oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Strona klasy 1a
Email Drukuj

Strona klasy 1A

Wychowawca: Katarzyna Korczak

Nauczyciel wspomagający: Katarzyna Kot


My uczniowie klasy 1A


Apel Samorządowy

Dziś odbył się Apel Samorządowy dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Panie na apelu mówiły bardzo ważne i ciekawe rzeczy. My nic jeszcze nie wiedzieliśmy, ale od teraz już będziemy wiedzieć co możemy a czego nie możemy robić w szkole i jak powinniśmy się zachowywać.

Uczniowie


Jesienne zabawy w szkolnym ogrodzie


Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata


Z okazji Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata całą klasą sprzątaliśmy ulicę Or-Ota obok naszej szkoły. Panie Kasie dały nam jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci i podzieliliśmy się na grupy. Nie wiedzieliśmy, że na tak krótkiej drodze może być tyle śmieci! Jesteśmy dumni z tego, że tak potrafimy zadbać o naszą planetę.

Uczniowie


Piknik „Polska Złota Jesień”

W naszej Szkole odbył się piknik z okazji pożegnania jesieni. Na pikniku było dużo atrakcji i fajnych zabaw. Rodzice przynieśli poczęstunek, a Pan Kucharz zrobił dla wszystkich pyszne kiełbaski. Nasz kolega Jaś wygrał nawet nagrodę w konkursie. Bardzo się cieszyliśmy razem z nim.

Uczniowie


Spotkanie z Panią Pielęgniarką

Dziś przyszła do nas Pani Pielęgniarka Ula. Rozmawialiśmy o higienie osobistej i czystości jamy ustnej. Te zajęcia były bardzo ciekawe, chociaż większość z nas pamięta o tym i stara się dbać o higienę.

Uczniowie


Szukamy oznak jesieni


21 września poszliśmy do parku szukać oznak jesieni. Wszystkim udało się odnaleźć przynajmniej po jednej oznace. Panie opowiedziały nam ciekawe rzeczy na temat jesieni i zmian zachodzących w przyrodzie. Po lekcji w parku, jak nazwała to nasza Pani mieliśmy czas na zabawę na pobliskim placu zabaw. Pomimo, że była brzydka pogoda wszyscy dobrze się bawiliśmy. Takie lekcje możemy mieć zawsze!

Uczniowie


Warsztaty Banku Żywności


Nasza Pani zaprosiła do nas Panią z Banku Żywności. Na tych zajęciach, które mieliśmy wspólnie z klasą 3 dowiedzieliśmy się i zrozumieliśmy jak ważny jest szacunek do żywności. Od dziś nie będziemy już marnować jedzenia i nauczymy tego nasze rodziny. Takie zajęcia są bardzo ważne i każdy powinien je mieć.

Uczniowie


Tydzień zdrowego jedzenia


Spotkanie z Panią Policjantką

16 października naszą klasę odwiedziła Pani Policjantka. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Wszyscy uważnie słuchaliśmy tego, co Pani mówiła i dzięki temu wiemy już, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Uczniowie


Nasz pierwszy sprawdzian
Jutro jest pierwszy sprawdzian. Trochę się stresuje, ale nieważne co się przegra, ciesz się z tego, co wygrałeś!
Marysia

Dzień Papieski

Ślubowanie klas pierwszych

Dziś był bardzo ważny dzień dla pierwszych klas. Po lekcjach odbyło się Ślubowanie. Wszysy bardzo się denerwowaliśmy, czy nasze przedstawienie się uda i wszystkim obecnym się spodoba. Rodzice i nauczyciele głośno bili brawa po naszych występach z czego bardzo się cieszyliśmy, ale tak naprawdę cieszyliśmy się najbardziej z tego, że od dziś jesteśmy już prawdziwymi uczniami naszej szkoły i z tej okazji dostaliśmy od naszej Pani Dyrektor piękne tarcze.

