Strona klasy 1B

Wychowawca: Joanna Dąbrowska

Kino Wisła

Byliśmy w kinie na filmie pod tytułem „Hotel Transylwania 3”. Ta bajka opowiada o tym, że ludzie chcieli zniszczyć wszystkie potwory na całym świecie. Bajka działa się na luksusowym statku, który nam się bardzo podobał. Polecamy ten film!

Ania, Lidka i Natalka

Ślubowanie

Wspomnienia z naszego ważnego dnia...

Spotkanie świąteczne

W dniu 11 grudnia 2018 r. było spotkanie świąteczne dla dzieci i dorosłych. Były pierniki do lukrowania i ozdabialiśmy piaskowe obrazki. Była bardzo fajna zabawa.

Kamil

Mediateka

Byliśmy z klasą na wycieczce w Mediatece. Budowaliśmy razem słonia z klocków podłużnych. Nie bardzo nam to wyszło.

Wojtek F. i Jeremi

Bal karnawałowy

W szkole mieliśmy bal karnawałowy dla klas 1-3. Dzieci przebierały się w różne stroje i był poczęstunek.

Witek

Kosmos

W szkole uczyliśmy się o Układzie Słonecznym! :) Nauczyliśmy się wszystkich planet i rapowaliśmy. Fajnie się ją śpiewało!

Antek, Franek i Filip

Pierwszy dzień wiosny

Na przywitanie wiosny dzieci ubrały się do szkoły na kolorowo. W klasie z Panią robiliśmy kolorowe mandale.

Natalia

Mam talent

Byliśmy na „Mam Talent” i patrzyłem na występy dzieci. Było fajnie.

Adaś B.

Na „Mam Talent” było fajnie i śmiesznie. Podobało nam się. Najfajniej było, gdy puścili piosenkę Łobuzów „Zbuntowany Anioł”!

Kuba Siw. i Wojtek G.-Cz.

W szkole był konkurs „Mam Talent” dla dzieci z klas 1-3. Dzieci pokazywały swoje najlepsze talenty. Podobały mi się występy kolegów i koleżanek.

Michał

Co można zobaczyć na portrecie?

Klasa 1b realizuje projekt Mali Detektywi z Uniwersytetu Dzieci. Dzieci dowiedziały się już jak ćwiczyć koncentrację uwagi oraz jak odróżnić prawdę od fałszu, ale zdecydowanie najbardziej podobały im się zajęcia o tym, co można zobaczyć na portrecie! Każdy przygotował się do lekcji i przyniósł z domu portret, które posegregowaliśmy na portrety współczesne oraz z dawnych czasów. Następnie przyglądaliśmy się portretom malarskim i zgadywaliśmy, jaki zawód lub funkcję wykonywała osoba portretowana. Dzieci wysłuchały kronikarskiego opisu Władysława Jagiełły i starały się namalować jego portret, a później malowały portrety inspirowane pracami Pabla Picassa. Było dużo śmiechu!

Joanna Dąbrowska

JADŁOSPIS PAŹDZIERNIK