oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start

Jednym z podstawowych zadań szkoły jest przygotowanie ucznia do życia tak, aby w przyszłości potrafił dokonywać właściwych wyborów w sprawach zdrowia.

Nasze działania mają na celu rozszerzenie i wzbogacenie wiadomości dotyczących zachowań prozdrowotnych. Zachęcamy uczniów do dbania o własne zdrowie szczególnie w zakresie higieny osobistej i otoczenia, prawidłowego odżywiania się, prawidłowej postawy ciała, aktywności fizycznej, przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach oraz kontaktach z innymi osobami.

  1. Cele naszej pracy:
  • Propagowanie wśród uczniów zasad bezpieczeństwa na terenie szkoły i wokół niej oraz wdrażanie do ich przestrzegania.
  • Kształtowanie poprawnych relacji między członkami społeczności szkolnej.
  • Uświadomienie korzyści wynikających z aktywności fizycznej.
  • Uświadomienie związku między sposobem żywienia, a zdrowiem.
  • Rozpowszechnianie wiedzy n/t zdrowia wśród społeczności szkolnej i środowiska lokalnego.

 


Nasze działania:

Rok szkolny 2014/2015

Mleko w szkole

Mleko zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Dlatego mleko i jego przetwory powinny być częścią codziennej diety każdego dziecka. Nasza szkoła uczestnicząc w programie "Mleko dla szkół, mleko dla zdrowia" proponuje uczniom kartonik mleka jako dodatek do pełnowartościowego II śniadania.


Owoce w szkole

Od roku 2009 nasza szkoła bierze udział w programie organizowanym przez Agencję Rynku Rolnego „Owoce w szkole”, który zmienił nazwę na „Owoce i warzywa w szkole”. Program przeznaczony był dla uczniów z klas I –III, a w tym roku dołączyły do nas jeszcze dzieci z zerówki szkolnej. Każde dziecko otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego lub produktu warzywnego oraz soku.


Tydzień Zdrowego Jedzenia

W dniach 27 – 31.10.2014 r. odbył się w naszej szkole „Tydzień Zdrowego Jedzenia”. Dzieci przygotowały owocowe sałatki i kanapki ze zdrowych produktów. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia z uczniami dotyczące zdrowego odżywiania i roli witamin w naszym życiu.

klasa Ia

klasa Ib

klasa Ic

klasa Id

klasa IIa

klasa IIb

klasa IIc

klasa IIIa

klasa IIIb


Zdrowe śniadanie

Codziennie podczas długiej przerwy wspólnie z naszymi uczniami zasiadamy do śniadania. Śniadanie to nie tylko kanapka przyniesiona z domu, ale zdrowe, pełne witamin warzywa, owoce lub soki. Rozdajemy je naszym uczniom jako dodatek do śniadania.


Rajdy

"Siedmiomilowe buty" to program realizowany  w naszej szkole od wielu lat.  Piesze wycieczki do Puszczy Kampinoskiej odbywają  się  dwa razy w miesiącu w sobotę od marca do listopada  pod opieką nauczycieli Izabeli Szyszki, Elżbiety Wrzesień i Anny Kocyły. Propagujemy aktywne sposoby spędzania wolnego czasu, uczymy zachowań kondycyjno-wytrzymałościowych, zachęcamy do uprawiania turystyki pieszej, zdobywamy odznakę,, Siedmiomilowe buty" Program jest finansowany przez Urząd dzielnicy Żoliborz.

http://www.oppman.edu.pl/ PO SZKOLE – Rajdy


Zbiórka karmy

W październiku z inicjatywy klasy 3a, przy wsparciu Zespołu ds Promocji Zdrowia przeprowadzono zbiórkę karmy oraz akcesoriów dla bezdomnych kotów i psów przebywających pod opieką żoliborskiego Stowarzyszenia "Adoptuj Mnie" (http://adoptujmnie.com/). W zbiórkę zaangażowała się cala społeczność szkolna.

Jeszcze przed rozpoczęciem akcji uczniowie klasy 3a przygotowali plakaty oraz poinformowali wszystkie klasy o planowanej zbiórce. W ciągu czterech tygodni zebrano wiele opakowań karmy dla kotów i psów, legowiska i koce, zabawki oraz inne akcesoria. W ramach podziękowań szkoła otrzymała dyplom. Dodatkowo, prezes Stowarzyszenia, pani Natalia Żaczyńska, odwiedziła uczniów klasy 3a wraz z jednym ze swoich kotów - Salcią. Uczniowie dowiedzieli się, jak należny dbać o swoich domowych pupili oraz jak można pomagać bezdomnym zwierzętom. Na koniec dzieci narysowały portret Salci.


Woda to zdrowie

Nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dzielnicowego Dnia Zdrowego Jedzenia. Klasy I-III przygotowały plakaty na konkurs plastyczny pt. „Pijmy wodę”. Plakaty zostały wykonane w celu podkreślenia roli wody w codziennej diecie każdego z nas. W etapie wewnątrzszkolnym jury wybrało plakat klasy 1c pod tytułem: "Wody butelka to zdrowia kropelka". Delegacja klasy wraz z wychowawczynią wzięła udział podsumowaniu konkursu „Pijmy wodę”, które miało miejsce w Gimnazjum nr 56 w Warszawie. Uczniowie klasy 1c za plakat otrzymali Dyplom uznania. Bardzo cieszymy się z tego powodu.


Festiwal Zdrowia

W dniu 27 marca 2015 roku uczniowie klasy 3a reprezentowali Naszą Szkołę podczas Festiwalu Zdrowia, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr  92. Festiwal skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na Żoliborzu, a jego celem było motywowanie uczniów do dbania o własne zdrowie, wyrabianie nawyków prawidłowego odżywiania oraz poszerzanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Po rozpoczęciu Festiwalu, uczniowie reprezentujący żoliborskie szkoły zaprezentowali się, promując zdrowy styl życia. Uczniowie klasy 3a, najmłodsi uczestnicy Festiwalu, odtańczyli polkę zgodnie z choreografia opracowana przez panią Mariolę Tyską. Występ został przyjęty gromkimi brawami.

Po zaprezentowaniu się wszystkich uczniów, uczestnicy Festiwalu zostali zaproszeni do odwiedzenia przygotowanych stoisk, m. in. mogli wykonać pomiar ciśnienia, obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy, zjeść zdrowe kanapki i owocowe szaszłyki.


Zawody pływackie


Lekcja o mleku

W środę, 8 kwietnia, klasy drugie i trzecie wzięły udział w zajęciach pt. "Lekcja o mleku", zorganizowanych przez szkolnego dostawcę mleka, w ramach programu "Szklanka mleka". Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mleko od krowy trafia w kartonikach do naszych klas oraz jakie inne produkty wytwarza się z mleka.


Broszura dla rodziców

"Nowe" sklepiki szkolne nie takie straszne, czyli dlaczego dzieci powinny jeść zdrowo?!

***Poczytaj***


Broszura dla uczniów

Nowy asortyment sklepików szkolnych nie taki straszny, czyli dlaczego warto jeść zdrowo?

***Poczytaj***

 


Zima w Mieście 2020
***Kliknij tutaj***

Jadłospis na akcję
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS LUTY
***KLIKNIJ TUTAJ***
LUTY- 10 obiadów
opłata 55 zł
INFORMACJE O OBIADACH
***KLIKNIJ TUTAJ***


Aktualny Plan lekcji
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***Ogólnopolski Program
AI Schools&Academy
***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATUSP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***