oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start
Email Drukuj

Promotor Ekologii

Narodowa Rada Ekologiczna jest najwyższym organem konkursu „Przyjaźni Środowisku”, który ma na celu popularyzowanie inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Uczestnicy startują w trzech kategoriach:

- Samorząd Przyjazny Środowisku

- Przedsiębiorstwo Przyjazne Środowisku,

- Promotor Ekologii.

W roku 2009 zostaliśmy laureatem konkursu w kategorii Promotor Ekologii, a w roku 2010 otrzymaliśmy przedłużenie znaku. W roku szk. 2009/2010 oraz 2010/2011 nasze działania  skoncentrowały się na edukacji w zakresie: oszczędzania energii i wykorzystaniu jej odnawialnych źródeł, zdrowego stylu życia oraz gospodarki odpadami.

Zorganizowaliśmy dwie konferencje z udziałem uczniów i zaproszonych gości: Forum ekologicznego oraz sympozjum naukowe „Alternatywne źródła energii". W październiku 2010 r. w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Żoliborz Beata Domińczak, nauczyciel przyrody, zorganizowała, we współpracy z Fundacją GAP Polska, warsztaty „Z energią na rzecz klimatu” adresowane do nauczycieli żoliborskich placówek oświatowych. Współpracujemy z wieloma instytucjami zajmującymi się działalnością ekologiczną, m.in. z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska i Fundacją Źródła. W czerwcu 2010 r.  zorganizowaliśmy ekologiczny happening pod hasłem „Zatrzymajmy globalne ocieplenie! To globalne ostrzeżenie!” Uczniowie klas IV - VI przeszli ulicami Żoliborza, wznosząc okrzyki zachęcające do podejmowania działań na rzecz środowiska. W ramach wieloletniej działalności w programie Szkoły dla ekorozwoju,  współpracowaliśmy z Salonem Toyota Okęcie Warszawa. Przedstawiciele firmy Toyota przekazali uczniom naszej szkoły sadzonki jodeł, których część została zasadzona w przyszkolnym Zielonym Ogrodzie Nauki.

Realizujemy projekt ekologiczny „Konsumujmy mniej, aby wystarczyło dla wszystkich” w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" Comenius, wspólnie ze szkołami partnerskimi z Włoch, Hiszpanii i Turcji. Dnia 4 II 2011 r. w hotelu Sofitel Victoria Elżbieta Rządkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 68, otrzymała z p. Przemysława Gonery, Wiceprzewodniczącego Narodowej Rady Ekologicznej i Prezesa Zarządu WFOŚiGW, oraz Agnieszki Kukmasiuk, Prezesa Zarządu Europejskiego Centrum Ochrony Środowiska, certyfikat przedłużenia znaku oraz statuetkę podczas Gali Laureatów i Wyróżnionych XII Edycji NKE „Przyjaźni Środowisku”. Na uwagę zasługuje fakt, że nasza szkoła jako jedyna z Warszawy otrzymała to wyróżnienie.

Podczas uroczystości gośćmi specjalnymi byli: małżonka prezydenta Anna Komorowska oraz prof. Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

 

 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
MAJ
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***