oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Wydarzenia szkolne
Wydarzenia szkolne
Email Drukuj

IV Żoliborski Festiwal Kolęd i Pastorałek

Dnia 17 stycznia 2014 r. w Domu Pielgrzyma Amicus odbył się IV Żoliborski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” pod honorowym patronatem J. E. Ks. Kard. Kazimierza Nycza. Organizatorami Festiwalu byli Urząd Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy, Parafia św. St. Kostki, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68.
Gości powitała p. Elżbieta Rządkowska –Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 68 życząc wykonawcom sukcesów, a publiczności miłych wrażeń. Obecny był Burmistrz Dzielnicy Żoliborz p. Krzysztof Bugla oraz Proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Kostki ksiądz Tadeusz Bożełko.
W Festiwalu wzięło udział 69 uczniów z żoliborskich szkół podstawowych i gimnazjum – finalistów szkolnych etapów.
Siostra Krystyna Jasińska koordynatorka Festiwalu zaprezentowała wszystkich wykonawców. Celem Festiwalu było nie tylko popularyzowanie kolęd i pastorałek, rozśpiewanie żoliborskich dzieci, ale również integrowanie całej społeczności Dzielnicy Żoliborz.
Młodych artystów oceniało jury w składzie p. Jacek Kałucki (aktor) - przewodniczący, p. Dorota Rakowska (muzyk, pedagog), p. Katarzyna Rodowicz (wokalistka), p. Piotr Rodowicz (kompozytor, muzyk).
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia 40 uczestnikom Festiwalu.  Fundatorami nagród byli Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, Burmistrz p. Krzysztof Bugla i ks. Prałat Tadeusz Bożełko.
Nagroda Grand Prix – Statuetka ANGELUS – została przyznana Gimnazjum nr 54.
Lista laureatów znajduje się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 68 www.oppman.edu.pl

Tekst: Elżbieta Rządkowska

Zdjęcia: Agnieszka Ścieżyńska

 

Poprawiony: niedziela, 26 stycznia 2014 00:03
 
Email Drukuj

Niebanalna  choinka

W grudniu zorganizowaliśmy zbiórkę opakowań po jajkach. Odzew był różny. Nikt dokładnie nie liczył podarowanych fantów, ale największy wkład w zbiórkę mieli uczniowie klas: 3a i 4b. Warto też wspomnieć o zaangażowaniu niektórych pań nauczycielek. Pieczę nad całością żmudnych prac objęła pani Magdalena Mosakowska-Sobocińska. Uczniowie klas 4-6 malowali na zielono wytłaczanki, robili papierowe ozdoby. I tak powoli powstawała nasza pierwsza, recyklingowa choinka. Na naszych oczach wyrósł piękny wytwór z odpadów, którym dano „drugie, artystyczne życie”.

 

Poprawiony: wtorek, 14 stycznia 2014 21:29
 
Email Drukuj

Ogólnopolska akcja "Choinka nadziei"

Włączając się w ogólnopolską akcję „Choinka nadziei”  klasa 2a oraz uczennice z klasy 5a, pod opieką pań: Kingi Wojciechowskiej, Aleksandry  Broncel i Anny Kocyły ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie,  przygotowali jasełka. Zostały one zaprezentowane 19 grudnia przed podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Rydygiera w Warszawie. W tym roku postanowiliśmy zaprosić gości w progi naszej szkoły.  Choinkę otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Jabłonna. Drzewko zostało udekorowane ozdobami wykonanymi przez uczniów szkoły, a dominującym motywem przybrań  były kraby i ryby. Gości powitała dyrektor szkoły, pani Elżbieta Rządkowska. Jasełka rozpoczęły się od wspólnej kolędy. Interesującym eksponatem, który przykuł uwagę widzów był wielbłąd, wykonany specjalnie na tę okazję przez wujka jednej z pań nauczycielek. Po przedstawieniu uczniowie klasy drugiej wręczyli szanownym gościom własnoręcznie przygotowane pierniczki. Na koniec uroczyście przekazano naszym miłym gościom choinkę ( którą już mniej uroczyście ;-)  przetransportowano następnego dnia do ośrodka). Goście docenili profesjonalny i ambitnie przygotowany spektakl, wręczając uczniom  w dowód wdzięczności wykonany przez siebie witraż.

