oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start

Strona klasy 3C

Wychowawca: Lena Brulińska


Jesteśmy już w klasie 3!

Dzwonek pierwszy dziś rozbrzmiewa

To nauki zacząć czas

Szumią  dokoła drzewa

Ptak radosną nutę śpiewa.

Książki na nas już czekają

Do nauki zapraszają.

Trzecia klasa to nie żarty

Umysł chłonny i otwarty

Wiedza sama niech wskakuje

Librus piątki generuje.

Uczyć pilnie się będziemy

Do konkursów też staniemy.

A gdy wszystkie już wygramy

„Klasę na medal” w kieszeni mamy.

Będziemy grzeczni zawsze i wszędzie

Pani Lena dumna z nas będzie.

 

Alex z mamą

 

 ***

 


Było to rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018-2019. W tym dniu wszyscy uczniowie kl. 3c przybyli do szkoły po wakacjach. Koleżanki i koledzy opowiadali o wakacyjnych wyjazdach i przygodach. Wszystkie dzieci przeżyły ciekawe historie. Powrót do szkoły był bardzo wesołym dniem. Wspólnie rozmawialiśmy i śmialiśmy się. Nowy rok szkolny to nowe zadania i kolejne przygody. Uważam, że powrót do szkoły był fajny, ale wakacje powinny być dłuższe.

Jakub I.


3 września rozpoczęłam naukę w klasie 3c. O godz. 8:30 odbył się uroczysty apel. Na początku przemawiała Pani Dyrektor. Zaśpiewaliśmy hymn polski oraz hymn naszej szkoły. Po apelu poszliśmy do swoich klas. Pani wychowawczyni rozdała wszystkim uczniom zeszyty – pamiętniki. Otrzymaliśmy też pamiątkowe płyty CD z poprzedniego roku szkolnego od taty Kuby. Dźwięk szkolnego dzwonka oznajmił nam, że rozpoczął się nowy rok nauki. Był to dla mnie bardzo miły dzień.

Sara M.


Piknik Rodzinny

W sobotę 22 września w naszej szkole odbył się rodzinny piknik. Było dużo konkursów i zabaw. Było również smaczne jedzenie i grill. Spotkałam Panią Lenę, koleżanki i kolegów i świetnie się bawiłam. Najbardziej podobało mi się zadanie z biologii, gdzie obserwowałam pod mikroskopem cebulę. Bardzo chętnie będę uczestniczyła w takich piknikach.

Nadia

***

22 września odbył się w mojej szkole piknik rodzinny z okazji Święta Niepodległości. Na początku pikniku każdy otrzymał kartkę, na której zbierał punkty za każdą konkurencję. Wszystkie konkurencje były super, ale najbardziej podobały mi się eksperymenty pod mikroskopem. Podobały mi się również zawody sportowe. Podczas pikniku było bardzo dużo atrakcji, a pogoda nam dopisywała. Na pikniku było super i chętnie przyjdę za rok.

Agata

***

22 września pojechałem do szkoły na piknik z okazji niepodległości Polski. Było tam bardzo dużo jedzenia. Szukałem kolegów i znalazłem ich, mieli biegać w sztafecie, w której wzięło udział 100 osób. Ja też się dołączyłem. Po biegu byłem bardzo, zjadłem kiełbaskę i dwa kawałki ciasta. Później bawiłem się z kolegą. Ten dzień był super i mam nadzieję, że takie pikniki będą urządzane częściej.

Jaś

***

Na boisku szkolnym w sobotę odbył się piknik. Każda klasa przygotowała przekąski: ciasta, owoce, cukierki. W klasach były zadania do wykonania przez dzieci. Za każde poprawnie wykonane zadanie dostawaliśmy listek. O 11 : 00 rozpoczął się bieg na 100 m i brało w nim udział 100 osób. Brałam w nim udział razem z rodzicami. Piknik był zorganizowany z okazji 100 – lecia  Niepodległości. Podobało mi się, ponieważ można było pobawić się i czegoś nauczyć.

