Start / Strona klasy 3b

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - WYDARZENIA PROMUJĄCE CZYTELNICTWO

Projekt "Znani rodzice czytają dzieciom"

1. Spotkanie z Grzegorzem Małeckim, aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym.

13.12.2017 r. odbyło się spotkanie, w którym wzięły udział klasy 5A i 5B, podczas którego uczniowie mogli wysłuchać wybranych mitów z książki Dymitra Inkiowa pt. „Najpiękniejsze mity greckie” w znakomitym, aktorskim wykonaniu pana Grzegorza Małeckiego oraz mieli możliwość przekazania swoich wrażeń z czytanej lektury.

2. Spotkanie z Pawłem Reszką, dziennikarzem i korespondentem prasowym.

14.12.2017 r. odbyło się spotkanie przygotowane dla klas 7. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z nowym dla nich gatunkiem literackim tj. reportażem. Pan Paweł Reszka czytał uczniom fragmenty „Imperium” Kapuścińskiego. Przeczytał też początek swojej książki pt. „Miejsce po imperium”. W bardzo ciekawy sposób powiadał też o pracy reportera w obcym kraju oraz przywoływał swoje wspomnienia z podróży po Rosji. Uczniowie mogli podzielić się z nim własnymi przemyśleniami nt. przeczytanych fragmentów oraz opowiedzianych przeżyć

3. Spotkanie z Grzegorzem Hlebowiczem, zastępcą burmistrza Żoliborz.

20.12.2017r. odbyło się spotkanie przygotowane dla klas 3A,3B,3C,3D,3E, podczas którego uczniowie wysłuchali tekstów Małgorzaty Strzałkowskiej pt. ”Czary mary” i „Biała królowa” oraz Ewy Marii Letki pt. „Lampa” w ciekawej interpretacji Grzegorza Hlebowicza. Żywa reakcja dzieci na czytany tekst świadczy o tym, że i tekst, i wykonanie podobały się.

4. Spotkanie z Joanną Moro, aktorką filmową i teatralną

20.12.2017r. odbyło się spotkanie przygotowane dla uczniów klas 1A, 1B, 1C, podczas którego dzieci miały okazję do wspólnej zabawy, gdy odpowiadały na pytania zadawane przez aktorkę nt. ich preferencji czytelniczych. Później zaś wysłuchały fragmentów z książki pt. „Nela na kole podbiegunowym”. Dzieci żywo reagowały na wspaniale czytany tekst jednej z bardziej lubianych przez nich książek. Każda z klas otrzymała w prezencie od pani Joanny Moro książkę z wierszami Agnieszki Frączek w jej interpretacji.

5. Spotkanie z Januszem Weissem, dziennikarzem, artystą kabaretowym, prezenterem radiowym i telewizyjnym

21.12.2017r. odbyło się spotkanie przygotowane dla klas 4A,4B,4C,4D, podczas którego uczniowie wysłuchali wzruszającej opowieści Joanny Marii Chmielewskiej pt. „Niebieska niedźwiedzica” w znakomitym wykonaniu pana Janusza Weissa. Po wysłuchaniu tej historii dzieci miały możliwość wysnuć własne wnioski i podsumować opowieść.

Wszystkie spotkania były bardzo udane. Uczniowie na zakończenie dziękując wręczali zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz życzenia na kartach przez siebie zaprojektowanych i wykonanych w świetlicy szkolnej. Spotkaniom towarzyszyła wystawa informacyjna nt. znanych osób związanych z naszą szkołą oraz dekoracje przygotowane przez pracowników szkoły.