Konkurs filmowy

Konkurs filmowy w ramach programu Szkoła nie marnuje

1. Celem konkursu jest:
– promocja ograniczenia marnotrawstwa żywności w szkole, a także wykształcenie wśród społeczności szkolnej poczucia szacunku do jedzenia i osób ją wytwarzających,

– rozwijanie kreatywności,
– budowanie poczucie skuteczności.
2. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie naszej szkoły, startujący wspólnie w ramach grup (drużyn) 2-4 osobowych. Konkurs podzielony jest na 3 kategorie wiekowe:
a. grupa klasy: 1-3,
b. grupa klasy 4-6 ,
c. grupa klasy 7-8.
3. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy – krótkiego filmu edukacyjnego, którego całkowity czas nie przekracza 60 sekund. Każdy zgłoszony film musi być nagrany na nośniku USB w jednym z formatów: AVI, MPG, WMV, MP4. Film w każdej kategorii wiekowej powinien być nagrany w odrębnym pliku, zaleca się aby każdy plik był zapisany na odrębnym nośniku. Nośniki cyfrowe będą zwracane po zakończeniu konkursu.
4. Termin złożenia prac konkursowych – do 7 czerwca 2024 r. u pani B. Domińczak. Ogłoszenie wyników – 14 czerwca 2024 r.
5. Nagrodami w konkursie są nagrody rzeczowe w postaci drobnych gadżetów oraz dyplomy. Wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły oraz na FB.