oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Strona klasy 2c

Strona klasy 2C

Wychowawca: Kinga Wojciechowska


POWRÓT DO SZKOŁY

Wakacje minęły szybko i było wspaniale. Ale pora wracać do szkoły.

Tomek

Wakacje były cudowne i mam fantastyczne wspomnienia. Zatęskniłam już jednak za moimi koleżankami i panią Kingą.

Ola


CDT

12 września pojechaliśmy na wycieczkę do Centralnego Domu Technologii. Gdy tam przyszliśmy, to byłam pod wrażeniem. Nasi przewodnicy zaprowadzili nas do ciekawej sali. Usiedliśmy w kole i pan rozpoczął bajkę, a my ją dopowiadaliśmy. Potem rysowaliśmy swoją bajkę w parach, a następnie dostaliśmy tablety i tworzyliśmy ją w programie ScratchJr. Na koniec poszliśmy do głównej sali, gdzie były nowoczesne wynalazki, którymi można było sterować. Było super!

Laura

W Domu Technologii były różne fajne urządzenia. Była tam taka maszyna, do której były specjalne karteczki, wciskało się kołeczki, które obijały się o instrumenty i tworzyły melodię. Programowaliśmy też robota, który jeździł po planszy i musiał dojechać do celu.

Lena


KRYSZTAŁKI SOLI
W szkole i w domu robiliśmy doświadczenie z wodą i solą. Po dwóch tygodniach niektórzy przynieśli swoje kryształki soli, aby pokazać je innym. Wyszło bardzo ciekawie. Podobało mi się.

Kalina


BAZYLISZEK

24 września robiliśmy Bazyliszka z różnych śmieci. Każdy coś przyniósł: gazety, torebki foliowe, nakrętki, kapsle itp. Pomagała nam mama Stasia i jej koleżanki. Bazyliszek teraz stoi w naszej klasie i czeka na piknik, który odbędzie się w sobotę.

Zosia T

We wtorek, 24 września robiliśmy w klasie Bazyliszka. Wszyscy przynieśli jakieś śmieci i wyszło bardzo ładnie. Podobały mi się te zajęcia.

Kalina

Niedawno w szkole robiliśmy Bazyliszka. Powstał ze śmieci, które zebrała cała klasa. Pomagała nam mama Stasia. Bazyliszek ma tułów z bębna od pralki wypełnionego gazetami i torebek foliowych. Głowę z gazet i nakrętek, a ogon z rury od odkurzacza i kapsli. Nogi zrobiliśmy z butelek owiniętych gazetami i sreberkiem. Nasz Bazyliszek jest super!!!

Paweł


FITNES I RYSOWANIE
W środę, 25. 09 Ala, Ola, Zosia i Amelka przygotowały lekcję. Ala poprowadziła lekcję fitnessu. Ćwiczyliśmy z nią przy muzyce. A Amelka Ola i Zosia uczyły nas jak z cyferek zrobić rysunek. Ja zrobiłam pingwina, psa i jeszcze coś. Było super!

Zosia T


PIKNIK
W sobotę 28 września 2019 w naszej szkole był piknik pod tytułem „Moje kochane miasto”. Każda klasa przygotowała jakąś warszawską budowlę z różnych odpadów. Było 26 zadań do wykonania o Warszawie. Ja zrobiłem 11, a potem bawiłem się z kolegami.

Paweł

W sobotę był super piknik, na którym się objadłam. Na początku zjadłam babeczkę czekoladową, a właściwie to 3 takie babeczki. Później ciasto i dwie porcje pysznej sałatki owocowej, a na koniec czekoladowe ciacho. Było super!

Lena

W sobotę na boisku szkolnym odbył się piknik rodzinny – „Moje kochane miasto”. Nasza klasa przygotowała pięknego Bazyliszka. Podobały mi się też prace innych klas np.: Kamienne schodki i piesek ze schroniska, ale nasz Bazyliszek był the best!

Zosia C

W sobotę w naszej szkole odbył się piknik. Wszyscy mogli wziąć udział w zabawie. Na specjalnych kartach zbierało się naklejki za wykonane zadania. Przyjechali też tancerze. Najpierw tańczyli oni, a później my się dołączyliśmy. Był także poczęstunek! Pycha !!!