Zosia


Warsztaty plastyczne w Muranowie

Na zajęcia plastyczne w Muranowie dojechaliśmy około 9:00 i mieliśmy wykonać postacie zwierząt z papieru kolorowego. Ja wybrałem spośród wielu zwierząt nietoperza i rybkę. Niezależnie od wybranego zwierzątka, każdy z nas zaczynał od sklejenia pasków papieru w kółka, a następnie inne części w zależności od postaci. Najbardziej mi się podobały prace, które wykonaliśmy własnoręcznie.

Marcel

***

Z panią Leną poszliśmy na zajęcia do Muranowa. W zeszłym roku mieliśmy zajęcia o muzyce a teraz były super warsztaty z papieru. Ja zrobiłem nietoperza. Bardzo podobały mi się te zajęcia i mam nadzieję, że jeszcze na nie pójdziemy.

Alex


Sprzątanie świata

Dzisiaj wszystkie dzieci z mojej klasy z panią Leną poszły sprzątać Żoliborz. Postanowiłam być dzisiaj grzeczna, więc sumiennie pracowałam, aby nasz świat był czysty. Okazało się, że pani Lena nagrodziła nas dodatkowymi punktami. Ja dostałam w tym dniu 14 punktów. To mój rekord, z którego się bardzo ucieszyłam.

Martyna

***

Pani Lena zabrała całą klasę na sprzątanie ulic i trawników. Wszystkie dzieci dostały rękawiczki, worki i rozpoczęło się wielkie sprzątanie. Zbieraliśmy: butelki, opakowania, papierki, folie i puszki. Szliśmy ulicami i dzielnie zbieraliśmy śmieci. Pani Lena zabrała nas na sprzątanie, by nauczyć nas „Dbać o środowisko”. Uważam, że pomysł sprzątania ulic był dobry!

Zosia


Tydzień zdrowego jedzenia

Dzisiaj w szkole robiliśmy kanapki z okazji dnia zdrowej żywności. Przynieśliśmy z domu swoje ulubione rzeczy do kanapek. Ja przyniosłam dużo produktów, ale najbardziej smakują mi jajka. Lubię kanapki, każda mi smakuje. Pani Lena przyniosła chleb, a my przynieśliśmy składniki. Ten dzień był super!

Agatka

***

We wtorek w naszej klasie uczyliśmy się robić kanapki. Przynieśliśmy do szkoły produkty, z których mieliśmy robić kanapki. Ja przyniosłam żółty ser, ser mozzarella, ogórki kiszone i kanapkowe i gotowane jajka. Pani Lena przyniosła i rozdała pokrojony chleb. Wszyscy starali się zrobić piękne i smaczne kanapki. Potem zjedliśmy je ze smakiem. Pomysł wspólnego przygotowania kanapek bardzo mi się podobał. Było wesoło, zabawnie i przepysznie!

Zosia


Teatr Syrena

Dzisiaj, 17 października, Pani Lena zabrała nas do Teatru Syrena. Byliśmy na spektaklu ‘Dzieci z Bullerbyn”. Podobali mi się wszyscy aktorzy, ale najbardziej podobał mi się Dziadziuś. Podobało mi się to jak aktorzy na koniec spektaklu tańczyli i śpiewali na scenie. Zauważyłam też, że stepowali na scenie. Aktorzy to: Anna, Britta, Bosse, Lisa i Olle.

Agatka

***

Dzisiaj, czyli 17 października Pani Lena zabrała nas do Teatru Syrena na przedstawienie „ Dzieci z Bullerbyn”. Było bardzo fajne to przedstawienie, ba ja bardzo lubię tę książkę. Najbardziej podobał mi się fragment o poczcie sznurkowej. Podczas przedstawienia była jedna przerwa. To było nasze pierwsze wyjście do teatru. Mam nadzieję, że Pani Lena zabierze nas jeszcze na jakieś przedstawienie. PS… Były jeszcze ciekawe efekty dźwiękowe.

