Start / Strona klasy 1b

Strona klasy 1B

Wychowawca: Ewa Wiatrak

Ślubowanie klas pierwszych

14 października odbył się apel, na którym zostaliśmy pasowani na uczniów. Tego dnia przyszliśmy w strojach galowych. Najpierw w klasie pani wychowawczyni rozdała nam krawaty, krawatki i żółte czapki z tektury, które nazywają się birety. Później poszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie odbyło się pasowanie. Pani dyrektor pasowała każdego ucznia dużym piórem, a potem przypinała nam tarcze. Śpiewaliśmy też piosenki, których wcześniej uczyliśmy się z panią w klasie. Było też dużo gości z naszych rodzin. Wszystkim bardzo się podobało. Na koniec mieliśmy w klasie pyszny poczęstunek i daliśmy naszej pani prezent z okazji Dnia Nauczyciela - album z przygotowanymi przez nas rysunkami.

Pamiątki rodzinne

Nasza pani poprosiła nas, żeby w poniedziałek 28 października każdy przyniósł swoje pamiątki rodzinne. Ja przyniosłem pierścionek i korale po mojej prababci, zdjęcie prababci, starą monetę po moim pradziadku, banknot z Wietnamu ‒ pamiątkę mojego taty i breloczek z Portugalii, który kupiłem sobie na pamiątkę podczas jednego z wyjazdów. Inne dzieci przyniosły zdjęcia swoich pradziadków, medal za udział w biegach, lalkę z Zakopanego, stary zegarek, pas i dużo innych ciekawych rzeczy. To była bardzo interesująca lekcja.

Zdrowe jedzenie

W czwartek 31 października wszystkie dzieci z naszej klasy przyniosły do szkoły produkty do przygotowania zdrowego jedzenia. Ja przyniosłem chlebek, szynkę, ser, jajko, rzodkiewki, ogórek i paprykę. Zrobiłem z tego kolorowe kanapki. Miałem też owoce, z których zrobiłem smaczne owocowe szaszłyki. Inne dzieci robiły kanapki albo musli. Było smacznie i zdrowo.

Apel z okazji Święta Niepodległości

W czwartek 7 listopada mieliśmy apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo. Na apelu klasy 3a i 3c śpiewały piosenki, a my słuchaliśmy. Ten występ bardzo mi się podobał.

Palenie zniczy

W piątek w czasie lekcji poszliśmy pod pomnik Hallerczyków, niedaleko naszej szkoły. Każdy przyniósł wcześniej do szkoły znicz i tego dnia zapaliliśmy je pod pomnikiem. Nasze lampki bardzo ładnie się paliły. Tego dnia po powrocie do szkoły mieliśmy próbną ewakuację. Zadzwonił alarm, po którym ustawiliśmy się w pary i wszyscy razem wyszliśmy na boisko szkolne.

Wycieczka do MDK Muranów
W poniedziałek 9 grudnia byliśmy na wycieczce w MDK Muranów. Mieliśmy zajęcia, na których poznawaliśmy różne legendy o Krakowie. Ja z moimi rodzicami i bratem niedawno byłem w Krakowie i niektóre legendy już znałem. Później robiliśmy prace, które przedstawiały te legendy. Ja narysowałem smoka wawelskiego. Te zajęcia bardzo mi się podobały.

Warsztaty piernikowe

W czwartek 15 grudnia nasza klasa miała w czasie lekcji warsztaty piernikowe. Uczyliśmy się wspólnie robić pierniczki. Najpierw przygotowywaliśmy ciasto z różnych składników. Ja wsypywałem przyprawę do pierników, a inne dzieci dodawały inne składniki. Później, kiedy ciasto było gotowe każdy dostał drewnianą deseczkę i wałek oraz kawałek ciasta. Wałkowaliśmy i wycinaliśmy foremkami różne kształty, a potem nasze pierniczki trafiły do piekarnika. Mój piernik był w kształcie serca. Na koniec, kiedy pierniki się upiekły, mogliśmy popróbować.
To była pyszna zabawa!

Spotkanie świąteczne
We wtorek 17 grudnia, mieliśmy po lekcjach spotkanie świąteczne. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, a nasza pani zrobiła dla nas niespodziankę. Losowaliśmy obrazki, które później dekorowaliśmy kolorowym piaskiem. Ja wylosowałem obrazek z Mikołajem, który leci samolotem. Złożyliśmy też pani wszyscy razem życzenia świąteczne, których nauczyliśmy się w domu i śpiewaliśmy kolędy.

Bardzo fajny film

W czwartek 30 stycznia byliśmy całą klasą w kinie Wisła na filmie pt. „Nasze miejsce na Ziemi”. Film opowiada o rodzinie, która przeprowadziła się na starą farmę i odbudowała ją. Opiekowała się wieloma zwierzętami, na przykład owcami, świnkami, psami, kaczkami i wieloma innymi. Każde zwierzę odgrywało na farmie ważną rolę, nawet szkodniki. Był to film dokumentalny, pokazujący jak ludzie mogą żyć w zgodzie ze zwierzętami. Bardzo mi się podobał.

klasy IV-VIII
rok szk. 2019/2020