Klasa 3b aktywnie realizowała Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w czytanie lektur zaproponowanych przez nauczycielkę i ich omawianie. 

Do tej pory omówiliśmy następujące lektury: 

– Joanna Papuzińska: Asiunia  

– Grzegorz Kasdepke: Mity dla dzieci  

– Barbara Kosmowska: Dziewczynka z parku 

– Marcin Pałasz: Sposób na Elfa 

Dzieci regularnie prowadziły zeszyty lektur, w których opisywały przeczytane przez siebie teksty oraz wykonali lapbooki do jednej z nich. Dodatkowo chętni uczniowie kontynuowali wprowadzony w drugiej klasie projekt “Lektura w pudełku” – dzieci gromadziły w pudełkach przedmioty kojarzące im się z treścią czytanych książek, następnie podczas omawiania lektur siadaliśmy w kręgu, dzieci pokazywały zebrane skarby, a inni zgadywali, dlaczego dany przedmiot znalazł się w pudełku. 

Szczególnie dumni jesteśmy dumni z naszych lapbooków o książce Marcina Pałasza “Sposób na Elfa”, które zrobiliśmy w grudniu 2023 r. W pracę zaangażowało się 17 osób z klasy. Poniżej przedstawiamy przykładowe zdjęcia z naszych działań. 

Pozostałe działania: 

  1. Podczas omawiania lektury “Asiunia” klasa uczestniczyła w spotkaniu z żołnierzem, które dla klas trzecich zorganizowała wychowawczyni klasy 3a.  
  1. Klasa uczestniczyła w spotkaniu z pisarzem Waldemarem Cichoniem” i wykonała propozycje okładek jego książek. 
  1. Podczas Tygodnia Zdrowego Jedzenia uczniowie klasy 3b uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której zapoznali się z właściwościami prozdrowotnymi przypraw z całego świata oraz obejrzeli książkę kucharską ze zdjęciami zdrowych kanapek, które następnie wykonali w klasie. 

Podobne posty

Skip to content