Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Źródło powyższego tekstu:  https://www.gov.pl/web/laboratoria

W naszej szkole w ramach tego programu zakupiono następujący sprzęt:

1. Pracownia druku 3D – Drukarka 3D SkriLab, zestaw filamentów
  2. Długopisy 3D
  3. Zestaw edukacyjny Arduino
  4. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
  5. Aparat fotograficzny Sony ZV-1 do wideoblogów
  6. Statyw do aparatu i kamery
  7. Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini
  8. Mikroport Saramonic Blink 500 B1
  9. Gimbal do aparatu fotograficznego i kameryDJI Tello Edu
  10. Laptop Acer Chromebook Spin 512
  11. Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką
  12. Lego Education Spike Prime
  13. Lego Education Spike Essential
  14. BeCreo – zestawy z mikrokontrolerami
  15. Pakiet klocków konstrukcyjnych Korbo
  16. Photon zestaw Pro
  17. ClassVR – wirtualne laboratorium przedmiotowe z 5-letnim dostępem do wirtualnego portalu
  18. Pracownia robótek ręcznych – zestaw DELUXE: włóczki, muliny, kordonki, nici, druty, szydełka, nożyczki, szpilki, obcinaczki do nici, wyszywanki, umieszczone w drewnianej szafce z nadstawką.
  19. Tempery –  zestaw: letni, jesienny, zimowy i wiosenny
  20. Drony z ładowarkami i dodatkowymi bateriami