EFS w naszej szkole

1    2

Projekt "Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych"

W roku 2006 powstało w naszej szkole Centrum Multimedialne przy bibliotece szkolnej, które zostało sfinansowane ze śœrodków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - "Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych".
Pracownia wyposażona jest w  4+4 stanowiska komputerowe, 2 wielofunkcyjne urządzenia sieciowe (skaner, drukarka, kopiarka).
Dodatkowo w skład oprogramowania wchodzą: system operacyjny Windows XP, MS Office Proffessional 2003, program antywirusowy ArcaVir oraz Opiekun Ucznia w Internecie - program przeznaczony dla szkół, które chcą chronić dzieci i młodzież przed zagrożeniami, na jakie mogą się natknąć w Sieci korzystając z Internetu w szkole.

Program "Pracownie komputerowe dla szkół"

Od czerwca 2008 r. posiadamy w naszej szkole pracownię komputerową sfinansowaną ze śœrodków unijnych w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego. W latach 2004-2008 Ministerstwo Edukacji Narodowej realizowało program "Pracownie komputerowe dla szkół".
Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt komputerowy: serwer, 10 stanowisk komputerowych dostępnych dla uczniów, drukarkę laserową, skaner, słuchawki, mikrofony, głośniki, projektor multimedialny oraz komputer przenośny. Wszystkie komputery połączone są w sieć i mają dostęp do Internetu.
Dodatkowo w skład oprogramowania wchodzą: system operacyjny Windows Vista,
MS Office Proffessional 2007,  program antywirusowy ArcaVir oraz Opiekun Ucznia w Internecie - program przeznaczony dla szkół, które chcą chronić dzieci i młodzież przed zagrożeniami, na jakie mogą się natknąć w Sieci korzystając z Internetu w szkole.

6                opiekun_ucznia-w_internecie

Projekt systemowy Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych

Nasza szkoła przystąpiła do projektu systemowego " Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III szkół podstawowych". Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Środki finansowe, które otrzymaliśmy posłużyły zorganizowaniu zajęć dodatkowych dla dzieci: szczególnie uzdolnionych, chcących rozwijać swoje zainteresowania jak również dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Zajęcia realizowane są od 5 listopada 2012 r.  Więcej o projekcie...

Jadłospis na