Start / Strona klasy 3c

Dzwonek pierwszy dziś rozbrzmiewa

To nauki zacząć czas

Szumią  dokoła drzewa

Ptak radosną nutę śpiewa.

Książki na nas już czekają

Do nauki zapraszają.

Trzecia klasa to nie żarty

Umysł chłonny i otwarty

Wiedza sama niech wskakuje

Librus piątki generuje.

Uczyć pilnie się będziemy

Do konkursów też staniemy.

A gdy wszystkie już wygramy

„Klasę na medal” w kieszeni mamy.

Będziemy grzeczni zawsze i wszędzie

Pani Lena dumna z nas będzie.

Alex z mamą

Było to rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018-2019. W tym dniu wszyscy uczniowie kl. 3c przybyli do szkoły po wakacjach. Koleżanki i koledzy opowiadali o wakacyjnych wyjazdach i przygodach. Wszystkie dzieci przeżyły ciekawe historie. Powrót do szkoły był bardzo wesołym dniem. Wspólnie rozmawialiśmy i śmialiśmy się. Nowy rok szkolny to nowe zadania i kolejne przygody. Uważam, że powrót do szkoły był fajny, ale wakacje powinny być dłuższe.

Jakub I.

3 września rozpoczęłam naukę w klasie 3c. O godz. 8:30 odbył się uroczysty apel. Na początku przemawiała Pani Dyrektor. Zaśpiewaliśmy hymn polski oraz hymn naszej szkoły. Po apelu poszliśmy do swoich klas. Pani wychowawczyni rozdała wszystkim uczniom zeszyty – pamiętniki. Otrzymaliśmy też pamiątkowe płyty CD z poprzedniego roku szkolnego od taty Kuby. Dźwięk szkolnego dzwonka oznajmił nam, że rozpoczął się nowy rok nauki. Był to dla mnie bardzo miły dzień.

Sara M.

Piknik Rodzinny

W sobotę 22 września w naszej szkole odbył się rodzinny piknik. Było dużo konkursów i zabaw. Było również smaczne jedzenie i grill. Spotkałam Panią Lenę, koleżanki i kolegów i świetnie się bawiłam. Najbardziej podobało mi się zadanie z biologii, gdzie obserwowałam pod mikroskopem cebulę. Bardzo chętnie będę uczestniczyła w takich piknikach.

Nadia

22 września odbył się w mojej szkole piknik rodzinny z okazji Święta Niepodległości. Na początku pikniku każdy otrzymał kartkę, na której zbierał punkty za każdą konkurencję. Wszystkie konkurencje były super, ale najbardziej podobały mi się eksperymenty pod mikroskopem. Podobały mi się również zawody sportowe. Podczas pikniku było bardzo dużo atrakcji, a pogoda nam dopisywała. Na pikniku było super i chętnie przyjdę za rok.

Agata

22 września pojechałem do szkoły na piknik z okazji niepodległości Polski. Było tam bardzo dużo jedzenia. Szukałem kolegów i znalazłem ich, mieli biegać w sztafecie, w której wzięło udział 100 osób. Ja też się dołączyłem. Po biegu byłem bardzo, zjadłem kiełbaskę i dwa kawałki ciasta. Później bawiłem się z kolegą. Ten dzień był super i mam nadzieję, że takie pikniki będą urządzane częściej.

Jaś

Na boisku szkolnym w sobotę odbył się piknik. Każda klasa przygotowała przekąski: ciasta, owoce, cukierki. W klasach były zadania do wykonania przez dzieci. Za każde poprawnie wykonane zadanie dostawaliśmy listek. O 11 : 00 rozpoczął się bieg na 100 m i brało w nim udział 100 osób. Brałam w nim udział razem z rodzicami. Piknik był zorganizowany z okazji 100 – lecia  Niepodległości. Podobało mi się, ponieważ można było pobawić się i czegoś nauczyć.

Zosia

Warsztaty plastyczne w Muranowie

Na zajęcia plastyczne w Muranowie dojechaliśmy około 9:00 i mieliśmy wykonać postacie zwierząt z papieru kolorowego. Ja wybrałem spośród wielu zwierząt nietoperza i rybkę. Niezależnie od wybranego zwierzątka, każdy z nas zaczynał od sklejenia pasków papieru w kółka, a następnie inne części w zależności od postaci. Najbardziej mi się podobały prace, które wykonaliśmy własnoręcznie.

Marcel

Z panią Leną poszliśmy na zajęcia do Muranowa. W zeszłym roku mieliśmy zajęcia o muzyce a teraz były super warsztaty z papieru. Ja zrobiłem nietoperza. Bardzo podobały mi się te zajęcia i mam nadzieję, że jeszcze na nie pójdziemy.

Alex

Sprzątanie świata

Dzisiaj wszystkie dzieci z mojej klasy z panią Leną poszły sprzątać Żoliborz. Postanowiłam być dzisiaj grzeczna, więc sumiennie pracowałam, aby nasz świat był czysty. Okazało się, że pani Lena nagrodziła nas dodatkowymi punktami. Ja dostałam w tym dniu 14 punktów. To mój rekord, z którego się bardzo ucieszyłam.

Martyna

Pani Lena zabrała całą klasę na sprzątanie ulic i trawników. Wszystkie dzieci dostały rękawiczki, worki i rozpoczęło się wielkie sprzątanie. Zbieraliśmy: butelki, opakowania, papierki, folie i puszki. Szliśmy ulicami i dzielnie zbieraliśmy śmieci. Pani Lena zabrała nas na sprzątanie, by nauczyć nas „Dbać o środowisko”. Uważam, że pomysł sprzątania ulic był dobry!

Zosia