Start / Strona klasy 2c

Strona klasy 2C

Wychowawca: Kinga Wojciechowska

Wakacje minęły szybko i było wspaniale. Ale pora wracać do szkoły.

Tomek

Wakacje były cudowne i mam fantastyczne wspomnienia. Zatęskniłam już jednak za moimi koleżankami i panią Kingą.

Ola

CDT

12 września pojechaliśmy na wycieczkę do Centralnego Domu Technologii. Gdy tam przyszliśmy, to byłam pod wrażeniem. Nasi przewodnicy zaprowadzili nas do ciekawej sali. Usiedliśmy w kole i pan rozpoczął bajkę, a my ją dopowiadaliśmy. Potem rysowaliśmy swoją bajkę w parach, a następnie dostaliśmy tablety i tworzyliśmy ją w programie ScratchJr. Na koniec poszliśmy do głównej sali, gdzie były nowoczesne wynalazki, którymi można było sterować. Było super!

Laura

W Domu Technologii były różne fajne urządzenia. Była tam taka maszyna, do której były specjalne karteczki, wciskało się kołeczki, które obijały się o instrumenty i tworzyły melodię. Programowaliśmy też robota, który jeździł po planszy i musiał dojechać do celu.

Lena

KRYSZTAŁKI SOLI
W szkole i w domu robiliśmy doświadczenie z wodą i solą. Po dwóch tygodniach niektórzy przynieśli swoje kryształki soli, aby pokazać je innym. Wyszło bardzo ciekawie. Podobało mi się.

Kalina

BAZYLISZEK

24 września robiliśmy Bazyliszka z różnych śmieci. Każdy coś przyniósł: gazety, torebki foliowe, nakrętki, kapsle itp. Pomagała nam mama Stasia i jej koleżanki. Bazyliszek teraz stoi w naszej klasie i czeka na piknik, który odbędzie się w sobotę.

Zosia T

We wtorek, 24 września robiliśmy w klasie Bazyliszka. Wszyscy przynieśli jakieś śmieci i wyszło bardzo ładnie. Podobały mi się te zajęcia.

Kalina

Niedawno w szkole robiliśmy Bazyliszka. Powstał ze śmieci, które zebrała cała klasa. Pomagała nam mama Stasia. Bazyliszek ma tułów z bębna od pralki wypełnionego gazetami i torebek foliowych. Głowę z gazet i nakrętek, a ogon z rury od odkurzacza i kapsli. Nogi zrobiliśmy z butelek owiniętych gazetami i sreberkiem. Nasz Bazyliszek jest super!!!

Paweł

FITNES I RYSOWANIE
W środę, 25. 09 Ala, Ola, Zosia i Amelka przygotowały lekcję. Ala poprowadziła lekcję fitnessu. Ćwiczyliśmy z nią przy muzyce. A Amelka Ola i Zosia uczyły nas jak z cyferek zrobić rysunek. Ja zrobiłam pingwina, psa i jeszcze coś. Było super!

PIKNIK
W sobotę 28 września 2019 w naszej szkole był piknik pod tytułem „Moje kochane miasto”. Każda klasa przygotowała jakąś warszawską budowlę z różnych odpadów. Było 26 zadań do wykonania o Warszawie. Ja zrobiłem 11, a potem bawiłem się z kolegami.

Paweł

W sobotę był super piknik, na którym się objadłam. Na początku zjadłam babeczkę czekoladową, a właściwie to 3 takie babeczki. Później ciasto i dwie porcje pysznej sałatki owocowej, a na koniec czekoladowe ciacho. Było super!

Lena

W sobotę na boisku szkolnym odbył się piknik rodzinny – „Moje kochane miasto”. Nasza klasa przygotowała pięknego Bazyliszka. Podobały mi się też prace innych klas np.: Kamienne schodki i piesek ze schroniska, ale nasz Bazyliszek był the best!

Zosia C

W sobotę w naszej szkole odbył się piknik. Wszyscy mogli wziąć udział w zabawie. Na specjalnych kartach zbierało się naklejki za wykonane zadania. Przyjechali też tancerze. Najpierw tańczyli oni, a później my się dołączyliśmy. Był także poczęstunek! Pycha !!!

POSZUKIWACZE MUZYCZNYCH SKARBÓW- RYTM

8 października byliśmy w domu kultury Muranów na zajęciach muzycznych. Odkrywaliśmy tam różne skarby muzyczne. Pierwszym skarbem był rytm. Chodziliśmy więc po sali w różnym rytmie i dzieliliśmy wyrazy na sylaby. Wystukiwaliśmy też rytm na różnych instrumentach. Na koniec graliśmy „Marsz turecki”. Zajęcia były ciekawe, ale niektórzy mieli już to w przedszkolu, więc było średnio.

Staś, Ola, Lena

DZIEŃ EDUKACJI W NASZEJ KLASIE

We wtorek, 15 października w naszej klasie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji przygotowaliśmy występ dla naszej Pani. Na początku Zosia i Amelka złożyły życzenia i wręczyły Pani Kindze laurkę. Później wystąpili Tomek, Ola i Zosia. Ala i Kalina przygotowały pokaz tańca, a Zosia i Lena zatańczyły „taniec połamaniec”. Na koniec Pani poczęstowała nas cukierkami.

Ala, Michał, Laura

JOGA I KARATE
W poniedziałek była lekcja Zosi T. o jodze. Na początku Zosia opowiedziała nam o swoich ćwiczeniach. Później pokazała nam slajdy z różnymi ćwiczeniami i razem z nią ćwiczyliśmy. To była ciekawa lekcja, bo nauczyliśmy się czegoś nowego i sami mogliśmy poćwiczyć.
Teoś, Jagoda, Julka
Zosia C. przygotowała dla nas lekcję o karate. Pokazała nam jak wygląda powitanie, nauczyła nas liczyć i wyjaśniła co oznaczają kolory pasów i belek. Na koniec zaprezentowała kilka ćwiczeń. To była wesoła i bardzo interesująca lekcja.
Nina, Kalina, Tomek

CZTERY PORY ROKU

22 października pojechaliśmy na wycieczkę do Powsina. Na początku robiliśmy przetwory z warzyw, a potem sok jabłkowo–marchewkowy. Na krótkich przerwach bawiliśmy się na placu zabaw. Oglądaliśmy warzywniak, jeździliśmy na kucyku i jedliśmy pieczone kiełbaski. Było ciekawie. Dużo się nauczyliśmy i dobrze się przy tym bawiliśmy.

Pola, Nel, Hania

We wtorek byliśmy w Powsinie. Najpierw robiliśmy przetwory i sok. Potem poszliśmy na plac zabaw i do warzywniaka. Później jeszcze jeździliśmy na kucyku, a na koniec oglądaliśmy świnki morskie i inne zwierzęta. Było fajnie, bo dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o przyrodzie.

Zosia, Paweł, Tosia

EKO – ZAJĘCIA Z ENFOSIEM

W październiku wzięliśmy udział w konkursie ekologicznym NFOŚiGW. Wspólnie przeczytaliśmy książkę o przygodach Enfosia, wykonaliśmy ilustracje i inne zadania. Polecam tę książkę, bo ona uczy dzieci i dorosłych, żeby używali mniej plastiku, wody i prądu. To ważne.- Julia

Najbardziej podobał mi się Enfoś i jego kamyki, bo wierzyli, że świat będzie ekologiczny i tego dokonali. Najbardziej chciałabym, żeby we wszystkich krajach było dużo roślin. – Pola