wybrane zwierzę.

Bardzo lubię zajęcia w Mediatece.

Lena

BALONOWY WF

9 lutego nasze kochane panie – p. Kinga i p. Magda wymyśliły super wf. Tego dnia każdy przyniósł 2 balony, a panie wymyślały z nimi super zabawy. Odbijanie, siatkówka w parach i wiele, wiele innych. To była super lekcja i chętnie bym ją powtórzyła.

Lena


ADVENTURE TIME

W dniu 14.02.2018r. odbyła się lekcja prowadzona przez Anię. Ania opowiadała o postaciach z filmu Adventure time, O głównych bohaterach : Finie, Jekowi, Królewnie balonowej, Marcelinie, Lodowym królu i BMO. Jake może przybierać prawie każdy kształt. Ulubioną postacią Ani jest MARCELINA ponieważ jest miłą wampirzycą. Moją ulubioną postacią jest Królewna balonowa.

Gabrysia


EKSPERYMENTY

Podczas omawiania wiersza pt. „Piotruś i powietrze” p. Kinga pokazała nam trzy wspaniale eksperymenty. Mogliśmy zaobserwować jak zachowuje się powietrze w różnych sytuacjach. Wielu z nas nie miało pojęcia o tym, jak ważne jest powietrze w naszym codziennym życiu.

Lena

KRAKÓW

W zeszłym tygodniu, nasze kochane Panie pokazały nam ciekawostki na temat jednego z najstarszych miast w Polsce. Kraków to nie tylko piękne, ale pełne ciekawej historii i zabytków miasto. Poznaliśmy stroje krakowskie i obejrzeliśmy film o ołtarzu Wita Stwosza. Omówiliśmy też legendy i ciekawostki związane z Krakowem. Uważam, że to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce.

Lena

OCZY

28.02.2018r. Zosia Ma prowadziła prezentacje o oczach. Mówiła o różnych ciekawostkach dotyczących wzroku i o niewidomych. Opowiadała o pomocy dla niewidomych, na przykład o psach przewodnikach, specjalnych laskach i o zegarkach z otwieraną klapką które posiadają kropki do odczytywania godzin.

Gabrysia

28.02.2018r. odbyła się lekcja Zosi Mi o wzroku. Zosia przygotowała eksperyment. Ten eksperyment zrobiła na kartce. Napisała wyrazy kolorem czerwonym i niebieskim, jeden na drugim i przyniosła okulary. Jedno szkiełko było koloru czerwonego, drugie koloru niebieskiego. Gdy się spojrzało przez niebieskie szkiełko to widziało się wyraz koloru czerwonego, a gdy się spojrzało przez czerwone szkiełko, to było widać wyraz w kolorze niebieskim.

Gabrysia


MEDIATEKA 3

9.03.2018r. Byliśmy w Mediatece. Na początku budowaliśmy z klocków drony i je testowaliśmy na słońcu, ponieważ były na energię słoneczną. Podzieliliśmy się na grupy, moja grupa najpierw poszła na malowanie. Zrobiliśmy zdjęcia i je dekorowaliśmy na wielkanocno. Następnie nasze grupy się zamieniły. Przeszliśmy do innej sali i tam tworzyliśmy muzykę. Bardzo podobała mi się  wycieczka.

Gabrysia


Oppmanada
06/03/2018r tego dnia było Święto Szkoły to ważne wydarzenie ,więc przyszliśmy na galowo. Z okazji tego dnia był apel o naszym patronie czyli o Arturze Oppmanie . Zdziwiło mnie to, że trwał tylko 15 minut. Tego dnia w klasie rozmawialiśmy na temat tego wspaniałego człowieka. Ja w domu mam nawet książkę napisaną przez Oppmana pt. „ Legendy Warszawskie”.
Zofia Ma***

We wtorek 6 marca odbyło się święto szkoły. Podczas tego święta odbył się apel. Uczniowie przychodzą w stroju galowym. Ułożyłam rym: W święto szkoły jest wesoło! Podobało mi się to święto.

