oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Strona klasy 1c
Email Drukuj

Strona klasy 1C

Wychowawca: Kinga Wojciechowska


JESTEM UCZNIEM 1C

W szkole jest super. Lubimy naszą panią i nasze lekcje. bo wiele się uczymy. Lubimy matematykę i polski i wf wszystko.

Zosia, Laura, Ola

***

Gdy jest ciepło to na przerwach wychodzimy na boisko.

Nel, Hania, Staś

***

Na wf-ie lubimy bawić się w berka i grać w piłkę. Podoba nam się też długa przerwa śniadaniowa i obiady, a najbardziej pomidorówka. Lubimy się uczyć.

Ala, Julka, Paweł, Michał

***

Lubimy chodzić na informatykę, bo każdy ma swój komputer i lubimy przerwy, bo możemy się pobawić.

Teoś, Tomek, Kalina, Jagoda

***

W szkole wszystko jest fajne i wf i komputery i przerwy i lekcje.

Zosia. Nina, Zosia

***

Podoba nam się biblioteka, bo tam są książki i nie możemy się doczekać kiedy będziemy je czytać. Lubimy też religię i śpiewanie z siostrą.

Amelia, Zosia, Lenka


NA ULICY

Dziś uczyliśmy się przechodzić przez ulicę.

Lenka


PIKNIK RODZINNY

W sobotę 22 IX w naszej szkole był PIKNIK. I było bardzo fajnie.

Jagoda

***

Sobota, to udany dzień na piknik. 22 IX na szkolnym boisku zebrały się dzieci z wszystkich klas z rodzicami i wszyscy nauczyciele. Było malowanie farbami, rysowanie swoich portretów, bieg i wiele innych atrakcji. Za udział w zabawie dostawało się naklejkę w kształcie listka, którą trzeba było przykleić na specjalną kartkę z drzewem. Na koniec pani Kasia losowała nagrody. Te dzieci, które nie zostały wylosowane, od 8 klasistów dostały lizaki.

Zosia T.

***

Na pikniku było super. Najbardziej podobał mi się bieg 100 x 100 m, w którym biegłam. Bardzo lubię biegać.

Tosia

***

Na piknik przyszłyśmy z babeczkami. Panie w stołówce zdziwiły się, bo na każdej było napisane 1c. Ja też się zdziwiłam, gdy zobaczyłam, że przyszło tyle ludzi. Postanowiłam poszukać Hani. Tego dnia nauczyłam się wchodzić na drabinki.

Lenka

***

W sobotę 22 września spotkaliśmy się na pikniku szkolnym. Każdy z nas przyniósł coś do jedzenia. Wspólnie śpiewaliśmy  i tańczyliśmy. Zorganizowane były rożne konkursy. Była to okazja żeby się lepiej poznać i pobawić. Mnie najbardziej podobało się, że mogliśmy się bawić na metalowych drabinkach pod opieką rodziców. Bardzo mi się podobał ten nasz piknik.

Zosia B


NA TROPACH JESIENI

W piątek, 5X byliśmy na wycieczce. Szukaliśmy jesieni na Cytadeli. Ja znalazłem dwa kasztany i dwa żołędzie. W powrotnej drodze zatrzymaliśmy się na placu zabaw, aby nacieszyć się jeszcze złotą jesienią. Nauczyłem się wchodzić na pająka z lin. Na górze była zjeżdżalnia i fajnie się zjeżdżało.
Podobała mi się ta wycieczka. 

Paweł

***

W piątek byliśmy na wycieczce na Cytadeli. Było bardzo fajnie. Zbieraliśmy liście i kasztany. Później bawiliśmy się na placu zabaw. Było super!

Ola

***

Razem z kolegami i koleżankami bawiliśmy się na placu zabaw. Gdy wchodziłam na kręciołka, który jest krzywy, to moja koleżanka niechcący mnie kopnęła i wybiła mi ząb. Dzięki temu szybciej wyrośnie mi stały ząb i nie będę czekała, aż tata wyrwie mi ruszającego się mleczaka. 

Zosia Cz.

***

W piątek byliśmy na Cytadeli. Chodziliśmy po kładkach i po drzewach. Zbieraliśmy kasztany i żołędzie. Byliśmy też na placu zabaw.  Bawiliśmy się na różnych zabawkach. Zjeżdżaliśmy na zjeżdżalni i byliśmy na kręcącym się kółku. Było fajnie.