Zosia T


POSZUKIWACZE MUZYCZNYCH SKARBÓW- RYTM

8 października byliśmy w domu kultury Muranów na zajęciach muzycznych. Odkrywaliśmy tam różne skarby muzyczne. Pierwszym skarbem był rytm. Chodziliśmy więc po sali w różnym rytmie i dzieliliśmy wyrazy na sylaby. Wystukiwaliśmy też rytm na różnych instrumentach. Na koniec graliśmy „Marsz turecki”. Zajęcia były ciekawe, ale niektórzy mieli już to w przedszkolu, więc było średnio.

Staś, Ola, Lena


DZIEŃ EDUKACJI W NASZEJ KLASIE

We wtorek, 15 października w naszej klasie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji przygotowaliśmy występ dla naszej Pani. Na początku Zosia i Amelka złożyły życzenia i wręczyły Pani Kindze laurkę. Później wystąpili Tomek, Ola i Zosia. Ala i Kalina przygotowały pokaz tańca, a Zosia i Lena zatańczyły „taniec połamaniec”. Na koniec Pani poczęstowała nas cukierkami.

Ala, Michał, Laura


JOGA I KARATE
W poniedziałek była lekcja Zosi T. o jodze. Na początku Zosia opowiedziała nam o swoich ćwiczeniach. Później pokazała nam slajdy z różnymi ćwiczeniami i razem z nią ćwiczyliśmy. To była ciekawa lekcja, bo nauczyliśmy się czegoś nowego i sami mogliśmy poćwiczyć.
Teoś, Jagoda, Julka
Zosia C. przygotowała dla nas lekcję o karate. Pokazała nam jak wygląda powitanie, nauczyła nas liczyć i wyjaśniła co oznaczają kolory pasów i belek. Na koniec zaprezentowała kilka ćwiczeń. To była wesoła i bardzo interesująca lekcja.
Nina, Kalina, Tomek


CZTERY PORY ROKU

22 października pojechaliśmy na wycieczkę do Powsina. Na początku robiliśmy przetwory z warzyw, a potem sok jabłkowo–marchewkowy. Na krótkich przerwach bawiliśmy się na placu zabaw. Oglądaliśmy warzywniak, jeździliśmy na kucyku i jedliśmy pieczone kiełbaski. Było ciekawie. Dużo się nauczyliśmy i dobrze się przy tym bawiliśmy.

Pola, Nel, Hania

We wtorek byliśmy w Powsinie. Najpierw robiliśmy przetwory i sok. Potem poszliśmy na plac zabaw i do warzywniaka. Później jeszcze jeździliśmy na kucyku, a na koniec oglądaliśmy świnki morskie i inne zwierzęta. Było fajnie, bo dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o przyrodzie.

Zosia, Paweł, Tosia


EKO – ZAJĘCIA Z ENFOSIEM

W październiku wzięliśmy udział w konkursie ekologicznym NFOŚiGW. Wspólnie przeczytaliśmy książkę o przygodach Enfosia, wykonaliśmy ilustracje i inne zadania. Polecam tę książkę, bo ona uczy dzieci i dorosłych, żeby używali mniej plastiku, wody i prądu. To ważne.- Julia

Najbardziej podobał mi się Enfoś i jego kamyki, bo wierzyli, że świat będzie ekologiczny i tego dokonali. Najbardziej chciałabym, żeby we wszystkich krajach było dużo roślin. – Pola

Polecam tę książkę, bo opowiada o rodzinie, która prowadzi ekologiczny tryb życia i pomaga naturze.– Hania

Podobało mi się, że Enfoś i Brygada MiJu pokonali Zgryzoldę. Cenię ich za to, że segregowali śmieci i robili inne rzeczy, które chronią nasz świat. Moja rodzina też sprząta świat. – Zosia C

Podobał mi się Enfoś, bo dowiedziałem się co czują drzewa. Dowiedziałem się, że nie trzeba wyrzucać od razu plastikowych butelek, można je jeszcze wykorzystać. Polecam książkę.- Staś


MIEJSCA PAMIĘCI
W środę, 6 listopada byliśmy przy pomniku Błękitnej Armii gen. Hallera i przy pomniku rotmistrza Witolda Pileckiego. Postać Rotmistrza jest mi znana. Witold Pilecki wychowywał mojego dziadka. Cieszę się, że zapaliliśmy znicze pod tymi pomnikami. To bohaterowie. - Julia


