Start / Strona klasy 1c

Strona klasy 1C

Wychowawca: Kinga Wojciechowska

JESTEM UCZNIEM 1C

W szkole jest super. Lubimy naszą panią i nasze lekcje. bo wiele się uczymy. Lubimy matematykę i polski i wf wszystko.

Zosia, Laura, Ola

Gdy jest ciepło to na przerwach wychodzimy na boisko.

Nel, Hania, Staś

Na wf-ie lubimy bawić się w berka i grać w piłkę. Podoba nam się też długa przerwa śniadaniowa i obiady, a najbardziej pomidorówka. Lubimy się uczyć.

Ala, Julka, Paweł, Michał

Lubimy chodzić na informatykę, bo każdy ma swój komputer i lubimy przerwy, bo możemy się pobawić.

Teoś, Tomek, Kalina, Jagoda

W szkole wszystko jest fajne i wf i komputery i przerwy i lekcje.

Zosia. Nina, Zosia

Podoba nam się biblioteka, bo tam są książki i nie możemy się doczekać kiedy będziemy je czytać. Lubimy też religię i śpiewanie z siostrą.

Amelia, Zosia, Lenka

NA ULICY

Dziś uczyliśmy się przechodzić przez ulicę.

Lenka

PIKNIK RODZINNY

W sobotę 22 IX w naszej szkole był PIKNIK. I było bardzo fajnie.

Jagoda

Sobota, to udany dzień na piknik. 22 IX na szkolnym boisku zebrały się dzieci z wszystkich klas z rodzicami i wszyscy nauczyciele. Było malowanie farbami, rysowanie swoich portretów, bieg i wiele innych atrakcji. Za udział w zabawie dostawało się naklejkę w kształcie listka, którą trzeba było przykleić na specjalną kartkę z drzewem. Na koniec pani Kasia losowała nagrody. Te dzieci, które nie zostały wylosowane, od 8 klasistów dostały lizaki.

Zosia T.

Na pikniku było super. Najbardziej podobał mi się bieg 100 x 100 m, w którym biegłam. Bardzo lubię biegać.

Tosia

Na piknik przyszłyśmy z babeczkami. Panie w stołówce zdziwiły się, bo na każdej było napisane 1c. Ja też się zdziwiłam, gdy zobaczyłam, że przyszło tyle ludzi. Postanowiłam poszukać Hani. Tego dnia nauczyłam się wchodzić na drabinki.

Lenka

W sobotę 22 września spotkaliśmy się na pikniku szkolnym. Każdy z nas przyniósł coś do jedzenia. Wspólnie śpiewaliśmy  i tańczyliśmy. Zorganizowane były rożne konkursy. Była to okazja żeby się lepiej poznać i pobawić. Mnie najbardziej podobało się, że mogliśmy się bawić na metalowych drabinkach pod opieką rodziców. Bardzo mi się podobał ten nasz piknik.

Zosia B

NA TROPACH JESIENI

W piątek, 5X byliśmy na wycieczce. Szukaliśmy jesieni na Cytadeli. Ja znalazłem dwa kasztany i dwa żołędzie. W powrotnej drodze zatrzymaliśmy się na placu zabaw, aby nacieszyć się jeszcze złotą jesienią. Nauczyłem się wchodzić na pająka z lin. Na górze była zjeżdżalnia i fajnie się zjeżdżało.
Podobała mi się ta wycieczka.

Paweł

W piątek byliśmy na wycieczce na Cytadeli. Było bardzo fajnie. Zbieraliśmy liście i kasztany. Później bawiliśmy się na placu zabaw. Było super!

Ola

Razem z kolegami i koleżankami bawiliśmy się na placu zabaw. Gdy wchodziłam na kręciołka, który jest krzywy, to moja koleżanka niechcący mnie kopnęła i wybiła mi ząb. Dzięki temu szybciej wyrośnie mi stały ząb i nie będę czekała, aż tata wyrwie mi ruszającego się mleczaka.

Zosia Cz.

W piątek byliśmy na Cytadeli. Chodziliśmy po kładkach i po drzewach. Zbieraliśmy kasztany i żołędzie. Byliśmy też na placu zabaw.  Bawiliśmy się na różnych zabawkach. Zjeżdżaliśmy na zjeżdżalni i byliśmy na kręcącym się kółku. Było fajnie.

ZDROWY TYDZIEŃ

Cały tydzień rozmawialiśmy o zdrowiu. Najpierw była u nas pani pielęgniarka i mówiliśmy co robić, aby być zdrowym. Później my byliśmy u pani pielęgniarki. Pani nas ważyła i mierzyła. W klasie ważyliśmy swoje plecaki i dowiedzieliśmy się jak siedzieć przy ławce. Mój plecak ważył 2 kg, ale były  też cięższe. Przyszły też panie z którymi rozmawialiśmy o tym, aby nie marnować jedzenia.

ŚLUBOWANIE

W czwartek 25 października było ślubowanie klas pierwszych. Mieliśmy na głowach śmieszne żółte czapeczki. Pani Dyrektor każdego ucznia pasowała wielkim piórem. Mówiliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki po polsku, angielsku i francusku.
Podobała mi się ta uroczystość.

Paweł

POWĄZKI

7 listopada poszliśmy całą klasą na Cmentarz Powązkowski odwiedzić kilka grobów. Odwiedziliśmy grób patrona naszej szkoły Artura Oppmana oraz autorki ,,Plastusiowego Pamiętnika"  Marii Kownackiej. Na tych grobach samodzielnie zapaliliśmy znicze. Byliśmy też na grobie harcerzy, pisarzy i muzyków. Z cmentarza wróciliśmy do szkoły tramwajem. Po wycieczce, już w szkole mogliśmy zjeść to co nam zostało w naszych śniadaniówkach. Bardzo mi się podobało na tej wycieczce.

Zosia B.

***INFORMACJA