Zosia T.ZDROWY TYDZIEŃ

Cały tydzień rozmawialiśmy o zdrowiu. Najpierw była u nas pani pielęgniarka i mówiliśmy co robić, aby być zdrowym. Później my byliśmy u pani pielęgniarki. Pani nas ważyła i mierzyła. W klasie ważyliśmy swoje plecaki i dowiedzieliśmy się jak siedzieć przy ławce. Mój plecak ważył 2 kg, ale były  też cięższe. Przyszły też panie z którymi rozmawialiśmy o tym, aby nie marnować jedzenia. 

Zosia T.ŚLUBOWANIE

W czwartek 25 października było ślubowanie klas pierwszych. Mieliśmy na głowach śmieszne żółte czapeczki. Pani Dyrektor każdego ucznia pasowała wielkim piórem. Mówiliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki po polsku, angielsku i francusku.
Podobała mi się ta uroczystość.

Paweł


POWĄZKI

7 listopada poszliśmy całą klasą na Cmentarz Powązkowski odwiedzić kilka grobów. Odwiedziliśmy grób patrona naszej szkoły Artura Oppmana oraz autorki ,,Plastusiowego Pamiętnika"  Marii Kownackiej. Na tych grobach samodzielnie zapaliliśmy znicze. Byliśmy też na grobie harcerzy, pisarzy i muzyków. Z cmentarza wróciliśmy do szkoły tramwajem. Po wycieczce, już w szkole mogliśmy zjeść to co nam zostało w naszych śniadaniówkach. Bardzo mi się podobało na tej wycieczce.

Zosia B.


JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole było wiele uroczystości. My śpiewaliśmy hymn na boisku szkolnym i tańczyliśmy poloneza na apelu dla klas I-IV. Razem z nami tańczyły dziewczynki z 2a i 4a. Świetnie się bawiliśmy i chyba nasz taniec wszystkim się podobał.

Zosia T i Zosia Cz.


TEATRZYKI

Cały tydzień mówiliśmy w szkole o teatrze. Dużo się dowiedzieliśmy o lalkach i osobach pracujących w teatrze. Niektórzy sami przygotowali kukiełki i pacynki. Nina i Staś przynieśli też swoje marionetki. Na koniec przygotowaliśmy krótkie przedstawienia. Były fajne i kreatywne. Najbardziej podobało mi się przedstawienie Teosia i Stasia, bo było bardzo śmieszne.

Laura


DOM ZAGADEK

W piątek, 7 grudnia byliśmy całą klasą w Domu Zagadek. Był to dla nas prezent od Świętego Mikołaja. Były tam 3 różne pokoje o różnej tematyce. Podzieliliśmy się na trzy grupy. Ja byłam z panią Kingą, Nel, Polą, Julką, Jagodą, Laurą i Zosią w PIRAMIDZIE. Musiałyśmy rozwiązać zagadki i znaleźć klucz do wyjścia. Miałyśmy na to 60 minut. To był bardzo fajny prezent od Mikołaja.

Ala

W Domu Zagadek było bardzo fajnie i trochę strasznie. Przestraszyłam się mumii. Podobało mi się jednak szukanie klucza i rozwiązywanie zagadek.

Nel

W Domu Zagadek bawiliśmy się super! Najbardziej podobały mi się przesuwane drzwi.

Zosia Cz.

Byliśmy w Domu Zagadek. Ja byłam u Profesorka i było fajnie. Szafa się przesuwała!


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

We wtorek, 11 grudnia odwiedził nas Mikołaj z Imagine i częstował nas cukierkami. Uczyliśmy się też nowych słówek po angielsku, rzucaliśmy kulkami i przeciskaliśmy się przez komin. Na koniec ozdabialiśmy pierniki i kolorowaliśmy dzwonki. Wszystko mi się bardzo podobało

Tomek


ŚWIĘTA, ŚWIĘTA

18 grudnia, wieczorem mieliśmy klasowe spotkanie świąteczne. Przygotowaliśmy występ dla rodziców. Śpiewaliśmy „Święta, święta”, „Gore gwiazda” oraz „We Wish You a Merry Christmas”. Rodzice też zaśpiewali dla nas jedną kolędę. Było kolorowo, wesoło i smacznie. Było fajnie.

