Start / Strona klasy 5a

Strona klasy 5A

Wychowawca: Anna Lecyk

Nauczyciel wspomagający: Lena Kajzer

Piknik "Złota, polska jesień"
Czy pamiętacie, jak przywitaliśmy pierwszy dzień jesieni? To była sobota, byliśmy na pikniku szkolnym. W naszej szkole byłem pierwszy raz na tak świetnej imprezie. Organizacja pikniku, konkurencje i jedzenie były na najwyższym poziomie. Koniecznie należało wziąć udział w biegu "100 metrów na 100-lecie". Także biegłem, tam byłem i dobrze się bawiłem. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w pikniku w następnym roku szkolnym 2019/2020.
Artur M.
Spotkanie z filmem animowanym

W piątek poszliśmy do "Czytelni pod sowami" na zajęcia o filmach animowanych. Poznaliśmy tam różne techniki robienia filmów takie jak: sypana, lalkowa, plastelinowa. Zobaczyliśmy też tam stare filmy np: myszkę Miki, Adam. Robiliśmy własną animację na aplikacji "Stop motion" i wrzuciliśmy ją na YouTube'a!!! Bardzo mi się podobały zajęcia.

Jacaek

Dnia 12.10.2018 roku poszliśmy z klasą do czytelni ,,Pod sowami’’ na bezpłatne zajęcia, które dotyczyły filmów animowanych. Uczyliśmy się o metodach tworzenia animacji np.: z wycinanek, z modeli z plasteliny i z rysunków. Oczywiście oglądaliśmy różne animacje. Mi najbardziej podobała się animacja ,,Adam’’. Była to animacja oparta na modelach z plasteliny. Szkoda że na koniec nie zdążyliśmy zrobić własnych animacji. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Zuzia

Jak nie poszedłem na piątkową wycieczkę.
W piątek miałem iść na wycieczkę, na którą niestety nie poszedłem. Dlaczego? A więc tak, wstałem rano zaspany i zjadłem śniadanie. Następnie ubrałem się, ponieważ nie można cały dzień latać w piżamie. Później wziąłem się za powtarzanie wiersza, który trzeba było umieć na pamięć na język polski. Po powtarzaniu na chwilę zerknąłem do telefonu. W końcu zebrałem się do szkoły. W szatni okazało się, że nikogo nie ma z mojej klasy. Usłyszałem dzwonek na lekcję, więc skierowałem się do sali od plastyki. W klasie też nikogo nie było. Bardzo się tym zdziwiłem. Zacząłem się kręcić po całej szkole lecz nikogo nie znalazłem. Zadzwoniłem do taty zirytowany. Tata, jak tylko usłyszał o tym, że nikogo nie ma bardzo się zmartwił. Nagle w szkole pojawił się mój kolega Bruno. Ucieszyłem się że nie jestem jedyny, który został sam w szkole. Bruno też nie wiedział o co chodzi, wtedy jednak przyszła reszta naszej klasy i okazało się że byli na wycieczce. Zupełnie o niej zapomniałem. To był dziwny dzień. Postanowiłem, że na przyszłość będę wszystko sprawdzać i codziennie pokazywać dzienniczek rodzicom.

Krzysztof

Jak pracuje nasz mózg?

We wtorek 23 października na godzinie wychowawczej oglądaliśmy film "Było sobie życie". Mieliśmy spisać notatkę, więc będzie to jednocześnie test jak pracuje nasz mózg i ile treści zapamiętaliśmy z filmu.

Mózg ma 10 milionów komórek nerwowych i miliardy miliardów miliardów połączeń. Może bardzo szybko przekazywać informacje. Ma bardzo dużą pamięć, mianowicie 2,5 petabajtów. Dla porównania, 1 petabajt to 1000 terabajtów. Mózg to jeden z najważniejszych narządów, w filmie powiedziano, że jest ważniejszy niż serce.

Zdarza mi się czasami oglądać filmy tego typu, więc ten mnie także zaciekawił. Miło mi się go oglądało.

Artur