oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start
Email Drukuj

STRONA KLASY 2A

Wychowawca: Ewa Wiatrak

Nauczyciel wspomagający: Joanna Sobieszuk


Akwarium pełne rybek

W czwartek (7 września) mieliśmy bardzo fajne zajęcia. Każdy z nas miał tego dnia ze sobą słoik litrowy. Byliśmy bardzo ciekawi do czego go wykorzystamy. Okazało się, że nasze panie zaplanowały dla nas przygotowanie kolorowego akwarium z rybkami. Oprócz słoików potrzebne były nożyczki, papier kolorowy, kredki, kawałek tektury i nitka. Panie wydrukowały dla nas różne rybki na papierze, które następnie wycinaliśmy i kolorowaliśmy według własnego pomysłu. Potem każdy wyciął z tektury koło, do którego na nitce zawiesiliśmy rybki i włożyliśmy je do słoików w taki sposób, żeby tektura przykryła je od góry. Dodatkowo w słoikach umieściliśmy wycięte z papieru kolorowego rośliny wodne i glony. Tak powstały piękne akwaria. Moje ozdabia teraz okno w moim pokoju i przypomina mi, jak fajnie się bawiłem przy jego przygotowaniu.

Kuba P. z mamą


Komponowanie muzyki

W piątek 8 września pojechaliśmy całą klasą na wycieczkę do Mediateki. Kiedy dotarliśmy na miejsce, pani poprosiła nas o dobranie się w pary. Ja byłem w parze z Michałem. Następnie parami wchodziliśmy do sali, w której stały komputery. Każda para usiadła przy osobnym komputerze, gdzie był uruchomiony program do komponowania muzyki. Pani pracująca w Mediatece pokazała nam, jak używać tego programu i tworzyć na nim muzykę, a potem każda para miała skomponować utwór muzyczny. Używaliśmy w programie wielu różnych instrumentów. Stworzyliśmy dużo fajnych utworów. Ja z Michałem nagrałem szybką, żywiołową muzykę. Potem wszyscy dostaliśmy słuchawki na uszy i odsłuchiwaliśmy muzykę skomponowaną przez naszych kolegów i koleżanki. To była super zabawa!

Kuba P. z mamą


Wyjście do kina „Elektronik” i dubbing

W środę byliśmy z panią Ewą i panią Joasią w kinie „Elektronik” na filmie pt.: „Epoka Lodowcowa 5”. Przed filmem pani z kina opowiadała nam, co to jest dubbing. Jest to podkładanie głosu do filmu. Na przykład, kiedy film został nagrany w obcym języku, to w naszym kraju polscy aktorzy podkładają głos pod wypowiedzi poszczególnych postaci w naszym języku. Później na ekranie pojawił się pan Mirosław Wieprzewski, aktor dubbingowy, który jest znany z ról Prosiaczka w „Kubusiu Puchatku” i Gargamela w „Smerfach”. Opowiadał o swojej pracy jako aktor dubbingowy i przedstawił, jak mógłby wyglądać dialog tych dwóch postaci: Gargamel: „Jak ja nienawidzę Smerfów. Chętnie bym sobie zrobił smerfburgera. A jeszcze bardziej nie lubię Prosiaczków…” Prosiaczek: „Na szczęście w Stumilowym Lesie nigdy nie spotkam Gargamela, bo jest z innej bajki”. To był bardzo śmieszny dialog, który nas rozbawił. Później usłyszeliśmy jeszcze głos np. pani Joanny Jabłczyńskiej, która dubbinguje żółwia Franklina. Następnie wszystkie dzieci obecne w sali kinowej zostały poproszone o okrzyk: „Niech żyje Asterix i Obelix!!!” i pokazano nam, jak ten okrzyk mógłby być dubbingiem w tym filmie. Na koniec obejrzeliśmy film „Epoka Lodowcowa 5”, który też był bardzo fajny i śmieszny. Bardzo podobały nam się te zajęcia z dubbingu w kinie. To był bardzo ciekawy i wesoły dzień. Chętnie poszlibyśmy na takie warsztaty i film jeszcze raz.