Alex

***

W środę całą klasą pojechaliśmy do Teatru Syrena na spektakl „ Dzieci z Bullerbyn”. Sześcioro przyjaciół, którzy bardzo się lubili, świetnie się bawili. Sztuka bardzo mi się podobała i jestem wdzięczna Pani Lenie, ż organizuje nam takie wyjścia.

Nadia


Dzisiaj do szkoły wzięłam znicze. Razem z Panią Leną i całą moją klasą poszliśmy, aby zapalić znicze pod pomnikami. Była to dla nas lekcja patriotyzmu. Wszyscy poszliśmy wzdłuż Al. Wojska Polskiego, aby odwiedzić okoliczne pomniki. Pani Lena opowiadała nam kim były osoby, którym pomniki postawiono i bardzo Pani za to dziękuję.

Martyna


Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości nasza klasa i klasa 3A przygotowaliśmy uroczysty apel. Większość dzieci mówiła kwestie dotyczące dziejów Polski, wszyscy razem śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Uroczystość ta pozwoliła nam uczcić rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto było uczestniczyć w apelu, ponieważ nauczył nas historii Polski.

Zosia

W dniu 13 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Apel rozpoczął się od tańca -poloneza, który zatańczyli uczniowie klasy 1C. Potem nasza klasa razem z klasą 3A mieliśmy występ. Mówiliśmy wiersze i śpiewaliśmy patriotyczne piosenki. Moja mama mówiła, że publiczność była wzruszona i bardzo im się podobało. Jestem zadowolony z naszego występu. To był bardzo udany, patriotyczny dzień i prezent dla Polski.

Alex

We wtorek 13 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Moja klasa oraz klasa 3A przygotowały występ artystyczny. Wszyscy byliśmy bardzo przejęci. Przygotowania trwały dwa miesiące. Musieliśmy nauczyć się pieśni patriotycznych. Potem musieliśmy długo ćwiczyć, aby nauczyć się ładnie śpiewać razem. Na przedstawieniu wypadliśmy świetnie. Dziadek był ze mnie dumny, a mama się ze wzruszenia popłakała.

Staś

13 listopada w mojej szkole odbył się apel związany z odzyskaniem Niepodległości. Obowiązywał strój galowy. Na początek odśpiewaliśmy hymn Polski stojąc na baczność. Następnie pieśni patriotyczne- Rota, Przybyli ułani, Szara piechota, oraz pieśni kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego- My pierwsza brygada. Były mówione przez dzieci kawałki wierszy. Dzieci z młodszych klas zatańczyły poloneza. Na koniec zaśpiewaliśmy – To nasza Ojczyzna. Był to bardzo podniosły i wesoły dzień.

Mateusz


Lekcja w Muzeum Wojska Polskiego

W środę 14 listopada Pani Lena zabrała nas do Muzeum Wojska Polskiego na lekcję pt. „Mój pradziadek był ułanem”. Przewodnicy opowiadali nam o życiu codziennym i historii ułanów. Opisywali jak ułani dbali o konie, jakiej broni używali i jak ich można było odróżnić od innych żołnierzy. Każdy z nas mógł dotknąć szabli i karabinu. Uważam, że odwiedzenie muzeum pozwoliło nam poznać część dziejów Polski.

Zosia


Fabryka Bombek Silverado

Z okazji Mikołajek pojechaliśmy do fabryki bombek Silverado. Panowie pokazywali nam jak powstają bombki. Najpierw trzeba rozgrzać kawałek szkła, oderwać go i nadmuchać w okrągłą rurkę. Jeżeli chcemy bombkę w jakimś kształcie to musimy włożyć szkło do formy. Malowaliśmy swoje bombki farbami i brokatem. Moja praca bardzo mi się podobała i na pewno będzie wisiała na mojej choince.

