Start / Strona klasy 1b

Strona klasy 1B

Wychowawca: Ewa Wiatrak

Ślubowanie klas pierwszych

14 października odbył się apel, na którym zostaliśmy pasowani na uczniów. Tego dnia przyszliśmy w strojach galowych. Najpierw w klasie pani wychowawczyni rozdała nam krawaty, krawatki i żółte czapki z tektury, które nazywają się birety. Później poszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie odbyło się pasowanie. Pani dyrektor pasowała każdego ucznia dużym piórem, a potem przypinała nam tarcze. Śpiewaliśmy też piosenki, których wcześniej uczyliśmy się z panią w klasie. Było też dużo gości z naszych rodzin. Wszystkim bardzo się podobało. Na koniec mieliśmy w klasie pyszny poczęstunek i daliśmy naszej pani prezent z okazji Dnia Nauczyciela - album z przygotowanymi przez nas rysunkami.

Pamiątki rodzinne

Nasza pani poprosiła nas, żeby w poniedziałek 28 października każdy przyniósł swoje pamiątki rodzinne. Ja przyniosłem pierścionek i korale po mojej prababci, zdjęcie prababci, starą monetę po moim pradziadku, banknot z Wietnamu ‒ pamiątkę mojego taty i breloczek z Portugalii, który kupiłem sobie na pamiątkę podczas jednego z wyjazdów. Inne dzieci przyniosły zdjęcia swoich pradziadków, medal za udział w biegach, lalkę z Zakopanego, stary zegarek, pas i dużo innych ciekawych rzeczy. To była bardzo interesująca lekcja.

Zdrowe jedzenie

W czwartek 31 października wszystkie dzieci z naszej klasy przyniosły do szkoły produkty do przygotowania zdrowego jedzenia. Ja przyniosłem chlebek, szynkę, ser, jajko, rzodkiewki, ogórek i paprykę. Zrobiłem z tego kolorowe kanapki. Miałem też owoce, z których zrobiłem smaczne owocowe szaszłyki. Inne dzieci robiły kanapki albo musli. Było smacznie i zdrowo.

Apel z okazji Święta Niepodległości

W czwartek 7 listopada mieliśmy apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo. Na apelu klasy 3a i 3c śpiewały piosenki, a my słuchaliśmy. Ten występ bardzo mi się podobał.

Palenie zniczy

W piątek w czasie lekcji poszliśmy pod pomnik Hallerczyków, niedaleko naszej szkoły. Każdy przyniósł wcześniej do szkoły znicz i tego dnia zapaliliśmy je pod pomnikiem. Nasze lampki bardzo ładnie się paliły. Tego dnia po powrocie do szkoły mieliśmy próbną ewakuację. Zadzwonił alarm, po którym ustawiliśmy się w pary i wszyscy razem wyszliśmy na boisko szkolne.

Zima w Mieście 2020
***Kliknij tutaj***