HIP-HOP I GEPARDY

We wtorek Kalina i Hania prowadziły lekcje. Kalina o hip-hopie, a Hania o gepardach. Dowiedziałem się, że gepardom grozi wyginięcie i są pod ochroną. Słuchaliśmy muzyki hip-hop, a Kalina przy niej tańczyła. Lekcje podobały mi się. - Paweł

5 listopada Kalina miała lekcję o hip-hopie. Była muzyka i Kalina tańczyła. Był to układ, który przygotowała na turniej. Hania przygotowała lekcję o gepardach. Podobało mi się, bo Hania wszystko fajnie tłumaczyła. Ta lekcja zainteresowała mnie. - Lena


BUW

19 listopada pojechaliśmy do BUW-u na wystawę „Tożsamość, 100 lat polskiej architektury”. Rozmawialiśmy tam o makietach, a później sami je budowaliśmy. Tematem makiety była ulica Kubusia Puchatka. Na swojej makiecie obok domów i placów zabaw mieliśmy umieścić cytat z książki „Kubuś Puchatek”. Najbardziej podobało mi się to, że budowaliśmy ulicę swoich marzeń. - Zosia T.


ANDRZEJKI

W środę 27.11 mieliśmy andrzejki klasowe. Impreza trwała 3 godziny. Wszyscy przynieśli coś na poczęstunek. A niektórzy przygotowali różne zabawy i wróżby. Tańczyliśmy, jedliśmy i się bawiliśmy. Było super! - Paweł

W środę 27 listopada obchodziliśmy andrzejki klasowe. Pola przygotowała serce z imionami dziewczyn, a Nina z imionami chłopaków. Ja wylosowałam imię Dawid. Bardzo podobało mi się to święto. Będę je dobrze wspominać. - Ola

W środę 27.11 były w naszej klasie andrzejki. Hania, Nina, Pola i Kalina przygotowały. Każdy z nas przyniósł coś słodkiego i była dyskoteka. Pani puszczała muzykę, a my tańczyliśmy. To były moje najlepsze andrzejki. Będę je miło wspominał. - Tomek


RADIO

28 listopada pojechaliśmy na wspaniałą wycieczkę do Polskiego Radia. Zostaliśmy podzieleni na grupy i każda grupa miała swoje 5 minut na antenie. Później też w grupach nagrywaliśmy kolędy. Ta wycieczka była jak do tej pory najciekawsza i cieszę się, że moi bliscy mogli posłuchać tej audycji. - Ala

W czwartek pojechaliśmy do Radia. Tam braliśmy udział w audycji na żywo. Pan Patryk pytał nas o różne rzeczy, a my odpowiadaliśmy na jego pytania. Potem nagrywaliśmy kolędy. Byliśmy podzieleni na 4 grupy. Ja byłem z Tomkiem, Julką, Polą i Leną. Pierwszy raz widziałem studio nagrań. Było super! - Paweł

W czwartek, 28 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Polskiego Radia. Bardzo mi się tam podobało, a wiecie dlaczego? Dlatego, że śpiewaliśmy hymn szkoły. - Zosia C

28.11.2019 r. nasza klasa odwiedziła Polskie Radio Dzieciom. Podzielono nas na grupy. Każda grupa miała swój czas na antenie. Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ pierwszy raz mogłam zobaczyć jak powstaje audycja radiowa. - Amelka

W czwartek 28.11.2019 r. poszliśmy z klasą do Polskiego Radia. Na początku pan pokazał nam studio. Potem nagrywał z nami wywiad, a na koniec śpiewaliśmy kolędy. Bardzo mi się podobało. Chciałbym, żebyśmy mieli więcej takich wycieczek. - Teoś


PIERNICZKI

12.12.2019 r. w czwartek piekliśmy pierniczki. Przyszedł do nas pan cukiernik i pokazał jak się ugniata ciasto i z jakich składników się je robi. Wymieszaliśmy mąkę, jajka, masło kakao, miód i przyprawy. Pan wygniótł ciasto, a my zrobiliśmy pierniczki, które później upiekliśmy w piekarniku. Bardzo mi się podobała ta lekcja. - Hania

 

JADŁOSPIS

Styczeń


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***Ogólnopolski Program
AI Schools&Academy
***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATUSP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***