Jeremi

Dzisiaj nasza klasa razem z klasą 3A i 2B odwiedziliśmy fabrykę bombek. Pani pokazała nam jak robi się bombki ze szkła. Potem zaprowadziła nas do srebrzalni, gdzie srebrzy się bombki. Następnie mogliśmy sami zrobić bombkę. Po zrobieniu bombki wszyscy dostali pączka i herbatę. Potem poszliśmy do wzorcowni. Niestety szybko nas stamtąd wyproszono. Po wyjściu ze wzorcowni poszliśmy do sklepu z bombkami. Długo się zastanawialiśmy, ale w końcu wybraliśmy. Ja wybrałam sowę i koronę. Bardzo mi się podobało i chętnie pojechałabym tam jeszcze raz.

Agata

Z okazji Mikołajek z klasą wybraliśmy się do fabryki bombek. Pani oprowadzała nas po całej fabryce. Na początku byliśmy w dmuchalni. Następnie odwiedziliśmy srebrzalnię, po czym samodzielnie robiliśmy bombki. Każdy zrobioną przez siebie bombkę zabrał do domu. Odwiedziliśmy sklepik, w którym kupiłem sobie bombki. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Kuba K.

22 listopada nasza klasa była na wycieczce w fabryce bombek Silverado. Na miejscu okazało się, że będziemy samodzielnie robić bombki. W pierwszej kolejności byliśmy w pomieszczeniu, gdzie się wykonuje kształt bombek. Drugie pomieszczenie, w którym byliśmy nazywało się srebrzalnia. Tam obserwowaliśmy jak bombki przezroczyste stają się srebrne. Potem robiliśmy swoje własne bombki, według własnego uznania. Mnie się udało zrobić bombkę kolorową, która bardzo podoba się moim rodzicom. Najbardziej z wycieczki podobało mi się to, że mogliśmy samodzielnie wykonać bombki i zabrać je do domu.

Marcel


Zaproszenie na rolki

W sobotę grudniową razem z moją mamą i koleżanką pojechałem na rolki. Zajęcia odbywają się w hali sportowej na Żoliborzu. Na zajęciach jeździliśmy slalomem, pod rurką, robiliśmy także przysiady. Podczas rozgrzewki parę razy wywróciłem się na…. Na koniec rozgrywaliśmy mecz hokeja. Ja byłem w drużynie z mamą i moją koleżanką Marysią, a w przeciwnej drużynie dwie dziewczynki z panią instruktor. W nagrodę poszliśmy na gorącą czekoladę i pizzę. Bardzo mi się podobało i zachęcam inne dzieci do wspólnej zabawy rodzinnej.

Mateusz


Laleczki

Postanowiłam przystąpić do akcji charytatywnej mającej na celu pomoc dzieciom z Afryki. Akcję zorganizował UNICEF. Podczas tej akcji przygotowałam lalkę na szkolną licytację. Lalkę po części zrobiłam sama, dużo pomogły mi ciocia, mama i p. woźna Małgosia. Lalka była ciemnoskórą dziewczynką o imieniu Tosia. Pieniądze za wylicytowane lalki zostaną przekazane na zakup szczepionek dla dzieci z Afryki. Uważam, że ta akcja jest bardzo potrzebna, ponieważ dzięki niej dzieci, które mogły umrzeć mają szansę przeżyć.

Zosia


Spotkanie świąteczne

11 grudnia po południu całą klasą spotkaliśmy się na klasowej wigilii. Uroczystość rozpoczęliśmy od śpiewania pastorałki i opowiadania o świątecznych zwyczajach. Tata Kuby przygotował materiał o naszej klasie. Następnie odbyły się warsztaty, na których ozdabialiśmy bombki choinkowe, które dostaliśmy w Silverado. Nasze spotkanie zakończyło się smacznym poczęstunkiem. Bardzo podobało mi się to spotkanie i nie zapomnę smaku tych pysznych pierniczków.

