SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM WALDEMAREM CICHONIEM

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM WALDEMAREM CICHONIEM

13.10.2023 r. gościliśmy w naszej szkole autora uroczych serii książek dla dzieci: o zwariowanym kocie Cukierku oraz niezwykłym psie Riko. W ramach przygotowania do tego spotkania, każda z klas 1-3 miała okazję poznać opowiadania z obu serii, a klasy trzecie także fragmenty innej książki pana Cichonia pt. „Skrzat”, na specjalnie przygotowanych z tej okazji lekcjach bibliotecznych. Uczniowie podczas czytania tekstów mieli okazję zmierzyć się z pracą ilustratora, wykonując prace plastyczne, które zostały pokazane na wystawie towarzyszącej spotkaniu. Prace ilustrujące teksty pana Waldemara Cichonia można zobaczyć na holu szkoły oraz w naszej bibliotece. 

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem tworzenia książki, jej drogą od pomysłu do wydania. Dzieci dowiedziały się też wielu ciekawostek dotyczących warsztatu pisarskiego. Z zaciekawieniem słuchały informacji o prawdziwym bohaterze serii – Cukierku. Był też czas na wysłuchanie fragmentów książek w wykonaniu samego Autora, a także na osobiste pytania oraz zdobycie autografu. Pisarz opowiedział nam też o najnowszej swojej książce, skierowanej do trochę starszego odbiorcy pt. „Witajcie w Wynalazkowie”. 

Otrzymaliśmy w prezencie od Autora kilka książek z serii o Cukierku m.in.: „Cukierku, ty łobuzie!”, „Jak się masz Cukierku?”, „Przepraszam, Cukierku!”, „Popraw się Cukierku” oraz wydaną w nowej, przepięknej szacie graficznej książkę pt. „Skrzat”. Wszystkie zostały opatrzone dedykacją dla naszej szkoły i autografem. Zapraszam do naszej biblioteki! 

Bardzo dziękujemy Panu Waldemarowi Cichoniowi za odwiedziny! 

Wydawnictwu Żwakowskiemu dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania oraz za ofiarowane, przepiękne książki. 

Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (2021-2025). 

Podobne posty

Skip to content