oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Strona klasy 3b
Email Drukuj

Klasa 6A poleca...


Andrzej Maleszka ,,Olbrzym'' Seria: Magiczne drzewo

Książka opowiada o niesamowitych przygodach dzieci i psa. Głównym bohaterem jest dwunastoletni Kuki, który przez przypadek traci magiczne krzesło z oczu. Po chwili dowiaduje się, że najgorszy łobuz w szkole wyczarowuje z gry wielkiego potwora o siedmiu wcieleniach. Po jakimś czasie magiczne krzesło będzie spalone przez olbrzyma, a Kuki zostanie obdarzony nadludzką siłą, dzięki czemu będzie mógł go pokonać. Pozostałości krzesła będą nadawały chłopcu wiadomość o tym,  jak może znaleźć bardzo ważną dla niego rzecz. Kuki wyruszy wraz ze swoją koleżanką  Gabi, psem Budyniem i z Blubkiem w bardzo daleką i niebezpieczną podróż do Chin na poszukiwania nowego magicznego przedmiotu, który może przywrócić dawny porządek. Podczas podróży dzieci napotkają mnóstwo przygód, które wymagają od nich wiele poświęcenia i zachowania zimnej krwi. Jedną z przygód przeżyją w środku luksusowego i tajemniczego statku. Po dłuższej chwili spostrzegą, że znaleźli się w wielkim brzuchu potwora. Budyń będzie musiał zmierzyć się ze złowrogimi sokowirówkami, by uratować przyjaciół od kompletnej amnezji. Według mnie książka jest napisana łatwym do zrozumienia dla czytelników językiem. Akcja toczy się w niej szybko, jest pełna wielu niespodziewanych wydarzeń. Zawiera humor i dużo ciekawych informacji. Jest to trzecia książka z serii ,,Magiczne drzewo''. Zarówno ta jak i poprzednie pozycje bardzo mnie zaciekawiły i spowodowały, że chcę sięgnąć po następną. Jest to świetny sposób spędzenia wolnego czasu w długie jesienne wieczory.

Milena 6a

***

"Dziennik Cwaniaczka - Stara Bieda"

Autorką książki "Dziennik Cwaniaczka - Stara Bieda" jest Jeff Kinney. Książka opowiada o chłopcu imieniem Gregory. Ma on 2 rodzeństwa, starszego brata Rodricka i młodszego brata Manny'ego. Jego najlepszym kumplem jest chłopak o imieniu Rowley. Gregory'ego bardzo często spotykają śmieszne sytuacje. W tej części książki Greg (zdrobnienie od imienia) wyjechał na obóz ze swoją klasą. Jego opiekunem był tata Rowley'a. On i Greg nie za bardzo się lubią. Podczas tego obozu działo się bardzo dużo śmiesznych, ale i trochę bolesnych dla bohaterów książki rzeczy. Pod sam koniec tego wyjazdu przyjeżdża tata Grega. Chłopak dowiedział się, że jego tata kiedyś, gdy był w jego wieku, był na tym samym obozie i znalazł mały domek z całym wyposażeniem. Pokazał go Gregowi i korzystali sobie z wygody. Polecam ją, dlatego bo jest to bardzo śmieszna książka. Czytając ją na pewno każdy poprawiłby sobie humor. Czytanie jej sprawiło mi naprawdę duża przyjemność.

Zuzia 6a

***

Agnieszka Stelmaszyk ,,Tajemnica gwiezdnego jeziora. Terra incognita" (łac. Ziemia nieznana)

Książka opowiada o rodzinie Bratkowskich. Tomasz Bratkowski jest ojcem czworga dzieci: Michała, Alicji, Zosi i Malinki. Poszukują Ewę Bratkowską (żona i mama), która zaginęła na pustyni w Afryce. Opowieść kryje przed czytelnikami tajemniczą zagadkę. Polecam tę książkę, dlatego że ma na końcu każdego rozdziału notatkę Ewy Bratkowskiej. Jest to opowieść przygodowa i tajemnicza. Polecam tym osobom, które lubią przygody.