Zosia


Bałwanki

W piątek przed feriami robiliśmy bałwanki ze skarpetek. Mój bałwanek miał niebieskie guziki, różowy szalik, różowy pompon oraz pomarańczową marchewkę na nosie. Ten bałwanek jest wypełniony ryżem i jest miły w dotyku. A na głowie ma czapeczkę z napisem sport. Ten dzień był fantastyczny.

Agata


Warsztaty o malarstwie

We wtorek 12 lutego mama Jeremiego poprowadziła warsztaty o Aleksandrze Gierymskim i jego pięknym obrazie „W altanie”. Obraz ten przedstawia osoby siedzące w altanie ozdobionej kolorowa roślinnością. Podzieliliśmy się na grupy, dostaliśmy puzzle, z których układaliśmy obraz „W altanie”. Potem mama Jeremiego opowiedziała nam o innych pracach Aleksandra Gierymskiego i wytłumaczyła nam co to znaczy – krytyka. Na koniec naszych warsztatów dostaliśmy brokatowe kapelusze, które ozdabialiśmy bibułą i pastelami. Podczas tych warsztatów uczyliśmy się dużo o malarstwie. Taki sposób nauki bardzo mi się podobał, dlatego chcę podziękować mamie Jeremiego.

Zosia


Bal karnawałowy

22 lutego odbył się bal karnawałowy. Najpierw w tym dniu poszedłem do świetlicy. Po świetlicy poszliśmy do naszej klasy. Byliśmy razem z 3B i oglądaliśmy film „Królowa Śniegu”. Potem zaczął się bal. W połowie balu była przerwa na poczęstunek. Po tym wszystkim mama odebrała mnie ze szkoły i poszliśmy do domu. Bardzo podobał mi się ten dzień i nie mogę doczekać się kolejnego balu.

Staś


Nasze prezentacje

W drugiej połowie ferii zrobiłem prezentację o największych krajach świata. Dotychczas prezentacje zrobili: Agata – o rodzinie, Marianka o Anime, Mateusz o czołgach, Kuba o sportach zimowych i Zosia o przyjaciółkach. W mojej prezentacji były: nazwa państwa, nazwa stolicy, ciekawostki i zdjęcia. 10 największych krajów świata to: Rosja, Kanada, USA, Chiny, Brazylia, Australia, Indie, Kazachstan, Argentyna i Algieria. Bardzo mi się spodobała moja prezentacja. Mam nadzieję, że innym też, bo poświęciłem jej dużo czasu i bardzo się starałem pracując nad nią.

Jaś


Budki lęgowe ratunkiem dla ptaków

2 kwietnia wybraliśmy się z panią Leną na ulicę Aleje Wojska Polskiego do parku, aby zawiesić budkę lęgową. Zawiesić pomógł nam tata Kuby Kaczmarka. Potem wróciliśmy do szkoły. Gdy mama mnie odbierała po lekcjach ze szkoły to pokazałem mamie, gdzie zawiesiliśmy budkę lęgową dla ptaków. Moim zdaniem opłacało się zrobić te budki. Bardzo mi się podobała taka pomoc zwierzętom.

Marcel

Dziś z całą klasą powiesiliśmy budkę lęgową. Pani Lena wpadła na pomysł, ponieważ wymyśliła akcję dla klas 1-4 pt. „Budki lęgowe ratunkiem dla ptaków”. Byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy pomóc zwierzętom. Gdy wróciliśmy, byliśmy szczęśliwi, bo mogliśmy pomóc ptaszkom, a Pani Lena powiedziała, że przyjdziemy tu za miesiąc, żeby zobaczyć, czy mieszkają tam ptaszki.

P.S. Pamiętaliśmy, że budki zawieszamy tylko na starych drzewach.

Agata

Całą klasą przygotowaliśmy akcję „ Budki lęgowe ratunkiem dla ptaków”. Ta akcja polegała na przygotowaniu lub kupieniu budki lęgowej i przyniesieniu do szkoły. Wszystkie budki rozdaliśmy klasom 1-4. Całą klasą wybraliśmy się na skwer przy Wojska Polskiego. 
Z pomocą taty Kuby powiesiliśmy budkę na drzewie. Akcja ta moim zdaniem była bardzo potrzebna i mam nadzieję, że pomoże ptakom.

Zosia

W naszej klasie urządziliśmy akcję „Budki lęgowe ratunkiem dla ptaków”. Wszyscy w klasie przynieśliśmy budki lęgowe, które rozdaliśmy w klasach 1-4. Dziś był dzień wieszania budki lęgowej naszej klasy. Poszliśmy na Aleję Wojska Polskiego i przyczepiliśmy na jednym z drzew. Teraz trzeba czekać, aż jakiś ptak złoży tam jaja, z których wyklują się pisklęta. I tak 3C uratuje świat.

Alex

Razem z klasą podczas akcji poszliśmy do parku powiesić budkę dla ptaków. Mój tata wieszał naszą budkę. Z Jeremim trzymałem drabinę, żeby tata nie spadł. Pani Lena cykała nam zdjęcia. Musieliśmy zawiesić budkę na starym drzewie. Z takiej budki przez 1 rok wylatuje 10 sikorek, a przez 10 lat aż 100 sikorek. Było fajnie i mam nadzieje, że takich wycieczek będzie więcej.

Kuba K.

Dzisiaj zadbaliśmy o ptaki w naszej okolicy. Zabraliśmy kupioną budkę lęgową i poszliśmy zawiesić ją na drzewie w Alei Wojska Polskiego. Budkę niósł Staś i Kuba. Wybraliśmy odpowiednie drzewo. Tata Kuby przybił do niego budkę. Mam nadzieję, że szybko zagnieździ się w niej jakiś ptaszek i założy ptasią rodzinkę.

Jeremi

Nasza klasa postanowiła zorganizować akcję ratowania ptaszków w Polsce. Pani Lena zaproponowała, żeby każde dziecko zrobiło budkę lęgową. Budki podarowaliśmy klasom i napisaliśmy do nich apel. Poprosiliśmy o zawieszenie tych budek na starych drzewach. Dzieci ucieszyły się i chętnie przystąpią do naszej akcji. Bardzo cieszę się, że zorganizowaliśmy taką rzecz.

Mati

Dziś cała moja klasa była powiesić budkę lęgową. Poszliśmy na skwerek przy ulicy Wojska Polskiego. Pogoda była ładna. Do pomocy przyszedł tata Kuby Kaczmarka. Budka zawisła na gwoździu. Mam nadzieję, że nasza akcja będzie bardzo pożyteczna i niedługo w budkach zamieszkają ptaszki.

Oliwier

Dzisiaj moja klasa 3C zawieszała na drzewie budkę lęgową dla ptaków. Wszyscy uczniowie byli zaciekawieni sytuacją. Uczniowie, pani Lena i tata Kuby Kaczmarka udaliśmy się na skwer w Alei Wojska Polskiego. Na miejscu tata Kuby zamontował budkę wysoko na potężnym, starym drzewie.  Pani Lena zrobiła kilka zdjęć na pamiątkę. Cała moja klasa cieszy się, że pomaga przetrwać ptakom. Jestem ciekawy jakie ptaki zasiedlą budkę.

Jakub

 


Zima w Mieście 2020
***Kliknij tutaj***

Jadłospis na akcję
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS LUTY
***KLIKNIJ TUTAJ***
LUTY- 10 obiadów
opłata 55 zł
INFORMACJE O OBIADACH
***KLIKNIJ TUTAJ***


Aktualny Plan lekcji
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***Ogólnopolski Program
AI Schools&Academy
***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATUSP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***