Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Nasza szkoła bierze udział w projekcie ogólnopolskim Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Już teraz wszyscy zainteresowani uczestniczą w BEZPŁATNYCH zajęcia z informatyki, podczas których uczymy się myślenia algorytmicznego oraz programowania.

Odkryj w sobie talent, zdobądź unikalne umiejętności. Dołącz do nas i rozpocznij z nami swoją przygodę z programowaniem!

Cel projektu:

podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej

oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie.

***Obowiązek informacyjny – informacje dla rodziców***

Zajęcia prowadzi Anna Lecyk, nauczyciel informatyki

CMI dla uczniów

W projekcie CMI najważniejszymi beneficjentami są uczniowie, którzy maja możliwość rozwijania swoich talentów i zainteresowań informatycznych. Będą nie tylko brać udział w zajęciach pozalekcyjnych, ale również będą zapraszani do udziału w regionalnych oraz ogólnopolskich zawodach w programowaniu zespołowym.

5 najlepszych polskich uczelni technicznych partnerami projektu.

Liderem projektu CMI jest Politechnika Łódzka, która realizuje projekt wraz z AGH w Krakowie, Politechnikami: Gdańską, Warszawską i Wrocławską, Stowarzyszeniami I love math i Cyfrowy Dialog oraz Fundacją Rozwoju Edukacji Elektronicznej.

Znaczenie projektu dla rozwijania młodych informatycznych talentów podkreśla Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak: Jako rektor uczelni technicznej szczególnie doceniam znaczenie rozwoju technologii IT i dlatego uznałem, że zbudowanie takiego projektu, jakim jest Centrum Mistrzostwa Informatycznego to wyzwanie, a jednocześnie nasz cywilizacyjny i społeczny obowiązek.

Z obecnością informatyki oswajamy się od najwcześniejszych chwil życia. Warto zatem, aby jak najwcześniej zacząć wyławiać talenty informatyczne i wspierać je, gdy zaczynają dopiero się rodzić. (…) Jesteśmy cały czas w dobie rewolucji cyfrowej i dlatego potrzebni są nam mistrzowie informatyki.

Informacja prasowa z dnia 06.05.2019 r.

Skip to content