oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start
Email Drukuj

STRONA KLASY 2C

Wychowawca: Lena Brulińska


Witajcie w klasie 2C!

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym pełnym radości i uśmiechów. Życzymy wszystkim wielu sukcesów w nauce oraz miłych chwil w klasach i na szkolnych wycieczkach.

My już nie pierwszaki, Tylko duże z nas Dzieciaki.

Zakamarki szkoły znamy, chętnie do niej uczęszczamy.

Liczymy, Czytamy i ładnie piszemy,

Na wycieczkę też chętnie pójdziemy.

Pani Lenie powód do dumy damy,

Klasę na medal w kieszeni mamy.

Alex z mamą

***

Jesteśmy już drugoklasistami. Nie mogę w to uwierzyć, ale jak widziałam tych pierwszaków to cieszyłam się , że to nie ja. Dzieci w naszej klasie po wakacjach są wypoczęte i grzeczniejsze. Zrozumiałam, że w 2 klasie to już nie przelewki i postanowiłam , że też będę grzeczna.

Martyna


Kręgle

Pierwsza w tym roku wycieczka naszej klasy to nagroda za „Rowerowy maj”. Poszliśmy na kręgle. Podzieliliśmy się na grupy kilkuosobowe i każda grupa miała swój tor do gry. Ale było śmiechu i zabawy. Każdy rzucał jak potrafił, raz lepiej raz gorzej. Ciekawe co nas czeka następnym razem.

Mateusz

***

Z naszą Panią Leną byliśmy pograć w kręgle. Było suuuuper. Graliśmy drużynowo a i naszej Pani szło nieźle. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się takie wyjście.

Martyna

***

W kręgielni było fajnie i zostałam kapitanem mojej drużyny. Podawałam imiona Panu, który wpisywał je na małym komputerku, a następnie imiona wyświetlały się na monitorze. Najczęściej miałam jeden punkt, ale i tak było fajnie. Kiedy skończyliśmy było mi bardzo smutno i wydawało się że wszystko trwało 5 minut, to już godzina. Wycieczka bardzo mi się podobała.

Agatka

***

Kręgle odbyły się 14 września. Fajnie było na kręglach dlatego, że zdobywaliśmy punkty, bawiliśmy się, rzucaliśmy kulami graliśmy w różne gry. Spędziliśmy bardzo fajnie czas. Dziękujemy Pani Leno.

Marcel


Sprzątanie świata

W ramach nauki pani Lena zabrała nas na akcję sprzątania naszej planety. Byliśmy do tego bardzo dobrze przygotowani. Każdy z nas miał rękawiczki i worki na śmieci. Uzbieraliśmy ich bardzo dużo. Butelki, papiery i puszki. Teraz wokół naszej szkoły teren jest czysty i mam nadzieję, że ludzie nie będą już wyrzucać śmieci na ulicę chodniki i trawniki.

Alex


Maraton

Hej koledzy i koleżanki. Ostatnio brałem udział we wspaniałej zabawie jaką jest bieg w błocie z przeszkodami. Tu nie liczy się kto pierwszy dobiegnie, a najważniejsza jest zabawa i ukończenie biegu. Na trasie jest około 20 przeszkód, ale wszystkie da się pokonać. Są przeskoki przez płot, górki z błotem, skok tarzana przez basen z wodą, czołganie się po piachu pod wojskową siatką i inne... W zabawie nie przeszkodziło mi nawet to, że w błocie zgubiłem but i dalej biegłem trzymając go w ręku. Bardzo się cieszę, że mama pokazała mi bieg zwany Runmageddon, bo mogę wtedy być szczęśliwym brudaskiem. A i na mecie każde dziecko otrzymuje super, pamiątkowy medal. Mam nadzieję, że następnym razem weźmiecie ze mną udział w tej wspaniałej sportowej zabawie lub innym biegu dla dzieciaków.

Mateusz


Basen

Mamy teraz zajęcia na basenie. Jest ekstra. Mnie osobiście podobała się nawet podróż. Z Alexem i Oliwierem bawiłam się, a wszystko widzieliśmy w telewizorze. Już cieszę się na kolejny wyjazd. Co porę kroków na basenie dawaliśmy nura pod wodę. Już się nie boję. Mam nadzieję, że szybko nauczę się pływać.

