oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Strona klasy 4c
Email Drukuj

Strona klasy 4C

Wychowawca: Marta Szymankiewicz


Niepodległe Nutki

25 września uczniowie klasy 4c mieli okazję wysłuchać przepięknego koncertu Niepodległe Nutki w Teatrze Capitol. Z okazji 100 lecia Niepodległości Polski pieśni patriotyczne zostały zaprezentowane  w niezwykłych aranżacjach. Uczniowie zgodnie przyznali, iż było to bardzo ciekawe przeżycie. 


Czytelnia "Pod Sowami"

11 października udaliśmy się do czytelni Pod Sowami, gdzie reżyser Agnieszka Sadurska opowiedziała nam historie filmu animowanego. Dowiedzieliśmy się jak ciekawa ale tez żmudna  jest praca przy tworzeniu postaci animowanych. 


15 września uczniowie klasy 4c odwiedzili kino Wisła, rozpoczynając tym samym pierwszy z dziesięciu cykli w ramach Szkolnej Akademii filmowej Szafa. Dzieci dowiedziały się min. jak wyświetlano filmy, jak bez prądu działa kamera i projektor. Zwieńczeniem prelekcji był pokaz filmu Szczęście sprzyja odważnym. 


17 września chętni uczniowie z klasy 4c wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego Multitest organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Uczniowie mieli okazje sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując zadania z zakresu słownictwa gramatyki i czytania. Wynik konkursu poznamy ok 10 grudnia. 


W środę 17 października gościła w naszej klasie pani aspirant Kamila Szulc z Komendy Policji. Celem wizyty było uwiadomienie uczniom jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie chętnie dzielili się swoja wiedzą, a także uważanie słuchali porad pani policjantki. 


Z okazji XVIII Dnia Papieskiego obchodzonego 14 października uczniowie klasy 4c mogli obejrzeć i posłuchać prezentacji przygotowanej przez p.Robert Kharitonov , nauczyciela religii. Dzieci dowiedziały się, że Dzień Papieski jest po to, abyśmy dziękowali za św. Jana Pawła II, poznawali jego naukę, to wszystko, co jako głosiciel Słowa Bożego mówił Kościołowi a także współczesnemu światu. 


Teatr Wielki Opery Narodowej

22 października nasza klasa odwiedziła Teatr Wielki Opery Narodowej by obejrzeć musical Bajko gdzie jesteś? Zarówno scena, jak i aktorzy, piosenki i kostiumy zrobiły na nas bardzo duże wrażenie. Bardzo miło spędziliśmy poniedziałkowe popołudnie, wcześniej zajadając się pysznymi goframi w kawiarni Waff'love. 


Muzeum Historii


Manufaktura Czekolady

22 listopada klasa 4c odwiedziła bardzo ciekawe miejsce, mianowicie Manufakturę Czekolady przy ul.Marszalkowiej. Uczniowie brali udział w warsztatach, podczas których został zaprezentowany cały proces powstawania czekolady –  od plantacji do tabliczki, próbowali ziarna kakao oraz pili gorącą czekoladę. Najważniejszym i najprzyjemniejszym momentem było tworzenie własnej tabliczki i jej dekorowanie. Wszystkim Nam, bardzo się to miejsce spodobało.

 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
CZERWIEC
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***