Ania


REKOLEKCJE

12,13,14/03/2018r. w naszej szkole odbyły się Rekolekcje, czyli lekcje w kościele. U nas w kościele było super, już mówię dlaczego. Poznałam wielu księży z centrum Warszawy, np. ks. Bartka ks. Wojtka i ks. Tomasza. Często śpiewaliśmy, a nawet tańczyliśmy. W drugim dniu Rekolekcji niosłam Krzyż na Drodze Krzyżowej. Bardzo podobały mi się takie lekcje w kościele.
Zofia Ma
***
Przez trzy dni w kościele odbywały się rekolekcje. Na rekolekcjach śpiewaliśmy, odgrywaliśmy scenki i słuchaliśmy księdza. Wzięliśmy udział w drodze krzyżowej. Było ciekawie choć czasem rozmawiałam.
Ania


ŚWIETLIK i KANGUREK

13/03/2018r w naszej szkole odbył się Świetlik, czyli konkurs przyrodniczy. Brałam w nim udział . Wiedziałam, że mam błędy ale to nic. Ważne że próbuje swoich sił. Każdy zawodnik dostał ołówek. Siedziałam w takiej ławce jednoosobowej. Przyjemne było to, że nikt mi nie przeszkadzał.

Zofia Ma

***

13 marca (wtorek) odbył się konkurs przyrodniczy Świetlik. Test pisaliśmy w sali 227. Na początku Pani wyjaśniła zasady konkursu, potem rozdała testy i wyjaśniła jak zakodować kartę. Chwilę później zaczęliśmy rozwiązywać zadania. Chociaż zadania były proste to nie zrobiłam wszystkich. Mimo to konkurs podobał mi się.

Ania

***

W czwartek 15 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur” Matematyczny. Test miał dla mnie średni poziom trudności, bo miał dużo logicznych zagadek. Cieszę się, że wzięłam w nim udział i spróbowałam rozwiązać zadania.

Ania


GEJZERY

15/03/2018r. Weronika poprowadziła lekcje o gejzerach. Pokazała wiele zdjęć, które robiła jej rodzina. Dzięki temu nauczyłam się wiele o gejzerach. Na jednym zdjęciu jej tata stał na wielkim kamieniu pomiędzy dwoma przepaściami. Ja bym się bała, a ty ?

Zofia Ma

***

Weronika prowadziła lekcję o gejzerach. Pokazywała nam swoje zdjęcia (nie z Internetu) i opowiadała co na ich jest. Wśród zdjęć były widoki eksplodujących gejzerów. Zdjęcie na którym tata Wery stoi na kamieniu tkwiącym między skałami było tak fascynujące, że aż zaparło dech w piersiach. Lekcja była super!

Ania


SPOTKANIE Z PISARKĄ

19/03/2018r. razem z klasą 3d poszliśmy do biblioteki  na ulicy Śmiałej. Rozmawialiśmy tam z Agą Pietrzykowską .Napisała ona przewodnik po Żoliborzu. Znajdziemy w nim  gry, zabawy, labirynt oraz zadania. Dzięki przewodnikowi dowiedziałam się skąd pochodzi nazwa Żoliborz. Bardzo mi się podobało nie tylko dlatego,  że dostaliśmy te przewodniki za darmo.

Zofia Ma

***

W poniedziałek 19 marca byliśmy w Bibliotece na ul Śmiałej na spotkaniu z autorką przewodnika po Żoliborzu. Autorka nazywa się Aga Pietrzykowska. Opowiedziała nam jak powstała ta niezwykła książka. Wiem już kiedy powstał plac Wilsona. W książce jest mnóstwo informacji oraz ciekawostek i można w niej rysować. Po południu wybrałam się w okolice Teatru Komedia, żeby zobaczyć dzieło Aliny Szapcznikow „Kobieta z dzieckiem” i zrobiłam zdjęcia. Rzeźba bardzo mi się podobała, chociaż jest dużo mniejsza niż ją sobie wyobrażałam.

Zosia Mi.

***

19 marca byliśmy w bibliotece. Byliśmy na spotkaniu z panią Agą Pietrzykowską, która napisała przewodnik po Żoliborzu. Rozmawialiśmy o różnych zakątkach Żoliborza. Najbardziej spodobało nam się to, że każdy dostał swój przewodnik.

Kacper i Iwo

***

W poniedziałek (19 marca) nasza klasa była w Bibliotece na spotkaniu z panią Agą Pietrzykowską. Pani Aga zajmuje się pisaniem, napisała przewodnik po Żoliborzu. Pokazała nam jak powstawał przewodnik i opisywała to co jest na jego stronach.

Ania

***

19.03.2108 byliśmy w bibliotece na spotkaniu z autorką przewodnika po Żoliborzu. O przewodniku opowiadała nam autorka pani Aga Pietrzykowska. W przewodniku jest gra, do której można wymyślić własne zasady. Są też różne ciekawostki o zabytkach. Z miejsc, które są w przewodniku lubię Kępę Potocką, Park Żeromskiego i miejsca, w których można kupić lody. Podobało mi się to spotkanie!

