Hotel dla dzikich owadów zapylających

Nasza szkoła została honorowym opiekunem hotelu dla dzikich owadów zapylających, który został wybudowany w paku Kępa Potocka w ramach projektu fundacji Greenpeace „Adoptuj pszczołę.”

„W hotelach, czyli specjalnie zaprojektowanych konstrukcjach, owady znajdą schronienie, miejsce do życia, rozmnażania i pracy – czyli zapylania – które konieczne jest do właściwego funkcjonowania tysięcy roślin – w tym wielu drzew i krzewów, a także warzyw i owoców.

Projekt hoteli konsultowano ze specjalistami w dziedzinie entomologii i hodowli owadów zapylających. Mają nowoczesny styl, pasujący do przestrzeni miejskiej, są łatwe w obsłudze i montażu.”
19 czerwca, uczniowie klas piątych z koła przyrodniczego, sprawdzili stan techniczny takiego hotelu, który znajduje się na przy łuku ulicy Gwiaździstej. Przy okazji wycieczki bliżej zapoznali się z przyrodą tego miejsca. Na zdjęciach główny cel wyjścia, czyli pszczeli hotel, a także kaczki krzyżówki, łyski, z roślin – bniec biały, modrzew, platan.