oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start
Email Drukuj

ZIELONY CERTYFIKATZIELONY OGRÓD NAUKI

 

Zagospodarowano teren przyszkolny, gdzie utworzony został ogród, w którym prowadzone są zajęcia na świeżym powietrzu, utworzono rabaty, którymi opiekują się uczniowie. Z ogrodu korzysta nie tylko społeczność szkolna, ale także harcerze oraz rodzice. Z ogrodu mogą korzystać także okoliczni mieszkańcy, za zgodą dyrekcji szkoły.

 

KONKURS "SALA W KWIATACH"

W każdej sali znajdują się wyhodowane w czasie tego konkursu, przez uczniów rośliny doniczkowe. Przygotowano prezentacje multimedialną "Bezpieczna hodowla roślin doniczkowych", dzięki której uczniowie i nauczyciele zapoznali się z zasadami pielęgnacji roślin doniczkowych.


OPRACOWANIE TRASY WYCIECZKI PO ŻOLIBORZU

Uczniowie bliżej poznali przyrodę i kulturę swojej dzielnicy. Opracowana przez uczniów wycieczka została wydana w formie folderu.


ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNO - PRZYRODNICZA

Wokół szkoły powstała ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza, z wykorzystaniem której przeprowadzono zajęcia w kl. I-VI. Opracowane przez nauczycielki scenariusze zajęć były wykorzystane na zajęciach w naszej szkole, jak również w innych szkołach Żoliborza, Bielan, Bemowa i Woli, dokąd trafiły nasze opracowania.


DZIELNICOWY KONKURS "ZIELONE ZAKĄTKI ŻOLIBORZA"

Zintegrowaliśmy pracę wychowawczą wśród żoliborskich placówek oświatowych, zorganizowaliśmy wystawę prac pokonkursowych dla mieszkańców Żoliborza.


UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROGRAMU

Publicznie zaprezentowaliśmy raport z przeprowadzonych działań. W Dzielnicy Żoliborz staliśmy się lokalnym centrum aktywności ekologicznej. Spośród 327 uczniów naszej szkoły wybraliśmy 76 wyróżniających się aktywnością i zaangażowaniem w działaniach ekologicznych. Uczniowie ci otrzymali odznakę "Przyjaciel Ekologii".


WIZYTA KOŃCOWA EKSPERTÓW PROGRAMU "ZIELONY CERTYFIKAT"

28 maja 2009 r. odbyła się w naszej szkole wizyta końcowa ekspertów programu "Zielony Certyfikat". Panie Halina Charytonowicz i Mariola Strzelczyk, reprezentujące Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Warszawie, zapoznały się z dokumentacją i kronikami przedstawiającymi etapy realizacji przedsięwzięcia "W zielonym sercu Żoliborza", a panią dyrektor Elżbietę Rządkowską pytały także o partnerów wspierających program. Następnie nauczyciele i uczniowie klas 5b i 6a wypełnili opracowane przez ekspertów ankiety. Później odbyło się spotkanie z zespołem koordynującym przedsięwzięcie, podczas którego goście rozmawiali o najciekawszych działaniach oraz trudnościach w realizacji zadań programu. Potem Panie ekspertki zaprosiły na rozmowę przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Na zakończenie wizyty Goście wraz z dyrektor E. Rządkowską, wicedyrektor M. Siander i koordynatorem programu, panią Beatą Domińczak, obejrzały:

- scenariusze zajęć ekologicznych,
- folder wycieczki po Żoliborzu,
- wystawę kwiatów zorganizowaną w ramach konkursu "Sala w kwiatach" oraz pokaz multimedialny "Bezpieczna hodowla roślin",
- makiety wykonane w ramach konkursu "Zielone zakątki Żoliborza",
- ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą wokół szkoły,
- zielony ogród nauki,
- wystawy prezentujące prace uczniów kl. I-VI, rodziców i nauczycieli w ramach "Zielonego Certyfikatu".


 


JADŁOSPIS PAŹDZIERNIK
***KLIKNIJ TUTAJ***
INFORMACJE O OBIADACH
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***