oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Strona klasy 3b
Email Drukuj

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - WYDARZENIA PROMUJĄCE CZYTELNICTWO


Projekt "Znani rodzice czytają dzieciom"1. Spotkanie z Grzegorzem Małeckim, aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym.


13.12.2017 r. odbyło się spotkanie, w którym wzięły udział klasy 5A i 5B, podczas którego uczniowie mogli wysłuchać wybranych mitów z książki Dymitra Inkiowa pt. „Najpiękniejsze mity greckie” w znakomitym, aktorskim wykonaniu pana Grzegorza Małeckiego oraz mieli możliwość przekazania swoich wrażeń z czytanej lektury.2. Spotkanie z Pawłem Reszką, dziennikarzem i korespondentem prasowym.


14.12.2017 r. odbyło się spotkanie przygotowane dla klas 7. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z nowym dla nich gatunkiem literackim tj. reportażem. Pan Paweł Reszka czytał uczniom fragmenty „Imperium” Kapuścińskiego. Przeczytał też początek swojej książki pt. „Miejsce po imperium”. W bardzo ciekawy sposób powiadał też o pracy reportera w obcym kraju oraz przywoływał swoje wspomnienia z podróży po Rosji. Uczniowie mogli podzielić się z nim własnymi przemyśleniami nt. przeczytanych fragmentów oraz opowiedzianych przeżyć3. Spotkanie z Grzegorzem Hlebowiczem, zastępcą burmistrza Żoliborz.


20.12.2017r. odbyło się spotkanie przygotowane dla klas 3A,3B,3C,3D,3E, podczas którego uczniowie wysłuchali tekstów Małgorzaty Strzałkowskiej pt. ”Czary mary” i „Biała królowa” oraz Ewy Marii Letki pt. „Lampa” w ciekawej interpretacji Grzegorza Hlebowicza. Żywa reakcja dzieci na czytany tekst świadczy o tym, że i tekst, i wykonanie podobały się.4. Spotkanie z Joanną Moro, aktorką filmową i teatralną


20.12.2017r. odbyło się spotkanie przygotowane dla uczniów klas 1A, 1B, 1C, podczas którego dzieci miały okazję do wspólnej zabawy, gdy odpowiadały na pytania zadawane przez aktorkę nt. ich preferencji czytelniczych. Później zaś wysłuchały fragmentów z książki pt. „Nela na kole podbiegunowym”. Dzieci żywo reagowały na wspaniale czytany tekst jednej z bardziej lubianych przez nich książek. Każda z klas otrzymała w prezencie od pani Joanny Moro książkę z wierszami Agnieszki Frączek w jej interpretacji.5. Spotkanie z Januszem Weissem, dziennikarzem, artystą kabaretowym, prezenterem radiowym i telewizyjnym


21.12.2017r. odbyło się spotkanie przygotowane dla klas 4A,4B,4C,4D, podczas którego uczniowie wysłuchali wzruszającej opowieści Joanny Marii Chmielewskiej pt. „Niebieska niedźwiedzica” w znakomitym wykonaniu pana Janusza Weissa. Po wysłuchaniu tej historii dzieci miały możliwość wysnuć własne wnioski i podsumować opowieść.Wszystkie spotkania były bardzo udane. Uczniowie na zakończenie dziękując wręczali zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz życzenia na kartach przez siebie zaprojektowanych i wykonanych w świetlicy szkolnej. Spotkaniom towarzyszyła wystawa informacyjna nt. znanych osób związanych z naszą szkołą oraz dekoracje przygotowane przez pracowników szkoły.

 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
MARZEC
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***