Martyna

***

Fajne też mamy piątki, ponieważ cała nasza klasa jeździ autobusem, co tydzień na basen, gdzie mamy możliwość nauczyć sie dobrze pływać pod okiem ratowników. Super zabawa!

Marcel


Warsztaty plastyczne Muranów

Dziś 27 września pani Lena zabrała nas na warsztaty plastyczne do Muranowa. Było super, robiliśmy “coś z niczego ”, czyli wykorzystywaliśmy różne rzeczy np. tekturę pofalowaną do zrobienia ramki na obrazek lub papier do zrobienia torebki. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że można dać rzeczom nowe życie. Każdy ma w domu różne przedmioty, które mogą się przydać jeśli mamy na nie fajny pomysł i zrobić z nich coś nowego.

Alex

***

Dzisiaj byliśmy na warsztatach, gdzie było wyjątkowo fajnie. Z rzeczy, które już są niepotrzebne robiliśmy różne inne rzeczy. Czyli coś z niczego. Ja zrobiłam torebkę z kartki w szarych kolorach. Nie wiedziałam, że wyjdzie mi coś tak wspaniałego. Moja mama była zachwycona i powiedziała, że następnym razem chyba pójdzie ze mną bo też chce nauczyć się robić takie cuda.

Martynka

***

Zajęcia o ekologii były fajne, ale najgorszy obrazek jaki widziałam to, że ludzie wyrzucają śmieci i zwierzęta je zjadają. Za to podobało mi się, że robiliśmy fajne ekotorebki. Super było również robienie z falistego papieru ramki do obrazków. Bardzo podobało mi się na zajęciach i nie chciałam ich końca.

Agatka

***

27 września nasza klasa była na warsztatach plastycznych w Muranowie. Zajęcia były bardzo ciekawe, prowadziła je nowa Pani która, nauczyła nas robić piękne kartki ozdobne jak też z papieru dekoracyjnego zrobiliśmy torebkę, w której można komuś podarować prezent.

Marcel

***

Tak jak w zeszłym roku chodzimy na zajęcia plastyczne do Domu Kultury Muranów. Tematem naszych prac było wykorzystanie surowców wtórnych. Są to rzeczy, które raz już nam się do czegoś przydały i możemy wykorzystać ponownie je do innych rzeczy zamiast wyrzucać. Robiliśmy ramki na zdjęcia z kartonów. Ja namalowałem siebie i mamę. Bardzo podobały mi się te nasze zajęcia.

Mateusz


Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to najfajniejszy dzień we wrześniu. Nasze koleżanki z klasy tego dnia dały nam prezenty. Każdy chłopiec dostał długopis zapakowany jak cukierek, bo od drugiej klasy możemy już pisać w zeszytach długopisami zamiast ołówkiem. Każdy z nas dostał też lizaka, nawet dziewczynki. Było bardzo miło.

Mateusz

***

28 września nasze koleżanki z klasy wręczyły nam prezenty z okazji Dnia Chłopaka. Było to fajne długopisy, zmywalne owinięte w kolorowy papier w kształcie cukierka. Dziękujemy!

Marcel


Wilanów

Byliśmy na wycieczce w Pałacu Królewskim w Wilanowie. Na początku jak weszliśmy do ogrodu to było tam bardzo ładnie. Rozmawialiśmy o zwierzętach, które mieszkają w ogrodzie królewskim. Bardzo mi się to podobało. Ja odpowiedziałem, że w ogrodzie mieszkają na przykład pszczoły i jeszcze później powiedziałem, że przed motylem jest gąsienica. Podobało mi się też jak zbieraliśmy liście i jak pani nas oprowadzała przy stawie i powiedziała, że król miał tam oswojoną wydrę. Potem poszliśmy do pałacu i bardzo podobała mi się makieta. Dalej pani pokazywała nam obrazy na suficie i pomieszczenia, gdzie mieszkał król Jan III Sobieski i królowa Marysieńka. Podobało mi się zadanie na pierwszej stronie książeczki o rozbudowie pałacu. Wycieczka była długa, ale ciekawa.

Oliwier

***

W dniu 12.10.2017r cała nasza klasa z p. Leną byliśmy na wycieczce w Pałacu Wilanowskim. Było cudnie.  Czułam się jak księżniczka. Ogrody były piękne, dużo kwiatów i super oglądanie. Później zwiedzanie Pałacu. Piękne sypialnie króla Sobieskiego i królowej. Cudowne łóżka choć trochę krótkie. Na ścianach obrazy i malowidła a także na sufitach. Takie piękne malowidła na suficie widziałam jeszcze tylko w Kościele w Okrzei, którego budowę finansowała rodzina H. Sienkiewicza. W ogrodach Pałacu rozprowadzane są lampki, więc pójdę tam za jakiś czas ale wieczorem. Było cudownie.

Martynka

***

Byliśmy ostatnio na wycieczce klasowej w Pałacu w Wilanowie. Bardzo lubię takie wycieczki. Jechaliśmy autobusem i fajnie mi się rozmawiało z naszą Panią Leną. W Pałacu było pięknie, ale najbardziej podobało mi się jak Pani prowadząca wycieczkę ubrała Kubę w strój, w którym dawniej chłopcy chodzili na bal. Jeszcze bardzo mi się podobała opowieść o tym jak dawniej spał Król Jan III Sobieski i Królowa Marysieńka. Spali na siedząco. Mam nadzieję, że jeszcze będą takie wycieczki.

Jeremi


Zdrowe śniadanie

W czwartek podczas tygodnia zdrowego żywienia przynieśliśmy do klasy wędlinki, sery, ogórki, pomidory i inny warzywa. Robiliśmy wspólnie kanapki na śniadanie. Używaliśmy prawdziwych noży i desek oraz mieliśmy fartuszki. Każdy miał inną, kolorową kanapkę. Wymienialiśmy się składnikami, a na koniec wszystko zjedliśmy. To były najlepsze kanapki jakie jadłem.

Mateusz

***

Mieliśmy w szkole super dzień zdrowego jedzenia. Wszyscy robiliśmy wyśmienite kanapki. Ja zrobiłam moje ulubione z salami, jajkiem, pomidorkiem i pietruszką.  Były bardzo smaczne, a do tego miałam cieplutką herbatkę.  Chciałabym, żeby takie dni były co tydzień.

Martynka


Kino

Ponieważ wygraliśmy "klasa na medal" to w nagrodę wszyscy poszliśmy do kina i na popcorn. Film "Emotki" był rewelacyjny. Ja bym poszła jeszcze raz. Podobało mi się to jak Emotki biegały w telefonie. Ale też inne rzeczy dlatego każdy powinien pójść na ten film.

Martynka


Święto Niepodległości

Obchodziliśmy w szkole święto 11 listopada, czyli Święto Niepodległości. Bardzo ładnie, że wszyscy z naszej kl 2c ubrali się ładnie. Najbardziej podobały mi się piosenki śpiewane przez uczniów. Te piosenki były bardzo mądre. Dzieci były grzeczne.

Martynka

Odwiedziliśmy z tej okazji Grób Nieznanego Żołnierza i pomnik Józefa Piłsudskiego.


Zamek Królewski

Cała nasza klasa wybrała się do Zamku Królewskiego na wycieczkę. Śmiesznie było jak Kuba zapomniał o Janie III Sobieskim i został dla Niego Pawłem. Pani mówiła nam jak się zaklejało listy, a paź pokazywał nam taniec. W ogóle się nie nudziliśmy. Było bardzo ciekawie.

Martynka

***

We wtorek wybraliśmy się z całą klasa na wycieczkę do Zamku Królewskiego. Mieliśmy tam lekcję muzealną. Zwiedziliśmy różne sale w zamku. Najbardziej podobała mi się sala tronowa. Gdy wyszliśmy z zamku pani Lena zabrała nas na spacer do Grobu Nieznanego Żołnierza. To była super wycieczka.

ALEX

***

Wycieczka do Zamku Królewskiego bardzo mi się podobała. Bardzo ciekawy był występ Pazia Królewskiego. Podobał mi się też quiz. Widziałem też obrazy z Królem Janem III Sobieskim.

Kuba I.

***

W ubiegłym tygodniu byliśmy w Zamku Królewskim. Najpierw rozebraliśmy się z ubrań, a potem Pani, która miała nas oprowadzić po zamku pokazała nam różne ciekawe rzeczy. Najbardziej ze wszystkich ciekawostek podobał mi się występ Pazia. Kiedy cała klasa weszła do pomieszczenia, w którym był Paź i grał na gitarze zdziwiłam się, ale kiedy skończył spojrzał na nas zawstydzony. Ukłonił się nam, a my byliśmy bardzo zdziwieni. Okazało się, że zgodnie z etykietą my również powinniśmy się ukłonić chłopcy jak chłopcy, a dziewczynki jak dziewczynki. A potem nam powiedział całą prawdę, że tak naprawdę uciekł z lekcji. Król byłby niezadowolony. Paź opowiedział nam, że uczy się jazdy konnej, szermierki, ortografii i astronomii, a potem uciekł na lekcje szermierki. Było super. Polubiłam Pazia.

Agata

***

Wycieczka do Zamku Królewskiego rozpoczęła się od zwiedzania komnat z Panią przewodnik. Po zwiedzaniu wszyscy zgromadziliśmy się w ładnej, dużej sali, w której Paź opowiadał nam o życiu w zamku, uczył nas tańczyć i grał na ukelele. Najciekawsze było to jak Pani przewodnik pokazała nam lak, którego dawniej używali do zaklejania listów, podtapiali nad świecą aby uzyskać lepką masę. Lekcja w Zamku z Paziem była bardzo ucząca.

Zosia


Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek wszyscy przynieśliśmy misie do szkoły, bo był Dzień Pluszowego Misia i bawiliśmy się z Panią Leną. Pani Lena zrobiła nam quiz związany z historią misia. Podzieliła nas na 4 grupy. Każda grupa pisała na kartce odpowiedzi na pytania. Najtrudniejszym pytaniem było "W którym roku powstał pluszowy miś", a najłatwiejszym "Jakiego koloru jest miś polarny". Ciekawa jestem jak nam poszło? Później dostaliśmy od Pani Leny materiały i wyklejaliśmy na kartkach własne misie. Pani Lena rozdała nam kartki i długopisy. Na kartach pisaliśmy imię osoby, która według nas zrobiła najładniejszego misia. Marianka wygrała tę zabawę. Nadia zdobyła 2 miejsce, a Ja na 3. Dzień Pluszowego Misia był extra.

Zosia


Alfik

Kilka osób z naszej klasy zgłosiło się na konkurs Alfika. Można powiedzieć, że niektóre zadania były zakręcone. Daliśmy radę i to najlepsze. Jestem dumna z moich koleżanek i kolegów, bo ja się denerwowałam. Ale jeszcze kiedyś się zgłoszę.

Martynka

***

W środę w naszej szkole odbył się konkurs Alfik. Z naszej klasy brało udział 8 osób. To był trudny konkurs, zadania były naprawdę skomplikowane i trzeba było dużo myśleć. Mam nadzieję że mnie, moim kolegom i koleżankom udało się rozwiązać wszystkie zadania i podać dobre odpowiedzi. Czekamy na wyniki.

Alex


Andrzejki

W Andrzejki wróżyliśmy. Pierwsza zabawa polegała na tym, że w balonach ukryte były wróżby. Musieliśmy przebić balon i wyjąć karteczkę z wróżbą, która powinna nam się niebawem spełnić. Druga wróżba to ustawianie butów w jednej linii, przekładanie ich w stronę drzwi. Której osoby but przejdzie za próg pierwszy, to ta osoba pierwsza się ożeni. Po wróżbach był poczęstunek, zabawa i tańce. Każdy mógł się przebrać za swoją ulubioną postać z bajki.

Zosia

***

Pierwszy raz byliśmy z klasą na Balu Andrzejkowym. Każdy z nas przebrał się za postać z bajki. Ja i dwóch kolegów byliśmy przebrani za Batmana. Na balu były wróżby z kapelusza, ustawianie butów oraz balony z przepowiedniami. W trakcie mieliśmy też pyszny poczęstunek.

Mateusz


Mikołajki

W dniu 6.12.2017 Pani Lena spotkała Mikołaja, który przekazał dla dzieci w naszej klasie słodkości. Dziwne to bardzo, bo my nie jesteśmy najgrzeczniejsi. Może Mikołaj dał nam szansę na poprawę. A ja jeszcze w domu dostałam grę planszową. Mama mówiła, że teraz to muszę być bardzo grzeczna, bo w Święta nic nie dostanę jak Mikołaja zawiodę. Postaram się jednak być grzeczna.

Martynka


Spotkanie Świąteczne

Przed Świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się my uczniowie i nasi rodzice na spotkanie wigilijne. Na początek zaśpiewaliśmy kolędy i powiedzieliśmy wierszyki. Potem robiliśmy choinki. Na zielonym stożku przyklejaliśmy zielone kawałki bibuły i dekorowaliśmy kolorowymi kuleczkami. Każdy miał swoją niepowtarzalną choinkę. A po pracach plastycznych przyszła kolej na najmilszą część spotkania czyli ciasta, cukierki i cukiereczki. Każdy z nas przyniósł upieczone przez siebie lub mamy przysmaki, były też napoje i owoce. Ja upiekłem kruche ciasteczka o różnych kształtach. Było to bardzo miłe przedświąteczne spotkanie dzieci i rodziców i naszej wychowawczyni.

Mateusz


Bal karnawałowy

Bardzo miło wspominam nasz bal karnawałowy. Wszystkie stroje były fajne i fajnie mi się tańczyło. Wszyscy bardzo fajnie tańczyli, a najfajniejszy dla mnie był wężyk, a na drugim miejscu jest taniec w kółku z Panią Leną i dziewczynami. Użyłam wielu słów fajnie bo po porostu było FAJNIE!!!

Agatka


Igrzyska Olimpijskie

W czwartek na lekcjach  wyjechaliśmy w kolejna podróż. Byliśmy już na Antarktydzie i Grenlandii. Tym razem zawitaliśmy w Pjongczangu. Uczyliśmy się o igrzyskach olimpijskich, o tych pierwszych w Starożytnej Grecji w Olimpii. Dowiedzieliśmy się kiedy się odbywały, jakie były pierwsze dyscypliny i jak  nazywali zawodnika, który wygrywał olimpiadę. Rozmawialiśmy też o nowożytnych igrzyskach olimpijskich. O tych letnich, pierwsze się odbyły w Atenach, i tych zimowych - we Francji w Chamonix. A później był quiz wiedzy o igrzyskach. Zostaliśmy podzieleni na 3 drużyny: Marcela, Agaty i Janka. Były niesamowite emocje, a pierwsze miejsce zdobyły aż dwie drużyny: Marcela i Janka z 10 punktami. Drużyna Agaty miała tylko o 1 punkt mniej. Następnego dnia dostaliśmy nagrody, którymi były jajka-niespodzianki.

Jaś

W tym dniu był "tłusty czwartek", więc zajadaliśmy pyszne pączki!


Igrzyska Olimpijskie 2C

Na lekcji uczyliśmy się o igrzyskach olimpijskich. Nasza klasa została podzielona na trzy drużyny i był quiz. Moja drużyna i Janka miała  po 10 pkt, a Agaty drużyna o 1 punkt mniej. Bardzo mi się spodobał quiz i to były fantastyczne lekcje.

Marcel


Bal Karnawałowy

To dopiero była zabawa. W naszej klasie wszystkie dzieci poszalały. Ja bawiłam się rewelacyjnie. Wytańczyłam się jak nigdy.  Każdy miał jakieś przebranie. Ja byłam elfem.  Podobał mi się też strój Agatki i Nadii.

Martynka


Tłusty czwartek

Rano z mamą pojechałem do cukierni i kupiliśmy pączusie dla całej klasy. Po przerwie śniadaniowej Pani Lena rozdała nam pączki i objadaliśmy się. Ja i Jeremi zrobiliśmy konkurs, kto więcej wsadzi do buzi. Mi udało się cztery na raz, a Jeremiemu tylko trzy. Wyglądałem jak mój chomik Pan Gryzek. A po obiedzie też objadaliśmy się pączkami, ale ze stołówki. Super słodki dzień rozpusty, tylko szkoda że jest raz do roku.

Mateusz


Himalaje

Ostatnio Pani Lena omówiła z nami  najwyższe góry świata. Dowiedzieliśmy się, że najwyższą górą świata jest Mount Everest, która ma mniej więcej wysokości  8850 m n.p.m. Łańcuch Himalajów ciągnie się przez 5 krajów: Butan, Chiny (Tybet), Indie, Nepal i Pakistan. W Himalajach znajduje 10 z 14 szczytów, których wysokość przekracza 8000 m  n.p.m. Himalaje są to niebezpieczne góry, chcąc  zdobyć ich szczyty zginęło wielu ludzi wśród nich również Polacy: Wanda Rutkiewicz i Jerzy Kukuczka.

Marcel


Święto szkoły

Dziś było święto szkoły i naszego patrona. Odśpiewaliśmy hymn polski i hymn szkoły, był krótki apel oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Był także konkurs wiedzy o legendzie. Z Nadią i  Sarą zdobyliśmy trzecie miejsce egzekwo z Oliwierem, Maksem, Agatą i Marcelem. Na koniec dnia był teatrzyk kukiełkowy do legendy Bazyliszek. To był bardzo fajny i ciekawy dzień.

Alex

***

6 marca w naszej szkole był dzień naszego patrona Artura Oppmana. Wszyscy byliśmy ubrani na galowo. W tym dniu nasza klasa wybrała zwycięzcę konkursu najładniej wykonanego Bazyliszka. Nasza klasa brała również udział w  konkursie na  legendę Bazyliszka. Nasza pani na ten dzień zorganizowała teatrzyk kukiełkowy poświęcony Bazyliszkowi, który był wykonany przez naszą klasę i bardzo mi się spodobał. W tym dniu był również krótki apel w szkole, poświęcony naszemu patronowi.

Marcel

***

W dniu patrona naszej szkoły wszyscy byliśmy ubrani na galowo. W tym dniu był konkurs klasowy na najładniejszą ilustracje do legendy o Bazyliszku. Pisaliśmy na karteczkach imiona dzieci, które naszym zdaniem wykonały najciekawszą pracę. W głosowaniu pierwsze miejsce zdobyła praca Nadii. Wielkie gratulacje!

Zosia

***

Byliśmy na krótkim apelu gdzie Pani Lena powiedziała, żebym śpiewała głośno za dwóch. Staliśmy na baczność. Uczniowie z siódmej klasy przekazywali nam informacje o naszym patronie Oppmanie. Później wkroczył przebrany Bazyliszek i Syrenka. Rozdawane były cukierki dzieciom.

MartynkaWarsztaty plastyczne cz.2

Wczoraj (7 marca) Pani Lena zabrała nas na warsztaty plastyczne do Muranowa. Wszyscy zastanawialiśmy się co będziemy robić, bo musieliśmy zabrać stare skarpetki i rajstopy. Okazało się że robiliśmy maskotki. Ja zrobiłem bobra. To były bardzo fajne zajęcia.

ALEX

***

Nasze wyjście do Muranowa było najlepsze z wszystkich do tej pory. Robiliśmy pacynki z dziecięcych rajstop, rękawiczek i skarpetek. Ja zrobiłam węża podobnego do dziecięcej nóżki oraz zajączka. Bardzo podobało mi się tworzenie pomponów. Chętnie poszłabym tam jeszcze raz.

Martynka

***

Cześć, tu Jeremi. Dziś opowiem Wam o warsztatach w Muranowie. Najbardziej podobało mi się robienie pomponów. Trochę mniej szycie przytulanek. Przyczepiłem pompona do swojej maskotki, żeby fajniej wyglądała. Mojej mamie bardzo się podobała. Lubię takie wyjścia z klasą gdy nie musimy siedzieć w szkole.


Dzień Kobiet

Dziś jest 8 marca święto wszystkich kobiet. Wszystkim Paniom w szkole oraz koleżankom z klasy życzę dziś wszystkiego najlepszego.

Alex

***

8 marca- Dzień Kobiet. Chłopy z naszej klasy każdej dziewczynce dali mały prezent w postaci pióra. Oprócz tego Maks wręczył nam przepyszną czekoladkę. Marcel rozdał kolejny słodycz - batonik. Dziś był bardzo miły i przyjemny dzień. Chcę, by Dzień Kobiet był częściej.

Zosia

***

Dzisiaj w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Kobiet. Wszystkie dziewczyny były dzisiaj wystrojone. Dostałyśmy fajne prezenty od naszych klasowych Chłopaków. Ja dostałam również od brata bukiet pięknych róż i moja mama też. To było bardzo miłe.

Martynka

***

Cześć, tu Jeremi. 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet w naszej klasie. Bardzo mi się podobało, gdy pani Lena poprosiła mnie abym złożył życzenia wszystkim dziewczynkom. Kiedy nie za bardzo wiedziałem co powiedzieć rozbawiłem tym cała klasę.Rozdaliśmy koleżankom upominki i był to bardzo miły dzień.


Centrum Pieniądza
1marca pojechaliśmy z panią Leną na wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka. Na tych warsztatach dowiedzieliśmy się, że w czasach kiedy nie było pieniędzy, ludzie płacili rzeczami, które posiadali i wymieniali je na rzeczy, które chcieli mieć. W gablocie zobaczyliśmy też pierwszą monetę na świecie, która powstała w Lidii około 600 lat przed naszą erą. Na koniec wycieczki byliśmy w sali lustrzanej, gdzie nasza klasa ułożyła górę ze złotych monet.
MarcelKLASA 2 C

WRAZ Z WYCHOWAWCĄ


SKŁADA PODZIĘKOWANIE WSZYSTKIM UCZNIOM I RODZICOM,
KTÓRZY PRZYŁĄCZYLI SIĘ 
DO NASZEJ AKCJI 
„ POMOC DLA MATYLDY”.


DZIĘKI WASZEJ HOJNOŚCI I DOBROCI 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!


Kiermasz - pomoc dla Matyldy

W poniedziałek 19 i 20 marca nasza klasa zorganizowała kiermasz na cel charytatywny - Pomoc dla Matyldy. Pomysł zrodził się w mojej głowie. Cała klasa bardzo mi w tym pomogła i bardzo się zaangażowała. Zawsze chciałam mieć z moją koleżanką Marianką sklepik, ale zebrane pieniądze chciałam przeznaczyć na jakiś cel. Najpierw rozdawałam ulotki na "Pomoc dla Matyldy", a potem wymyśliłam kiermasz.  Z dziewczynkami zrobiłyśmy plakaty, które rozwiesiłyśmy w całej szkole. Na kiermaszu można było kupić prace wykonane przez nas i drobne zabawki. Zebraliśmy 750 zł, które nasza Pani przekazała rodzicom Matyldy.

Zosia

***

W tygodniu przed świętami w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny pt. „Pomóż Matyldzie”. Marzyłam o takiej akcji, ponieważ lubię pomagać innym. Matylda to mała dziewczynka, która potrzebuje operacji, bo nie ma rozwiniętej stopy. Bardzo mi żal tej dziewczynki, ale zebraliśmy pieniądze na operację i mam nadzieję, że się uda.

Agata


Cudowny chłopak

Do kina poszliśmy na film „Cudowny chłopak”. Było o chłopcu ze zdeformowaną twarzą, który poszedł do szkoły. Spotkało go tam wiele złego ze strony kolegów. Śmieli się z jego twarzy. Pomimo to chłopiec sobie poradził.  Najważniejsze, że pomagali mu rodzice.  Na koniec chłopiec zyskał przyjaciół i nawet poza domem był szczęśliwy. Bardzo wszystkim film polecam. Od nas ze szkoły były jeszcze trzy klasy.

Martynka

***

22 marca nasza klasa była w  kinie na filmie ,,Cudowny chłopak''. Film ten był ciekawy, opowiadał o chłopcu który urodził się z licznymi deformacjami twarzy. Mimo tego jak wyglądał, ten chłopiec był  dzielny i zdolny, bardzo dobrze radził sobie w szkole. Prowadził normalne życie, choć czasami mu nie było łatwo, choćby wtedy jak mu dokuczały dzieci w szkole. Bardzo mi się podobał ten film  i wzruszył. Polecam go każdemu.

Marcel


Kangurek

W marcu odbył się konkurs matematyczny Kangurek. Był to już mój drugi udział w matematycznych potyczkach. Razem z kolegami z klasy i wychowawczynią przygotowywaliśmy się rozwiązując zadania z poprzednich lat. Zadania były i trudne i łatwe. Ciekawe jak mi poszło?! W domu jak sprawdzałem z mamą to zadania wydawały mi się łatwiejsze.

Mateusz


Dzień ziemi

Dzisiaj byłam na wycieczce z klasą na grze terenowej. Uczyliśmy się o zagrożonych gatunkach jak żubry, norki europejskie, morświny, kozice górskie, żółwie błotne. Bardzo podobała mi się ta wycieczka, ponieważ kocham zwierzęta.

Agata

***

20 kwietnia byliśmy na wycieczce w Parku Górczewska. Tam braliśmy udział w grach zespołowych o tematyce zagrożonych gatunków zwierząt. Nasza klasa zdobyła pierwsze miejsce. Było super. Oglądaliśmy obrazki różnych zwierząt zagrożonych. Niektóre były bardzo śmieszne. Bardzo podobało mi się wbieganie na wysoką górę, gdzie wszystko się zaczęło i skończyło. Oczywiście wygraną naszej klasy i Pani Leny. Mam nadzieję, że za rok też tam pójdziemy.

Martynka


Eko Pokaz

Na I Eko Pokazie naszą klasę reprezentowałem ja i Mania. Każdy miał mieć strój zrobiony z surowców wtórnych. Na pokazie każda klasa miała swoich reprezentantów, którzy chodzili po wybiegu. Każdy z nas dostał brawa, a na końcu wszyscy pozowaliśmy. Ja byłem robotem. Miałem strój z pudła ozdobiony folią aluminiową, z korkami oraz na plecach dwie butelki z ogniami z worka czerwonego i butelkowy hełm. Mania miała piękną suknię z pozwijanych gazet oraz bluzkę z foliowych worków, a na głowie kapelusz. Ten pokaz to bardzo fajna zabawa.

Mateusz


Zabawka roku

W dniu 20.04.2018 byłam z mamą, Liwią, koleżanką Nadią na konkursie "Zabawka roku", który odbywał się w hotelu Brandt pod Warszawą. Było dużo różnych zabawek tj. klocki, bańki mydlane pushiny, hulajnogi i wiele innych. Dzieci mogły się nimi bawić, były konkursy z nagrodami. Ja wygrałam pushina. Zjadłyśmy  pyszny obiad i deser oczywiście i z mnóstwem prezentów wróciłyśmy do domu. Mam nadzieję, że za rok znowu tam pojedziemy.

Nadia


Jazda konna

W niedzielę odbyłam swoja pierwsza lekcję jazdy konnej w stajni Agmaja. Jeździłam na kucyku Maćku. Pani uczyła mnie jak kierować koniem i robiłyśmy różne ćwiczenia. Bardzo mi się podobało i na pewno chcę to kontynuować.

Nadia


Warsztaty w Muranowie

9 maja nasza klasa była na warsztatach plastycznych w Muranowie. Na tych warsztatach nauczyliśmy  się robić kolorowe pudełka, które wykonane były z opakowań po zimnych lodach. Pudełka plastikowe oklejaliśmy taśmą kolorową, motyw wykonania był dowolny.

Marcel
***

Na zajęciach plastyczno-ekologicznych w MDK Muranów tworzyliśmy z pudełek po lodach pojemniki na klocki, kredki oraz doniczki. Ozdabialiśmy pudełka kolorowymi wycinkami z papieru samoprzylepnego. Uczyliśmy się jak z niepotrzebnych rzeczy można zrobić coś pożytecznego.

Zosia


Nauka języka migowego

Naszą klasę odwiedziła mama Oliwiera. Opowiadała nam o niesłyszących dzieciach, jak rozmawiają i uczą się. Rozdała nam kartkę z wskazówkami do nauki języka migowego. Każdy z nas miał szanse pokazać swoje imię w języku migowym. Mama Oliwiera nauczyła nas jak pokazywać zwierzęta w języku migowym. Bardzo nam się ta lekcja podobała.

Zosia


Z wizytą u Henryka Sienkiewicza

Odbyłam małą wycieczkę śladami Henryka Sienkiewicza. Obejrzałam rekwizyty z filmu, nawet przymierzając je.  Widziałam Sienkiewicza jak żywego. Grałam na jego pianinie. Byłam na kopcu Sienkiewicza. Przy pomniku jego matki na cmentarzu w Woli Okrzejskiej. W kościele, którego budowę finansowała jego babcia. Wszyscy pewnie słyszeli o dziełach Sienkiewicza albo czytali, np Janko Muzykanta. Piękna wycieczka, którą wszystkim polecam.

Martynka

 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
CZERWIEC
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***