oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Strona klasy 3b
Email Drukuj

STRONA KLASY 3B

Wychowawca: Katarzyna Kot

Nauczyciel wspomagający: Katarzyna Korczak


PIERWSZY DZIEŃ W SZKOLE

4 września przyszliśmy do szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego. Tego dnia wszyscy się poznaliśmy. Po uroczystym apelu przywitały nas panie – p. Kasia i p. Krysia – nasze wychowawczynie. Panie podarowały nam prezent. Było to pudełko z gwiazdkami, na których były zapisane nasze imiona. Nasze gwiazdki wylądowały na tablicy klasy 3 b, gdzie umieściliśmy wykonany wspólnie kodeks koleżeński. W naszej klasie jest miło i wesoło.

Paweł, Franek, Zuzia, Kamilka


SPACER JESIENNY DO PARKU

Na początku października wybraliśmy się klasą na spacer do Parku Żeromskiego. Była to jesień, oglądaliśmy krajobraz charakterystyczny dla aktualnej pory roku. Widzieliśmy jak liście latają na wietrze. Zbieraliśmy liście różnokolorowe na pracę plastyczną w klasie 3 B.

Janek, Sebastian, Patryk, Tonya


TYDZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA

W październiku w klasie 3 b odbyła się degustacja zdrowych przetworów. Mama Tosi upiekła chleb kukurydziany i żytni. Jedliśmy marynowane grzybki oraz dżemy z moreli, z truskawek, z jabłek i żurawiny. Mogliśmy również posmakować różnych owoców suszonych tj. banany, jabłka, morele, śliwki. Degustacja była bardzo ciekawa i wszystkim bardzo smakowała.

Szymon, Tosia T., Julka


KINO KULTURA

30 listopada wybraliśmy się do Kina Kultura. Na początku był konkurs mikołajkowy. Niektórzy mieli szczęście i wybrali koszulki, pisaki i inne drobiazgi. Na koniec oglądaliśmy film pt. „ Gwiazda Kopernika”, który przedstawiał życie Mikołaja Kopernika. Wycieczka nam się podobała i było tam bardzo miło.

Julka, Patryk, Kamilka


MIKOŁAJKI

6 grudnia byliśmy ubrani na czerwono. Od rana czkaliśmy na prezenty. Wszyscy chłopcy dostali mini kręgle, a dziewczynki dostały kubki, które można samemu pomalować. W ramach prezentów od Pani dostaliśmy słodkie wafle i oglądaliśmy film „Sezon na misia”. To był miły i wesoły dzień.

Paweł, Damian, Franek


SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE

19 grudnia w klasie odbyło się nasze świąteczne spotkanie. Na początku cała klasa wspólnie z Panią Kasią złożyła najbliższym świąteczne życzenia i zaśpiewała kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Było to piękne spotkanie, przyszli rodzice, nasi bliscy, śpiewaliśmy kolędy. Na stołach znalazły się wigilijne potrawy: barszcz czerwony z uszkami, krokiety, sałatka jarzynowa, pierogi  i wiele łakoci na słodko: ciastka, sernik, makowiec. W trakcie spotkania wspólnie z naszymi bliskimi zrobiliśmy świąteczne kartki wykorzystując zielone kwadraty, z których powstała choinka. Nad choinką spadła złota Betlejewska gwiazdka, która się do nas uśmiechała, a zza świątecznej choinki wyglądał bałwanek. Wszyscy poczuliśmy magie świąt.

Tosia T, Wiktoria, Szymon


Spotkanie z policją

W styczniu w naszej klasie odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Warszawie, którzy przeprowadzili pogadankę o tematyce profilaktycznej.

Tematem spotkania z uczniami było „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły, bezpieczeństwo w szkole”. Omówione zostały zasady poruszania się po drogach przez osoby piesze, a także przybliżono im zagadnienie dotyczące zagrożeń wynikających z kontaktów z obcymi ludźmi. Ponadto prowadzący szczegółowo omówili zasady udzielania pierwszej pomocy, procedury wzywania pomocy przez dzieci, a także przypomnieli numery alarmowe. Pod koniec spotkania przybliżono uczestnikom kompetencje funkcjonariuszy Policji.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w prelekcji, o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w dyskusję. Podczas spotkania funkcjonariusze Policji wielokrotnie podkreślali, jak ważne jest to, aby być widocznym na drodze. Zachęcali również uczniów do noszenia kamizelek oraz innych elementów odblaskowych.


Spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej

W czwartek 1.02 br była u nas Pani Aneta ze straży Miejskiej. Celem spotkania było przedstawienie dzieciom różnych gatunków dzikich zwierząt, które coraz częściej możemy spotkać w mieście, omówienie rodzajów zagrożeń ze strony dzikich zwierząt oraz sposobów uniknięcie niebezpieczeństwa,  a także ukształtowanie pozytywnych zachowań w stosunku do zwierząt.

Dowiedzieliśmy się, które dzikie zwierzęta możemy spotkać w naszym mieście. Dopasowaliśmy pary zwierząt do odpowiednich opisów podczas gry w zespołach oraz rozwiązaliśmy test mający odpowiedzieć nam na pytanie: Czy jesteśmy przyjaciółmi przyrody? Okazało się, że nasza klasa rozwiązała test przygotowany przez naszego gościa bezbłędnie. Byliśmy z siebie bardzo dumni i nasza Pani Kasia też była zadowolona z naszej pracy.

Julka, Wiktoria, Patryk, Paweł


Bal karnawałowy w szkole

1 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas trzecich i czwartych. W trakcie balu była wesoła muzyka, prezentowaliśmy nasze kostiumy przechodząc jako klasa przez środek parkietu w rytm muzyki. Mieliśmy również poczęstunek, w krótkiej przerwie w trakcie zabawy karnawałowej, przygotowany przez naszych rodziców. Zjedliśmy pyszne smakołyki: ciastka, paluszki, chrupki, soki, winogrona. Pani Kasia tańczyła i śpiewała bawiąc się wspólnie z nami. Był Pan, który organizował zabawy w rytm muzyki. Bardzo nam się podobało.

Tonya, Szymon, Sebastian, Damian

 


Z wizytą u Królowej Śniegu

Na zajęciach plastycznych w naszej klasie wykonaliśmy portret Królowej Śniegu. Szablony, srebrzyste elementy znajdujące się na pracach uczni przygotowała nasza Pani Kasia Korczak. Uczniowie chętnie zabrali się do pracy, zaproponowali również wykonanie postaci Kaya oraz zimowego krajobrazu. Prace powstały po wysłuchanej baśni H.Ch. Andersena "Królowa Śniegu” i są bardzo ładne.


9.02.2018 WIZYTA W MEDIATECE

W piątek 9 lutego nasza klasa wybrała się do Mediateki. Braliśmy udział w zajęciach podzielonych na 3 zadania do wykonania przez uczniów: budowanie z klocków; wykonanie obrazków do wysłuchanej muzyki przy komputerze oraz tworzenie naszej własnej muzyki. Klasie bardzo się podobały zajęcia, było super.


PATRON NASZEJ SZKOŁY – ARTUR OPPMAN

Wyjątkowy nastrój towarzyszył tegorocznym obchodom Święta Patrona naszej szkoły. We wtorek 6 marca nasza klasa uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji Święta naszej szkoły i jej patrona – Artura Oppmana oraz przygotowała plakat przedstawiający postać Artura Oppmana oraz postać Syrenki, którą poznaliśmy z jednej z legend naszego patrona.


WIDOWISKO EDUKACYJNE ZESPOŁU MAZOWSZE

W dniu 20 marca nasza klasa wspólnie z klasą 3e i klasą 2a była na widowisku edukacyjnym zespołu Mazowsze pt. „ Magiczna podróż - piękna nasza Polska cała”. Zespół Mazowsze jest jednym z największych polskich zespołów artystycznych odwołujących się do tradycji polskiej muzyki i tańca ludowego. Nasi uczniowie wyruszyli w magiczną podróż z Tomkiem i Karoliną poznawali różne tańce ludowe regionów naszego kraju. Każdy przedstawiany region ukazywał tradycyjny strój ludowy, charakterystyczne tańce dla tego regionu i przyśpiewki, gwarę. Całe widowisko bardzo ciekawe, nie mogliśmy oderwać wzroku od tancerek, tancerzy; poznaliśmy tradycyjne stare instrumenty oraz towarzyszyliśmy w podróży naszym małym bohaterom. Wszyscy wracaliśmy do szkoły bardzo zadowoleni.