Emilka


ZAMEK KRÓLEWSKI

20/03/2018r. pojechaliśmy do Zamku Królewskiego. Lekcja była poświęcona  Canaletto. Był to znany malarz. Wiem, że pochodził z Włoch, a dokładniej  z Wenecji. Naprawdę miał na imię Bernardo Bellotto.  Zaczął on  pracę w wieku 14 lat. Malował z wielką dokładnością. Wycieczka mi się bardzo podobała.

Zofia Ma

***


20 marca wybraliśmy się do Zamku Królewskiego w Warszawie. Jak byliśmy na miejscu to przyszła do nas Pani Przewodnik. Rozmawialiśmy o malarzu Canaletto. Najbardziej podobało mi się jak w sali oglądaliśmy obrazy tego malarza. Pani pokazała nam camerę obscurę, przez którą Canaletto szkicował swoje dzieła. Zamek Królewski to ładny budynek z ciekawymi salami.

Kacper i Iwo

***

We wtorek byliśmy na wycieczce w Zamku Królewskim. Na miejscu mieliśmy lekcję o słynnym malarzu Bernardzie Bellotto zwanym Canaletto. Malował obrazy dla naszego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Widzieliśmy bardzo dużo obrazów przedstawiających starą Warszawę. Dowiedzieliśmy się jak Bernardo Bellotto pracował nad swoimi obrazami i, że dzięki jego obrazom odbudowano Warszawę.

Pola

***

20 marca byłem z klasą w Zamku Królewskim. Miałem lekcję o malarzu Bernardo Bellotto zwanym Canaletto. Lekcja bardzo mi się podobała.

Kamil

***

20 marca we wtorek byliśmy na wycieczce w Zamku Królewskim. Było tam dużo ciekawych rzeczy, np. pamiątki w małym sklepiku. Widziałem Salę Tronową z baldachimem, a za łańcuchami salę, w której jadł król. Były też portrety ważnych osobistości. Podobały mi się złote pufy i łoże królewskie. Było ciekawie!

Piotr N.

***

We wtorek 20 marca poszliśmy do Zamku Królewskiego. Rozmawialiśmy o Canaletto, czyli malarzu, dzięki któremu Warszawa wygląda tak jak przed wojną. Pani opowiedziała nam o życiu artysty. Byliśmy w sali, w której były jego obrazy. Weszliśmy do Sali Tronowej i ukłoniliśmy się na niby przed królem. Potem mogliśmy kupić sobie pamiątki. Podobało mi się tam!

Emilka


WIOSNA

21/03/2018r. moja kasa przygotowała TOP MODEL. Ja byłam modelką przebrałam się za córkę wiosny. Mikołaj przygotował muzykę. Było 4 prezenterów.  Szłam z Weroniką z 3e. Przedstawiałam  również swoją marzannę. Chciałabym powtórzyć tą imprezę.

Zofia Ma

***


21 marca w szkole mieliśmy pokaz mody. Ja z Jankiem S i Piotrkiem Wę byliśmy ochroną, a dużo innych dzieci było modelami, modelkami. Iwo i Mikołaj byli konferansjerami. Pola i Emilka też były konferansjerkami. To był bardzo fajny dzień.

Kamil


URODZINY ZOSI

Na urodzinach Zosi było super! Była dyskoteka i pyszny tort, ale nie taki normalny tylko z babeczek. Też chciałabym mieć tam urodziny, było bardzo ciekawie.

Zuzia


FESTYN

20/4/2018r. Pojechaliśmy na festyn. Odbył się on na Bemowie. Głównym tematem były gatunki zwierząt zagrożonych. Ja brałam udział w wielu zabawach np. malowałam, siedziałam w wozie policyjnym , kolorowałam, grałam w gry planszowe. Podobało mi się to, że woda i herbata były za darmo.

Zofia M
***

W zeszły piątek pojechaliśmy całą klasą na Bemowo. Odbywał się tam festyn o gatunkach zagrożonych wyginięciem. Chodziliśmy tam po punktach informacyjnych i zbieraliśmy pieczątki na kartę klasową. potem w przerwie na jedzenie każdy mógł pobawić się tym co wiązł ze sobą.Ja z kolegami grałem w piłkę. Pod koniec festynu zdobyliśmy nagrodę dla całej klasy.  Bardzo mi się podobała się ten festyn. Uważam że byłoby fajnie gdyby nasza szkoła zorganizowała podobny.