Uczniowie


Nasze Plastusie


Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Pani Kasia na lekcjach wytłumaczyła nam co to znaczy i dzięki temu zrozumieliśmy co nasi koledzy przedstawiają. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy świętować taką okazję!

Uczniowie


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Na lekcjach rozmawialiśmy o tym, jakie mamy prawa i obowiązki i żebyśmy dobrze to zapamiętali Panie podzieliły nas na grupy i każda z grup wylosowała swoje prawo, które miała przedstawić pozostałym dzieciom. Było bardzo zabawnie, ale dzięki temu wszyscy dobrze to zapamiętaliśmy.

Uczniowie


Spotkanie z Panem ze Straży Miejskiej i Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Dziś na pierwszej lekcji odwiedził nas Pan ze Straży Miejskiej. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Pan nauczył nas rymowanki, która pomoże nam zapamiętać jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Rymowanka jest bardzo prosta i każdy może się jej szybko nauczyć – raz dwa raz, nadszedł teraz ćwiczeń czas.


Na drugiej lekcji też było ciekawie. Obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Wiemy, że pluszowe misie obchodzą swoje święto 25 listopada, ale niestety ten dzień w tym roku wypada w niedzielę. Z okazji tego święta każdy z nas, nawet nasza Pani przyniósł swojego ulubionego pluszaka i rozmawialiśmy o nich – skąd się wzięły u nas w domu oraz po co potrzebne są pluszowe misie. Później wszyscy zrobiliśmy piękne obrazki, które przedstawiały misie.

Uczniowie


Praktyczna klasa 1A

Na dzisiaj cała klasa musiała przynieść kawałki materiałów, igły i nici. Nasza Pani pokazała nam jakprzełożyć nić przez igłę i jak można zszyć dwa kawałki materiałów. Sami musieliśmy przewlec najpierw nić przez igłę i później zrobić supełek. Jak Pani Kasia pokazywała jak to zrobić to wydawało to się bardzo łatwe, jednak, gdy sami zaczęliśmy próbować okazało się bardzo trudne. Niektórym z nas się to jednak udało! Po trudnych próbach zaczęliśmy szyć. To też nie było takie łatwe, ale po chwili niektórzy mieli już połączone materiały. Pani mówiła, że takie umiejętności przydadzą nam się niedługo, ponieważ nasza klasa spróbuje uszyć lalki, które przekażemy do Szkolnego Koła Wolontariatu. Już nie możemy doczekać się tych zajęć!

Szymon i Basia


Uczymy się reagować na agresję innych

3 grudnia naszą klasę odwiedziła Pani Psycholog Amelia. Pani Amelia przeprowadziła z nami zajęcia o szanowaniu innych oraz mówiliśmy o tym, jak reagować, kiedy ktoś nam robi krzywdę. Były to bardzo ciekawe zajęcia, ponieważ nauczyliśmy się na nich jak i kiedy reagować na agresję ze strony innych osób. Dziękujemy Pani Amelio!!!

Uczniowie


Mikołajkowe Warsztaty

Z okazji mikołajek naszą klasę odwiedziły Panie, które przeprowadziły z nami warsztaty. Na tych warsztatach sami ozdabialiśmy kubeczki. Każdy mógł wybrać sobie wzór na serwetkach, który wyciął i przykleił do kubeczka. Nie było to łatwe, ale Nasze Panie i Panie które przeprowadzały warsztaty bardzo nam pomagały. Dzięki temu powstały ciekawe wzory. Każdy zrobił inny wzór i ciężko było wybrać najładniejszy. Po warsztatach Panie pięknie zapakowały nasze kubki, które mogliśmy zabrać do domu.

Uczniowie


Spotkanie Świąteczne

 


Zima w mieście
28.01- 08.02 2019
***INFORMACJA
URZĘDU DZIELNICY
***

Akcja w naszej szkole
***KLIKNIJ TUTAJ*** 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
LUTY
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***