Start / Strona klasy 4d

Strona klasy 4D

Wychowawca: Bożenna Sieradz

W związku z tym, że nasza szkoła mieści się w samym sercu Żoliborza, wybraliśmy się na spacer, którego celem było poznanie historii, ciekawych miejsc i zakątków tej dzielnicy. Wycieczka odbyła się 19.09. 2018 r. i trwała ponad trzy godziny. Byliśmy w parku im. St. Żeromskiego, gdzie zatrzymaliśmy się przed rzeźbą dłuta Henryka Kuny przedstawiającą Alinę- dziewczynę z dzbanem, poznaliśmy historię Fortu Sokolnickiego, Cytadeli Warszawskiej i placu Słonecznego. Obejrzeliśmy także mury Szkoły Podstawowej nr 123, które do dnia dzisiejszego noszą ślady kul z czasów II wojny światowej. Zatrzymaliśmy się na chwilę przed pomnikiem patrona naszej szkoły – Artura Oppmana, powłóczyliśmy po uliczkach Żoliborza, słuchając uważnie przewodnika. Zmęczeni (pan przewodnik naprawdę nas nie oszczędzał), ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły, gdzie czekał już na nas pyszny obiad.

Nina i Heniek

Niedawno, 14 listopada poszliśmy do kina. Była to już druga wycieczka w ramach programu o nazwie „Szafa”. Film nosił tytuł „Toy story” i opowiadał o przyjaźni żywych zabawek, takich jak pluszowy cowboy czy plastikowe żołnierzyki. Zapomniałam dodać, że seans poprzedziła prelekcja pana Andrzeja, który już po raz drugi przybliżył nam historię kina, a tym rzazem opowiedział, jak powstają filmy animowane. Niestety, film nie wszystkim się podobał, ale, jak już wspomniałam, dowiedzieliśmy się kilku rzeczy o dawnej animacji.

Nina