Start / Wydarzenia szkolne / Wydarzenia szkolne / Choinka nadziei 2013

Ogólnopolska akcja "Choinka nadziei"

Włączając się w ogólnopolską akcję „Choinka nadziei”  klasa 2a oraz uczennice z klasy 5a, pod opieką pań: Kingi Wojciechowskiej, Aleksandry  Broncel i Anny Kocyły ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 w Warszawie,  przygotowali jasełka. Zostały one zaprezentowane 19 grudnia przed podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Rydygiera w Warszawie. W tym roku postanowiliśmy zaprosić gości w progi naszej szkoły.  Choinkę otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Jabłonna. Drzewko zostało udekorowane ozdobami wykonanymi przez uczniów szkoły, a dominującym motywem przybrań  były kraby i ryby. Gości powitała dyrektor szkoły, pani Elżbieta Rządkowska. Jasełka rozpoczęły się od wspólnej kolędy. Interesującym eksponatem, który przykuł uwagę widzów był wielbłąd, wykonany specjalnie na tę okazję przez wujka jednej z pań nauczycielek. Po przedstawieniu uczniowie klasy drugiej wręczyli szanownym gościom własnoręcznie przygotowane pierniczki. Na koniec uroczyście przekazano naszym miłym gościom choinkę ( którą już mniej uroczyście ;-)  przetransportowano następnego dnia do ośrodka). Goście docenili profesjonalny i ambitnie przygotowany spektakl, wręczając uczniom  w dowód wdzięczności wykonany przez siebie witraż.

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

14 stycznia otrzymaliśmy miłą informację,

że nasza szkoła została zakwalifikowana do konkursu na 10 najpiękniejszych choinek i akcji Choinka Nadziei.

Konkurs prowadzony jest na profilu Fundacji ekologicznej ARKA na Facebook-u. Trwa do 27 stycznia 2014 r.

Na laureatów czeka 10 pięknych statuetek Choinek Nadziei 2013 wykonanych przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych z Bronowa.

Przedłużmy sobie Święta!  Zapraszamy do głosowania Smile

CZERWIEC