Start / Strona klasy 1a

Nauczyciel wspomagający: Katarzyna Kot

My uczniowie klasy 1A

Apel Samorządowy

Dziś odbył się Apel Samorządowy dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Panie na apelu mówiły bardzo ważne i ciekawe rzeczy. My nic jeszcze nie wiedzieliśmy, ale od teraz już będziemy wiedzieć co możemy a czego nie możemy robić w szkole i jak powinniśmy się zachowywać.

Jesienne zabawy w szkolnym ogrodzie

Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata

Z okazji Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata całą klasą sprzątaliśmy ulicę Or-Ota obok naszej szkoły. Panie Kasie dały nam jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci i podzieliliśmy się na grupy. Nie wiedzieliśmy, że na tak krótkiej drodze może być tyle śmieci! Jesteśmy dumni z tego, że tak potrafimy zadbać o naszą planetę.

Piknik „Polska Złota Jesień”

W naszej Szkole odbył się piknik z okazji pożegnania jesieni. Na pikniku było dużo atrakcji i fajnych zabaw. Rodzice przynieśli poczęstunek, a Pan Kucharz zrobił dla wszystkich pyszne kiełbaski. Nasz kolega Jaś wygrał nawet nagrodę w konkursie. Bardzo się cieszyliśmy razem z nim.

Spotkanie z Panią Pielęgniarką

Dziś przyszła do nas Pani Pielęgniarka Ula. Rozmawialiśmy o higienie osobistej i czystości jamy ustnej. Te zajęcia były bardzo ciekawe, chociaż większość z nas pamięta o tym i stara się dbać o higienę.

Szukamy oznak jesieni

21 września poszliśmy do parku szukać oznak jesieni. Wszystkim udało się odnaleźć przynajmniej po jednej oznace. Panie opowiedziały nam ciekawe rzeczy na temat jesieni i zmian zachodzących w przyrodzie. Po lekcji w parku, jak nazwała to nasza Pani mieliśmy czas na zabawę na pobliskim placu zabaw. Pomimo, że była brzydka pogoda wszyscy dobrze się bawiliśmy. Takie lekcje możemy mieć zawsze!

Warsztaty Banku Żywności

Nasza Pani zaprosiła do nas Panią z Banku Żywności. Na tych zajęciach, które mieliśmy wspólnie z klasą 3 dowiedzieliśmy się i zrozumieliśmy jak ważny jest szacunek do żywności. Od dziś nie będziemy już marnować jedzenia i nauczymy tego nasze rodziny. Takie zajęcia są bardzo ważne i każdy powinien je mieć.

Tydzień zdrowego jedzenia

Spotkanie z Panią Policjantką

16 października naszą klasę odwiedziła Pani Policjantka. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Wszyscy uważnie słuchaliśmy tego, co Pani mówiła i dzięki temu wiemy już, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Nasz pierwszy sprawdzian
Jutro jest pierwszy sprawdzian. Trochę się stresuje, ale nieważne co się przegra, ciesz się z tego, co wygrałeś!
Marysia

Dzień Papieski

Ślubowanie klas pierwszych

Dziś był bardzo ważny dzień dla pierwszych klas. Po lekcjach odbyło się Ślubowanie. Wszysy bardzo się denerwowaliśmy, czy nasze przedstawienie się uda i wszystkim obecnym się spodoba. Rodzice i nauczyciele głośno bili brawa po naszych występach z czego bardzo się cieszyliśmy, ale tak naprawdę cieszyliśmy się najbardziej z tego, że od dziś jesteśmy już prawdziwymi uczniami naszej szkoły i z tej okazji dostaliśmy od naszej Pani Dyrektor piękne tarcze.

Nasze Plastusie

Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Pani Kasia na lekcjach wytłumaczyła nam co to znaczy i dzięki temu zrozumieliśmy co nasi koledzy przedstawiają. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy świętować taką okazję!

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Na lekcjach rozmawialiśmy o tym, jakie mamy prawa i obowiązki i żebyśmy dobrze to zapamiętali Panie podzieliły nas na grupy i każda z grup wylosowała swoje prawo, które miała przedstawić pozostałym dzieciom. Było bardzo zabawnie, ale dzięki temu wszyscy dobrze to zapamiętaliśmy.

Spotkanie z Panem ze Straży Miejskiej i Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Dziś na pierwszej lekcji odwiedził nas Pan ze Straży Miejskiej. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Pan nauczył nas rymowanki, która pomoże nam zapamiętać jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Rymowanka jest bardzo prosta i każdy może się jej szybko nauczyć – raz dwa raz, nadszedł teraz ćwiczeń czas.

Na drugiej lekcji też było ciekawie. Obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Wiemy, że pluszowe misie obchodzą swoje święto 25 listopada, ale niestety ten dzień w tym roku wypada w niedzielę. Z okazji tego święta każdy z nas, nawet nasza Pani przyniósł swojego ulubionego pluszaka i rozmawialiśmy o nich – skąd się wzięły u nas w domu oraz po co potrzebne są pluszowe misie. Później wszyscy zrobiliśmy piękne obrazki, które przedstawiały misie.

Praktyczna klasa 1A

Na dzisiaj cała klasa musiała przynieść kawałki materiałów, igły i nici. Nasza Pani pokazała nam jakprzełożyć nić przez igłę i jak można zszyć dwa kawałki materiałów. Sami musieliśmy przewlec najpierw nić przez igłę i później zrobić supełek. Jak Pani Kasia pokazywała jak to zrobić to wydawało to się bardzo łatwe, jednak, gdy sami zaczęliśmy próbować okazało się bardzo trudne. Niektórym z nas się to jednak udało! Po trudnych próbach zaczęliśmy szyć. To też nie było takie łatwe, ale po chwili niektórzy mieli już połączone materiały. Pani mówiła, że takie umiejętności przydadzą nam się niedługo, ponieważ nasza klasa spróbuje uszyć lalki, które przekażemy do Szkolnego Koła Wolontariatu. Już nie możemy doczekać się tych zajęć!

Szymon i Basia

***INFORMACJA