oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Strona klasy 4d
Email Drukuj

Strona klasy 4D

Wychowawca: Bożenna Sieradz


W związku z tym, że nasza szkoła mieści się w samym sercu Żoliborza, wybraliśmy się na spacer, którego celem było poznanie historii, ciekawych miejsc i zakątków tej dzielnicy. Wycieczka odbyła się 19.09. 2018 r. i trwała ponad trzy godziny. Byliśmy w parku im. St. Żeromskiego, gdzie zatrzymaliśmy się przed rzeźbą dłuta Henryka Kuny przedstawiającą Alinę- dziewczynę z dzbanem, poznaliśmy historię Fortu Sokolnickiego, Cytadeli Warszawskiej i placu Słonecznego. Obejrzeliśmy także mury Szkoły Podstawowej nr 123, które do dnia dzisiejszego noszą ślady kul z czasów II wojny światowej. Zatrzymaliśmy się na chwilę przed pomnikiem patrona naszej szkoły – Artura Oppmana, powłóczyliśmy po uliczkach Żoliborza, słuchając uważnie przewodnika. Zmęczeni (pan przewodnik naprawdę nas nie oszczędzał), ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły, gdzie czekał już na nas pyszny obiad.

Nina i Heniek

***

Niedawno, 14 listopada poszliśmy do kina. Była to już druga wycieczka w ramach programu o nazwie „Szafa”. Film nosił tytuł „Toy story” i opowiadał o przyjaźni żywych zabawek, takich jak pluszowy cowboy czy plastikowe żołnierzyki. Zapomniałam dodać, że seans poprzedziła prelekcja pana Andrzeja, który już po raz drugi przybliżył nam historię kina, a tym rzazem opowiedział, jak powstają filmy animowane. Niestety, film nie wszystkim się podobał, ale, jak już wspomniałam, dowiedzieliśmy się kilku rzeczy o dawnej animacji.

Nina

 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
CZERWIEC
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***