Janek B.
***

20 kwietnia odbył się festyn związany z zagrożonymi gatunkami zwierząt. Poszliśmy z klasą 2B do szkoły, która jest na Bemowie. Przed wejściem na plac Panie wyjaśniły nam zasady bezpieczeństwa. Na terenie szkoły wzięliśmy udział w grze. Musieliśmy wykonać 8 zadań, a za każde była pieczątka. Podobało mi się tam!

Ania
***

W piątek byliśmy na festynie dotyczącym zagrożonych gatunków zwierząt. Były tam różne gry za które dostawaliśmy pieczątki, a za nie nagrody. Wzięłam udział w kolorowaniu obrazka. Razem z Zosią wybrałyśmy do pokolorowania salamandrę. W czasie przerwy z Leną i Mikołajem rzucaliśmy frisbee. Wracając zaszliśmy na plac zabaw do parku.

Jagoda


EKO MODA

23/4/2018r. W naszej szkole odbył się pokaz mody ekologicznej. Ja występowałam jako rycerz a Zosia mi jako księżniczka. Był specjalny wybieg dla modelek i modelów. Panie też miały stroje ekologiczne. Nasze stroje robiliśmy w klasie . Strój Zosi Mi robiły dziewczyna, a mój strój chłopcy. To był miły pokaz.

Zofia M
***

W poniedziałek w naszej szkole odbył się pokaz eko mody. Stroje były wykonane z surowców wtórnych. Niektóre stroje były tak śmieszne że wszyscy na sali gimnastycznej zwijali się ze śmiechu. Mój kolega z 2C - Mateusz był przebrany za kosmonautę. My natomiast zrobiliśmy strój księżniczki i rycerza. Przebrały się w nie -Zosia Milczarek - ( za księżniczkę) i Zosia Malesa za rycerza.Pokaz był bardzo udany.

Janek B.
***

W poniedziałek 23 kwietnia odbył się pokaz. Przez 3 poprzednie dni szykowaliśmy 2 stroje - chłopięcy i dziewczęcy. Niestety u nas w klasie nie było ochotnika na "rycerza", więc zamiast chłopaka w stroju wystąpiła Zosia Ma. Pokaz mi się podobał!

Ania
***


NOWE KLOCKI

W tym miesiącu dostaliśmy do świetlicy nowe klocki. Można z nich budować różne trasy dla kuleczki  W zeszłym tygodniu bawiłem się nimi z Polą, Leną, Zosią  i Jagodą. Jest to bardzo fajna zabawka.

Janek B.CHRZEST TULIPANA

W środę 9 maja, w dniu imienin mojej Mamy, byliśmy w Łazienkach Królewskich. Powodem do świętowania było nadanie nowej odmianie tulipanów imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przed chrzcinami tulipanów, odbył się występ orkiestry wojskowej. Uroczystość chrztu odbyła się w starym teatrze w Łazienkach. Po tej uroczystości poszliśmy z przewodnikami śladami Marszałka Piłsudskiego, który za życia mieszkał w Belwederze. Belweder to zabytkowy pałacyk który znajduje się na skarpie tuż przy parku Łazienek Królewskich. Obecnie oddany jest do dyspozycji Prezydenta RP. W jego podziemiach znajdują się sale poświęcone Marszałkowi z pamiątkami po Nim. Polecam bardzo spacer po starym parku Łazienek Królewskich.

Janek B.


CZWARTA KLASA

W czwartek, 17 maja mieliśmy lekcje jak w czwartej klasie. Lekcje były takie: Historia, Angielski i Przyroda. Podobała mi się historia i Przyroda. Myślę ,że wszyscy polubimy czwartą klasę, a przynajmniej ja. Na historii lepilismy z piasku oraz pisaliśmy na kartkach trzy najważniejsze wydarzenia z naszego życia. Pisaliśmy też po jednym wydarzeniu z historii Polski. Na przyrodzie rozmawialiśmy o przyrodzie i co to jest przyroda.

Emilka


DZIECIĘCE MARZENIA

W środę 23 maja 2018 odwiedził naszą klasę Pan Burmistrz z Redaktorem Super Expressu. Rozmawialiśmy o swoich marzeniach. Chętni mogli przeczytać napisane listy o tym, co chcieliby dostać na Dzień Dziecka. Robiliśmy sobie zdjęcia, jak piszemy listy i jak przekazujemy je Panu Burmistrzowi. Było miło i wesoło. Bardzo mi się podobało to spotkanie.

Zuzia

 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
MAJ
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***