Dominik 6a

***

Małgorzata Musierowicz "Opium w rosole"

"Opium w rosole" to piąty tom serii "Jeżycjada" napisany przez Małgorzatę Musierowicz i wydany po raz pierwszy w roku 1986. Akcja książki rozgrywa się zimą 1983 roku, jej bohaterką jest sześcioletnia Aurelia Jedwabińska, która chodząc własnymi drogami dociera do kolejnych osób i ich serc. "Opium w rosole" to splecione ze sobą historie wielu ludzi. Jest tam historia Maćka Ogożałki, przystojnego dryblasa, któremu Aurelia pomaga, na swój bardzo bezpośredni sposób, rozwiązać skomplikowane problemy sercowe, zdemaskować fałsz pięknej Matyldy i pokazać piękno niepozornej Kreski. Jest tam historia miłosna Idy i Sławka, którzy dzięki niedyskrecji Aurelii decydują się na zaręczyny. Jest też osobna historia Matyldy-kiedyś ośmieszanej i wyśmiewanej grubaski, później atrakcyjnej mścicielki swoich krzywd. Historia Kreski to historia miłości, nieśmiałości i radzenia sobie z dala od rodziców i z małą ilością pieniędzy. Wreszcie jest to historia Aurelii i jej rodziców, którzy nie kochając się tworzą dom z którego każde z nich ucieka. Mamy, która bardzo się stara, ale wszystko jej wychodzi źle. Aurelia puka do kolejnych drzwi w kamienicy w której mieszka Maciek i wprasza się na obiadki, które bardzo jej smakują. Przedstawia się jako Genowefa Lompke, Sztompke, Pompke, albo Bombke. Odwdzięcza się miłością, a czasem wierszykami, recytowanymi z przejęciem i patrzeniem w oczy:

"Stary jesteś, śmierć cię czeka,

Garbarz po twą skórę pośle,

Już niedługo twego życia.

Mój ty stary, biedny ośle."

Kiedy Aurelia uciekła z domu, jej mama trafiała do kolejnych osób, do których jej córka-niejadek chodziła na obiadki. Okazało się, że najlepszą przyprawą do potraw jest sympatia i życzliwość innych. Polecam tę książkę, bo pokazuje jak wiele może zmienić dobroć i życzliwość. Pokazuje, że nikt nie jest sam na świecie i że swoim zachowaniem oddziaływuje na innych ludzi. "Opium w rosole" jest wyjątkowe, bo jest i poważne i zabawne.

Teresa 6a


Andy Griffiths 52-Piętrowy domek na drzewie

Książka opowiada o dwóch chłopcach którzy mają wiele ciekawych przygód związanym z domkiem. Polecam ją osobom, których ciekawią książki fantastyczne.

Karol 6a

***

D.Kortko, M.Pietraszewski Kukuczka

Książka opowiada o najsłynniejszym polskim himalaiście. Polecam ją, ponieważ jest ona bardzo interesująca i bardzo interesuję się tematyką himalaizmu.

Piotrek 6a

Agata Christie "Dwanaście prac Herkulesa"

Powojenny Londyn. Sławny, doświadczony detektyw Herkules Poirot postanawia efektownie zakończyć karierę. Podejmuje się rozwiązania ostatnich dwunastu kryminalnych zagadek. Jednak zlecenie nie mogą być byle jakie. Muszą po kolei pasować do nazw prac jego mitycznego imiennika - Herkulesa. Czy detektywowi uda się je rozwiązać? Wczytaj się w tuzin wciągających zagadek i zabaw się w detektywa! Polecam tę książkę, ponieważ zafascynuje nie tylko miłośników powieści kryminalnych. Jest to jedna z najlepszych książek mistrzyni kryminału, Agaty Christie. Zachęcam też do przeczytania innych książek tej autorki.

Wiktor Szczepański

 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
MARZEC
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***