Zosia T.


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W poniedziałek 14 stycznia mieliśmy pasowanie na czytelnika. Pani bibliotekarka pasowała nas książką o królach polskich. Mieliśmy do wykonania różne zadania na przykład odgadywaliśmy z jakiej książki jest fragment, który pani czytała.

Paweł

Długo czekałam na ten dzień. Ucieszyłam się, że mogę wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

Amelka

W poniedziałek  przyszliśmy do biblioteki w strojach galowych. Pani podzieliła nas na grupy i musieliśmy wykonać różne zadania. Na koniec każdy mógł wypożyczyć swoją pierwszą książkę. 

LT

W poniedziałek było pasowanie na czytelnika. Dostaliśmy zakładki od starszych koleżanek i wypożyczyliśmy pierwsze książki. 

KSDZIEŃ BABCI I DZIADKA

W czwartek 17 stycznia obchodziliśmy w szkole Dzień Babci i Dziadka. Do mnie przyjechały 2 babcie, dziadek i ciocia. Śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy polkę. Dziadkom i cioci bardzo podobało się. Było też przedstawienie, ja grałem rolę reklamy.

Paweł

 

Przygotowaliśmy występ dla Babci i Dziadka. Wszystkim spodobały się nasze piosenki i nasza polka.   Było interesująco. 

Amelka

 

Na występie najpierw graliśmy na instrumentach. Później śpiewaliśmy i tańczyliśmy. A na końcu jedliśmy. 

LT

 

W czwartek był występ na Dzień Babci i Dziadka. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i wszystko się dobrze udało. Był też poczęstunek. Nasz występ wszystkim się podobał. 

KS


ZIMA, ZIMA, ZIMA

W piątek mieliśmy wf na boisku szkolnym. Było dużo śniegu. Niektórzy rzucali się śnieżkami, inni zjeżdżali na zjeżdżalni. Ja bawiłam się w berka z dziewczynami. Było bardzo fajnie. 

Pola


25 stycznia mieliśmy wf na dworze. Bawiliśmy się na śniegu. Urządziliśmy też bitwę na śnieżki. Było bardzo wesoło. Takie lekcje mogłyby być częściej. 

Zosia T i Ala


W piątek bawiliśmy się na dworze. Było bardzo zimno i wesoło. Robiliśmy aniołki na śniegu i rzucaliśmy się śnieżkami.

Kalina


BAL

W piątek 22 lutego odbył się bal karnawałowy w naszej szkole. Przebieraliśmy się za różne postaci: kotki, piraci, księżniczki. Ja się przebrałam za myszkę. Poszliśmy na pięknie udekorowaną salę gimnastyczną. Tam się odbył bal. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Pan puszczał piosenki i organizował zabawy.

Razem z moimi koleżankami Zosią i Julką zamówiłyśmy piosenkę Makarena. Na balu było fajnie.

Zosia B

W piątek był bal karnawałowy. Tańczyliśmy i były różne zabawy. Wszystko bardzo mi się podobało.

Kalina


W PLANETARIUM

12 marca byliśmy w planetarium. Oglądaliśmy meteoryt oraz  film o planetach pt. „Sekrety kartonowej rakiety”. Każdy z nas mógł się przez chwilę poczuć jak prawdziwy astronauta. 

Laura


We wtorek byliśmy w planetarium. Było tam bardzo ciekawie. Widzieliśmy duże planety i strój kosmonauty. Oglądaliśmy film o Zosi, która chciała polecieć w kosmos rakietą z papieru. Chętnie wybiorę się tam jeszcze raz z rodzicami i bratem. 

Ala


MAM TALENT

21 marca odbył się szkolny konkurs MAM TALENT klas I-III.  Wystąpiły dzieciaki z różnych klas. Niektórzy tańczyli, niektórzy śpiewali, a niektórzy pokazywali sztuczki i różne ćwiczenia. Z naszej klasy udział w konkursie wzięło 5 osób: Nina, Ala, Kalina, Zosia Cz. i ja. Było wesoło i fajnie, choć trochę mieliśmy tremę przed występem. Na koniec wszyscy otrzymali nagrody.

Zosia T.


 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
CZERWIEC
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***