KLASA 3 B I NASZE WYPIEKI

Wystarczą szczere chęci i pracowite ręce, a nasza klasa przygotuje smakowitą niespodziankę. W myśl słów „przez żołądek do serca” dzieciaki zdecydowały się zrobić „… najłatwiejsze ciasto w świecie, co nic a nic się go nie gniecie…” przygotowaliśmy ciasto drożdżowe. Zanim przystąpiono do wykonania ciasta, omówiliśmy zgromadzone produkty, naczynia i narzędzia. Po krótkim wstępie rozpoczęto pracę. Najpierw oddzieliliśmy białka od żółtek, drożdże wymieszaliśmy z łyżką cukru, przygotowaliśmy miskę, do której wsypaliśmy mąkę, cukier, jajka, żółtka, podgrzane mleko, roztopioną margarynę, a na końcu wyrośnięte drożdże i wszystko dobrze wymieszaliśmy drewnianą łyżką. Tak przygotowane ciasto przykryte lnianą ściereczkę odłożyliśmy do wyrośnięcia, a potem hop do formy wyłożonej papierem do pieczenia. Na końcu na cieście ułożyliśmy owoce i kruszonkę. Po upieczeniu i wystygnięciu, wspólnie zajadaliśmy się ciastem. Wszystkim się bardzo podobało. Poniżej opis swoich wrażeń przez uczniów naszej klasy:

DAMIAN – „piekliśmy ciasto, było fajnie, sam mieszałem łyżką ciasto, wykonaliśmy kruszonkę i było mega super fajnie”.

PAWEŁ – „robiłem ciasto w grupie z Frankiem i Tonyą, wszyscy pracowaliśmy razem, było fajnie. Czułem się jakbyśmy byli w Master Szef Junior”.

TONYA – „dzisiaj piekliśmy ciasto, więc było bardzo ciekawie i bardzo mi się podobało, że mogę je zrobić sama”.

FRANEK – „w trakcie przygotowania ciasta czułem spokój, bo moja grupa była super. Najciężej było kiedy mieszaliśmy ciasto drewnianą łyżką”.

ZUZIA – „pracowałam w grupie z Tosią i Damianem; ciasto piekło się w piekarniku szkolnej stołówki, było dużo pracy, jestem szczęśliwa”.

YULIA – „piekłam ciasto wspólnie z Jankiem, bardzo nam się podobało. Janek pomagał mi, a ja pomagałam jemu, jak było nam trochę ciężko. Moje ciasto było udekorowane owocami”.

KAMILA – „dziś piekliśmy ciasto, czułam, że będzie łatwo i troszkę zabawnie. Pomagała nam Pani Kasia. Było super”.

SZYMON – „dla mnie zrobienie ciasta było męczące i wesołe jednocześnie”.

WIKTORIA – „byłam w grupie z Kamilą i Szymonem, wszyscy daliśmy z siebie wszystko podczas przygotowania ciasta, choć mieszanie było bardzo trudne”.

TOSIA – „było to bardzo męczące i bardzo fajne, ale było warto. Moje ciasto było bez owoców z dużą ilością kruszonki”.

JAN – „byłem bardzo ciekawy jak wyjdzie ciasto. Najfajniej było wtedy jak już było gotowe, ja ułożyłem owoce i tak przygotowane zaniosłem do pieczenia”.


JAJO WIELKANOCNE – coraz bliżej święta

Z okazji zbliżających się świąt postanowiliśmy zrobić ozdobę wielkanocną z kolorowych sznurków i balonu. Najpierw każdy uczeń musiał nadmuchać swój balon, tak aby powstał kształt jajka. Następnie nawijając dookoła balonu kolorowe nitki i mocując je na stałe za pomocą kleju wykonaliśmy nasze jaja wielkanocne, które po zastygnięciu i usunięciu balonu ze środka ozdobimy kolorową wstążką. Uczniowie bardzo chętnie wykonują prace plastyczno – artystyczne, a ja jestem bardzo dumna z mojej klasy.


Doktor Dolittle i jego papuga Polinezja

W piątek 6 kwietnia Pani Kasia powiedziała nam, że wykonamy rysunek przyjaciółki doktora Dolittle papugi Polinezji. Najpierw na kartce narysowaliśmy oczy, dziób, skrzydła, pazury, następnie każdy pokolorował swoją papugę. Zajęcia bardzo nam się podobały, dowiedzieliśmy się, że za pomocą prostych linii może powstać piękna praca.

Uczniowie klasy 3 b


13 kwietnia byliśmy z klasą w Mediatece.