Konkurs

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

14 stycznia otrzymaliśmy miłą informację,

że nasza szkoła została zakwalifikowana do konkursu na 10 najpiękniejszych choinek i akcji Choinka Nadziei.

Konkurs prowadzony jest na profilu Fundacji ekologicznej ARKA na Facebook-u. Trwa do 27 stycznia 2014 r.

Na laureatów czeka 10 pięknych statuetek Choinek Nadziei 2013 wykonanych przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych z Bronowa.

Przedłużmy sobie Święta!  Zapraszamy do głosowania Smile

Poprawiony: wtorek, 14 stycznia 2014 21:26
 
Email Drukuj

Euro Obywatel

W ramach Europejskiego Roku Obywatela uczniowie klas IV – VI warszawskich szkół podstawowych wzięli udział w konkursie „Euro Obywatel”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 306 w Warszawie, Fundację Civis Polonus oraz Urząd m.st. Warszawy. Przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu w naszej szkole zajęła się P. Agata Gołaj. Odbywał się on w dwóch kategoriach: wiedzy i plastycznej.
W kategorii wiedzy finalistami zostali: Piotrek Majewski z 6b, Maks Szałajski z 6b i Borys Sławiński z 4a. Niestety, nie udało się zdobyć tytułu Laureata w tej kategorii. Ale z radością informujemy, że Laureatką w konkursie plastycznym została Marysia Kałucka, z 6a, zajmując III miejsce.

Gratulujemy!!!

Poprawiony: piątek, 20 grudnia 2013 20:57
 
Email Drukuj

DZIEŃ HISZPAŃSKI

W środę 23 X klasy 2a i 5a zabrały nas w „podróż” do Hiszpanii. Były tańce, śpiew i pokaz slajdów. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: tancerka flamenco – seniorita Agata, torreador Dominiko ze swoim bykiem, najlepsi hiszpańscy piłkarze i trzech słynnych tenorów. Na koniec wspólnie zatańczyliśmy „Macarenę”. Nauczyciele mogli spróbować hiszpańskich tapas (przekąsek), a na nas w stołówce czekał prawdziwy hiszpański obiad – paella, fabada, pomarańcze i kompot z hiszpańskich truskawek. Było pysznie i kolorowo. Teraz więcej już wiemy o naszych hiszpańskich kolegach.

KW

Poprawiony: poniedziałek, 11 listopada 2013 22:10
 
Email Drukuj

MAM TALENT

Za nami już III szkolna edycja konkursu MAM TALENT. Tym razem w finałach zobaczyliśmy dziesiątkę uzdolnionych dzieciaków z klas I – VI. Podczas oczekiwania na werdykt  jury, na scenie wystąpiły dziewczynki z klas pierwszych w tańcu nowoczesnym i dziewczynki z klas czwartych w układzie „Warszawa”. Obie te grupy również zachwyciły nas swoim tańcem.

Poprawiony: wtorek, 25 czerwca 2013 13:35 Więcej…
 
Email Drukuj

Festyn Zdrowa Rodzina

W niedzielę 16. 06. 2013r Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zaprosił wszystkie dzieci z żoliborskich szkół wraz z rodzicami na Festyn „Zdrowa Rodzina” 2013, który odbył się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji  - Żoliborz przy ul. Potockiej 1. 

Poprawiony: wtorek, 25 czerwca 2013 13:44 Więcej…
 
Email Drukuj

Cykl spotkań dla uczniów klas 0 - 6 dotyczących bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy przedmedycznej  w ramach projektu For Life

W roku szkolnym 2012/2013 Studenci z Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach projektu For Life przeprowadzili w naszej szkole cykl spotkań dla uczniów klas 0-6 dotyczących bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Poprawiony: niedziela, 09 czerwca 2013 20:29 Więcej…
 
Email Drukuj

PEN PAL PROJECT

 
W kwietniu 2013 roku nawiązaliśmy wspołpracę ze szkołą St Patrick's National School w Dublinie w Irlandii. Witryna szkoły partnerskiej:
 http://www.stpatrickschapelizod.com 

Poprawiony: piątek, 07 czerwca 2013 22:12 Więcej…
 
Email Drukuj

Pokaz magii

W poniedziałek, 27 maja 2013 w Szkole były pokazy magii, zorganizowane dla uczniów z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Poprawiony: czwartek, 06 czerwca 2013 07:50 Więcej…
 


Strona 1 z 5


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
CZERWIEC
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***