22 kwietnia, w ramach obchodów Dnia Ziemi, chętni uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w ziemskim quizie. Wśród 44 uczestników ( w tym jedna osoba nie podała swoich danych) w przyszłym tygodniu, komisyjnie, zostaną  rozlosowane nagrody niespodzianki. Największą frekwencję miała klasa 7b😊 Ostatnie punkt zabawy brzmiał Napisz, jaki masz pomysł na świętowanie Dnia Ziemi”. Uczestnicy zgłosili bardzo interesujące propozycje, a oto niektóre z nich:

-„Pójdę na spacer i będę cieszyć się tym, że mogę żyć w tak pięknym miejscu jak Ziemia”

– „Wszystkie zabawki których nie używam oddaję znajomym i potrzebującym-nie wyrzucam”

-„Pozbierać śmieci, zasadzić jakieś nasionka (znalezione na chodniku, albo coś podobnego) i posegregować odpady w śmietniku (jakby ktoś źle włożył)”

-„Prowadzę zbiórki zastępu, czyli grupy osób należących do harcerstwa. Na dzisiejszej zbiórce wszyscy uczestnicy mają się stawić z roślinami, którymi się opiekują. Podzielimy się znanymi nam ciekawostkami o naturze i zaśpiewamy kilka piosenek promujących przyrodę”

-„Nie wiem może traktować jak normalny dzień i dbać o ziemie cały czas :)”

– „Posprzątanie podwórka i zasadzenie drzewa”

-„Wyjście na spacer i cieszenie się, że Ziemia jest taka piękna”

-„Pójście do lasu i pozbieranie śmieci zanieczyszczających ekosystem lasu”

-„Zasadzanie roślin, sprzątanie środowiska, niemarnowanie jedzenia, nie jeżdżenie samochodem, kupowanie mniej plastiku, być miłym dla innych, nie palić w piecu śmieciami, nie śmiecić w lasach”

-„Mam masę pomysłów na obchodzenie Dnia Ziemi np. jeść wegetariańskie posiłki, spędzać więcej casu na świeżym powietrzu i zaoszczędzić więcej wody biorąc prysznic zamiast kąpieli w wannie”

-„Posprzątać swoją  okolicę. Zorganizować zajęcia sportowe na świeżym powietrzu”

-„Coś prostego, a jednak znaczącego: aktualnie w domu mam sporo owoców, których nikt nie je. Aby ich nie zmarnować, postanowiłam coś z nich zrobić. Może ciasto albo jakiś sok? Tego jeszcze nie wiem, ale przynajmniej się nie zmarnują”

-„Pic dzisiaj wodę i przejść się na spacer z rodziną i psem ;)”

Bardzo dziękuję wszystkim za udział, poświęcony czas, zainteresowanie i niezwykle inspirujące, także dla nas, dorosłych, pomysły😊 Quiz zostanie omówiony na najbliższych lekcjach przyrody i biologii. Wyniki losowania będą podane w kolejnym tygodniu.

Pani od biologii 😊

Podobne posty

Skip to content