Tam na początku budowaliśmy z klocków wiatrak, który mogłyśmy włączyć za pomocą komputera i naprawdę się kręcił. To była super zabawa. Następnie podzielono nas na 2 grupy – chłopcy kontra dziewczyny. Najpierw grupa chłopców z naszej klasy robiła logo naszej klasy, a my tworzyłyśmy muzykę łącząc różne dźwięki. Najbardziej podobało nam się tworzenie muzykibi budowanie z klocków. Zajęcia były bardzo ciekawe.

Tonya, Julka, Kamilka, Wiktoria, Tosia


I pokaz Eko mody

23 kwietnia odbył się przygotowywany przez naszą klasę I ekologiczny pokaz mody. Na pokazie wszystkie klasy prezentowały stroje, które zrobione były z różnych materiałów. Naszą klasę prezentowali: Tosia, która miała kolorową sukienkę z różowej folii oraz Paweł, który miał zielony garnitur i kwiatową bluzkę z folii. Bardzo nam się podobał ten pokaz i mam nadzieję, że za rok znowu go powtórzymy i tym razem ja będę mogła wystąpić w roli modelki. Na I pokazie Eko mody mogliśmy oglądać różnorodne stroje wykonane z folii, papieru, nakrętek, płyt i innych Eko rzeczy. Nam najbardziej podobały się stroje naszych Pań, które prowadziły pokaz.

Uczniowie kl. 3b


Nauczmy się na pamięć tego kraju

27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była to dla nas wspaniała okazja, aby przypomnieć sobie, jakie znaczenie mają słowa: ojczyzna, patriotyzm. Dowiedzieliśmy się paru faktów z historii Polski, przypomnieliśmy sobie znane dla nas symbole: biało – czerwoną flaga, godło, mapa Polski, syrenkę.

Uczniowie klasy 3 B


Rowerowy Maj – warsztaty rowerowe

W naszej klasie w kwietniu odbyły się warsztaty rowerowe. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się jak należy poruszać się po drogach jeżdżąc do szkoły rowerem. Ja się zmartwiłem, bo mieszkam blisko szkoły, ale okazało się, że wystarczy jak zaplanuję  wspólnie z rodzicami dłuższą trasę do jazdy rowerem do szkoły i już biorę udział w akcji Rowerowy Maj. Możemy dojeżdżać do szkoły rowerem, hulajnogą, na wrotkach. To super, bo przecież chodzi o to, abyśmy byli sprawni ruchowo. Poza tym obejrzeliśmy prezentację dot. bezpieczeństwa na drogach. Całe warsztaty były dla nas bardzo ciekawe.

Damian


Plac Wilsona

Dzisiaj wybraliśmy się na plac zabaw przy Placu Wilsona. Przed wyjściem Pani Kasia powiedziała nam, że zabawa oraz ruch dostarczają bodźców, których potrzebuje dziecięcy mózg do prawidłowego rozwoju, a dzięki sprzętom, które znajdują się na każdym placu zabaw uczą się koordynacji ruchów, równowagi, wzmacniamy mięśnie. Przypomnieliśmy sobie również zasady bezpieczeństwa i zachowania się poza terenem szkolnym. Podczas spaceru na plac mieliśmy możliwość obserwacji przyrody charakterystycznej dla aktualnej pory roku – jest pięknie wszystko rozkwita, jest ciepło. Wyjście bardzo nam się podobało, zwłaszcza nasza wspólna zabawa na kręconym talerzu.

Uczniowie klasy 3bLekcja muzyki

Na ostatniej lekcji muzyki pani Kasia powiedział, ze ma dla nas niespodziankę - będziemy mogli tworzyć różne rytmy za pomocą jednego instrumentu: wielki bęben. Najpierw pani Kasia śpiewała nam piosenkę i w odpowiednim momencie osoba przed która stała nasza wychowawczyni musiał uderzyć w bęben. Następnie po kolei tworzyliśmy swoje rytmy, a na końcu wszyscy razem wspólnie z panią uderzaliśmy w bęben cicho, wolno, szybko, wesoło. Zajęcia bardzo nam się podobały, a ten bęben taki lekki i duży jednocześnie wow.

Uczniowie klasy 3b


MEDIATEKA

18 maja znowu mieliśmy zajęcia w Mediatece. Drugi raz w życiu tworzyliśmy tam muzykę oraz robiliśmy też inne ćwiczenia w których chodziło o to, żeby projektować duże miasto. Na koniec robiliśmy karuzelę z klocków. Było fajnie i ciekawie.

