paczka inna niż zwykle - plakat

Wolontariat szkolny – Paczka inna niż zwykle

Strona informacyjna: hospicjum: Kontakt – Hospicjum Sióstr Felicjanek (hospicjumfelicjanek.pl)

Czas trwania akcji: 13  listopada – 1 grudnia 2023

Szanowni Państwo,

już po raz trzeci zwracamy się z prośbą i zaproszeniem do wzięcia udziału w akcji Paczka inna niż zwykle, która wspiera funkcjonowanie hospicjum stacjonarnego Sióstr Felicjanek im. bł. Hanny Chrzanowskiej w Warszawie.

Chcemy, żeby nasze hospicjum było bardziej domem niż jednostką opieki medycznej, a atmosfera w nim panująca była bardziej przyjacielska i rodzinna niż szpitalna.

Pierwszych chorych w naszym hospicjum przyjęliśmy 1 grudnia 2022 i od tej pory dla wielu osób w potrzebie stało się ono nowym domem. Niestety prowadzenie tego miejsca wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi a potrzeb jest wciąż bardzo dużo.

PACZKA INNA NIŻ ZWYKLE skierowana jest do uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Zwracamy się do Państwa z prośbą o przeprowadzenie świątecznej zbiórki w szkole najpotrzebniejszych rzeczy, które będą służyć w pielęgnacji nad chorymi. Wspólnie dajmy przykłady tego, co znaczy kochać chorych!

Najbardziej potrzebujemy:

pampersy dla dorosłych – rozmiar M i L. Proponowane marki to Seni, Tena. przykład_1, przykład_2, przykład_3

• kompresy z gazy, różne rozmiary

• podkłady jednorazowe, rozmiar 60 x 90cm przykład_1, przykład_2

• myjki przykład_1, przykład_2

• ręczniki papierowe

• mydła, balsamy

• papier do drukarki

W tamtym roku akcję wsparła również Małżonka Prezydenta – pani Agata Kornhauser–Duda

Osoby chętne do pomocy w organizacji akcji w ramach wolontariatu – proszone są zgłoszenie się do pani Anny Lecyk sala 123

O akcji prowadzonej w naszej szkole informuje poniższy plakat: