Start / Strona klasy 3c

Klasa 2C poleca...

„Lewandowski wygrane marzenia” Dariusz Tuzimek

Z książki o Robercie Lewandowskim dowiadujemy się, że pasmo sukcesów jest poprzedzone kilkoma porażkami i ciężką pracą. Robert kiedy miewał porażki nie załamał się, nie wpadał w szał. Ze spokojem szedł do przodu, zostawiając po sobie niezapomniane chwile z meczów utalentowanego piłkarza.

„Messi, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem”  Ywette Żółtowska – Darska

Z biografii o Leo Messim dowiadujemy się, jak ciężką drogę przeszedł ten utalentowany chłopak. Pokonując chorobę i wiele kontuzji Leo o niespotykanym talencie i wielkiej skromności osiągnął szczyt piłkarskich marzeń. Bardzo polecam książki  o Lewandowskim i Messim, ponieważ można się z nich dowiedzieć jakie pasmo porażek i kontuzji, wkładając wielki wysiłek, musieli przejść Ci dwaj wielcy piłkarze, aby osiągnąć ten dorobek piłkarski, który zapisze się na kartkach historii. Dzięki silnej woli i pasji można spełnić swoje marzenia.

Marcel

„Bohaterowie magicznego drzewa”  Andrzej Maleszka

Bohaterem  książki jest gadający pies Budyń. Pies zostaje porwany do Szkoły Posłusznych Psów przez tresera. Stara się stamtąd uciec ze swoim nowym przyjacielem psem Mukim. Nie jest to łatwe, ale dzięki sprytowi udaje im się pokonać wszystkie przeszkody. Hasło „ psia kość” pozwala im się uwolnić. Budyń był wyjątkowym psem. Bardzo go polubiłem. Polecam wszystkim, którzy lubią przygodę, fantazję i dreszczyk emocji.

„Tajemnica galopu”  Martin Widmark Helena Willis

Maja i Lasse próbują zdemaskować oszusta na torze wyścigowym. Prowadzą śledztwo. Przestępca zostaje schwytany i trafia do aresztu. Jeśli chcesz zabawić się w detektywa to przeczytaj tę książkę.

Alex

„Nowy przyjaciel” Marc Cantin

Nitou znajduje w lesie małego szopa pracza, który ma skaleczoną łapkę. Mały Indianin pomaga mu i zabiera do domu. Zwierzątko psoci i niszczy rzeczy. Chłopiec wypuszcza szopa do lasu, bo rozumie, że mu tam będzie lepiej.

„Tajemnice pewnej sąsiadki” Melania Kapelusz

Ta historia opowiada o dwójce dzieci. Podejrzewają one swoją sąsiadkę, że jest czarownicą. A później odkrywają, że ma w szafie kolekcję mioteł. Polecam tę książkę, bo jest tajemnicza.

„Banda piratów- skarb pirata Morgana” Juliette Parachini, Deny i Olivier Dupin

Ta seria opowiada o trójce dzieci. Znajdują oni butelkę z mapą skarbów na plaży. Wyruszają w podróż po skarby swoim statkiem - Czarnym Smokiem. Po dotarciu do celu na wyspie czeka na nich wiele pułapek. Po wykopaniu skarbu zasypiają, a zły sąsiad Markus kradnie im zdobycz. Polecam tę książkę wszystkim „małym piratom”.

Mateusz