Sebastian, Tonya, Patryk

***

W Mediatece budowaliśmy karuzelę i graliśmy na komputerach. Gra polegała na budowaniu miasta. Miła ona 3 poziomy - w pierwszym budowaliśmy jak chcieliśmy, w drugim musieliśmy stworzyć miasto według instrukcji, a trzeci poziom był budowaniem na czas. Na tych zajęciach tworzyliśmy również muzykę.

Damian, Szymon

***

18.05 wyszliśmy na zajęcia do Mediateki. Budowaliśmy tam z klocków, tworzyliśmy muzykę i graliśmy w grę "Budowanie miasta". Po zajęciach wróciliśmy do szkoły.

Kamila, Julia, Jan


PLANSZÓWKI

25.05 Panie powiedziały nam, że dziś dla relaksu pogramy w gry. Graliśmy w Dooble, Smoczą dolinę, Muminki, Astrix i spółka, inteligencję, Kurnik, Śpiącą królewnę i kilka innych gier. Dobraliśmy się w grupy i wybieraliśmy gry, które podobały nam się najbardziej. Było bardzo fajnie.

Tosia, Damian, Szymon

***

W piątek na zajęciach Pani najpierw podzieliła nas na grupy, a później graliśmy w różne gry. Było śmiesznie i zabawnie. Wszyscy sobie pomagaliśmy i mieliśmy świetną zabawę.

Zuzia, Franek, Paweł


DZIEŃ DZIECKA

Pani Kasia z okazji Dnia Dziecka zaprowadziła nas na szkolne patio, na którym jedliśmy same pyszności: orzeszki, słodkości, popcorn, kiełbaskę i piliśmy herbatę malinową. Później Panie Kucharki rozdały nam lody. PO jedzeniu poszliśmy całą klasą do fotobudki, a następnie zagraliśmy w rożne gry. Na koniec dnia oglądaliśmy w klasie bajkę "Gru, Dru i Minionki".

Zuzia, Franek, Paweł

***

4 czerwca 2018 roku odbył się w szkole Dzień Dziecka. Były kiełbaski, które jedliśmy z pysznym chlebkiem. Dostaliśmy także lody Kaktusy. Mieliśmy różne atrakcje, np: fotobudkę, zabawy klasowe takie jak: połączone spodenki,  węża (inaczej dżdżownicę), wyspy i narty. Później oglądaliśmy "Gru, Dru i Minionki". Tego dnia mieliśmy tylko 1 lekcję!!! :) Było fajnie i cudownie.

Sebstian, Tonya, Patryk

***

4.06 z okazji Dnia Dziecka było w szkole święto dla dzieci. Po przyjściu do szkoły mieliśmy tylko 1 lekcję, a potem poszliśmy na dwór i był poczęstunek z lodami na deser. Później poszliśmy do fotobudki i robiliśmy sobie zdjęcia.  Po zdjęciach razem z Paniami mieliśmy zawody klasowe, a na koniec dnia wróciliśmy do klasy i oglądaliśmy "Gru, Dru i Minionki".

Kamila, Julia, Jan


Niedawno braliśmy udział w  lekcji edukacyjnej dla uczniów klas 0-III uczestniczących w programie "Owoce i warzywa w szkole" połączona z wyciskaniem świeżych soków z jabłek i marchewek oraz degustacja tych soków. Mieliśmy zadawane różne pytania dotyczące zdrowego odżywiania oraz dbania o swoją sprawność ruchową. Lekcję przeprowadziła Pani z Firmy Sebex. Nawet ja spróbowałam sok, choć nie przepadam za owocami. Degustacja podobała się całej naszej klasie.

Zuzia, Tosia


30.05 w środę mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach adaptacyjnych. Pani Kasia wytłumaczyła nam, że te zajęcia pokażą nam jak będziemy pracować w klasie czwartej. Podczas lekcji z przyrody poznaliśmy sprzęt znajdujący się w sali oraz mogliśmy dotknąć części ciała człowieka. Na zajęciach z Panią Anią - nauczycielką geografii dowiedzieliśmy się, jakie atrakcje turystyczne nas mogą zaskoczyć w naszym kraju. Obserwowaliśmy doświadczenie polegające na tym, że stworzono sztuczny wulkan w sali. Na ostatniej lekcji z języka angielskiego uczyliśmy się nowych słówek. Okazało się, że lekcje, które będziemy mieli w klasie czwartej są bardzo ciekawe i nie jest tak strasznie. W każdym razie musimy być bardzo aktywni, bo dzięki działaniu wiele można się nauczyć.

Uczniowie kl.3B

 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
CZERWIEC
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***