Michał i Franek


Dzień Nauczyciela

14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, nazywane też Dniem Nauczyciela. W tym roku była to sobota, dlatego my, klasa 2a, postanowiliśmy zrobić niespodziankę naszym Paniom w piątek 13 października. Przygotowaliśmy dla Pań laurki. Każdy miał inny pomysł na swoje życzenia dla pani Ewy i pani Joasi. Były tam rysunki, wyklejanki, przyklejone jesienne liście i inne kolorowe prace. Na jednej laurce był nawet porter pani Ewy, która powiedziała, że jest bardzo udany. Rodzice przygotowali nam poczęstunek. Były ciasta, babeczki bananowe i soki. Na ten dzień był zapowiedziany sprawdzian z liści, ale z powodu słodkiej, porannej niespodzianki nasze panie zaproponowały przełożenie go na przyszły tydzień, co wcale nas nie zasmuciło.

To był bardzo miły dzień.

Basia z mamą


Co nam dają drzewa

Dzisiaj wszyscy wymyślaliśmy, co dają nam drzewa. Podzieliliśmy się na 3 grupy. W mojej grupie była Basia, Iga, Weronika, Tymek i ja.

Każda grupa siedziała przy innym stoliku i spisywała na kartce swoje pomysły. Pani później przepisywała to na tablicę.

Oto co wymyśliliśmy:

- drzewa produkują tlen,

- z drzewa powstaje drewno,

- a z drewna robi się papier,

- drzewa rodzą nam owoce,

- drzewa dają schronienie ptakom, które budują w gałęziach drzewa swoje gniazda,

- drzewa dają też zabawę, można bawić się w chowanego i schować się za drzewem,

- z gałęzi drzewa można zbudować szałas,

- drzewa dodają urody krajobrazowi,

- w lecie można schronić się przed słońcem w cieniu drzewa.

To była bardzo fajna i pouczająca lekcja.

Michał z tatą


Jesienna Mediateka

W środę 25 października byliśmy z Panią Ewą i Panią Joasią kolejny raz w  Mediatece. Tam dobraliśmy się w pary. Ja byłem w parze z Basią. Każda para komponowała na komputerze melodię. Następnie w tych samych parach rysowaliśmy w specjalnym programie komputerowym jesienne drzewo. Użyliśmy do tej pracy wielu kolorów: zielonego, żółtego, czerwonego, pomarańczowego, a nawet niebieskiego.  Wszystkim wyszły bardzo ładne, kolorowe prace. Na koniec usiedliśmy na dywanie i układaliśmy z klocków huśtawki i katapulty. Bardzo podobają nam się te zajęcia w Mediatece i chętnie znów tam pójdziemy.

Michał

*** 

25 października wyszliśmy do Mediateki.  Tym razem po przyjściu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, każda z grup weszła do innej sali. Dobraliśmy się w pary i nasza grupa weszła do sali, w której tworzyliśmy muzykę. Słuchaliśmy muzyki przez słuchawki, dobieraliśmy dźwięki pasujące do danego miejsca. Na koniec odtwarzaliśmy cały fragment stworzony z tych dobranych dźwięków i bardzo ciekawie nam to wychodziło. Byłam w grupie z Michałem i nasz muzyka była bardzo szalona. Hani i Weroniki też była szalona.

W drugiej sali rysowaliśmy brokatem na komputerach jesienne drzewa i słońce. Mogliśmy sobie powiększać i zmniejszać brokat i tworzyć z niego różne kształty. Pod koniec ocenialiśmy nawzajem swoje prace. Bardzo mi się podobała praca Hani. Była tak ładna, że można by pomyśleć, że ktoś rysował ją prawdziwym brokatowym ołówkiem, a nie na komputerze, gdzie się trudno rysuje. Był pień drzewa z dużego fragmentu brokatu, z którego odchodziły mniejsze kawałki – gałęzie, kolejny tworzył koronę, jeszcze mniejsze fragmenty, pomarańczowo-żółte, były spadającymi liśćmi, a drobniutkie, niebieskie to był deszcz. Na sam koniec budowaliśmy konstrukcje z klocków, takie jak wyrzutnie i huśtawki. Na wystawie była bardzo interesująca konstrukcja – siedziska, połączone szarym dużym klockiem, zwisały z niej krzesełka, na których można by posadzić ludziki jak na prawdziwe huśtawki. Panie z Mediateki powiedziały, że byliśmy najgrzeczniejszą klasą, jaka dotąd odwiedziła Mediatekę. Dostaliśmy +++. Bardzo lubimy chodzić całą klasą do Mediateki.

Basia z mamąSkarbiec Króla Jegomości

7 listopada pojechaliśmy do Zamku Królewskiego na lekcję „Skarbiec Króla Jegomości”. Szukaliśmy skarbów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tymi skarbami były: obrazy, książki, jabłko, berło, korona (insygnia władzy królewskiej), miecz koronacyjny, tron. Na koniec ukłoniliśmy się królowi. Byliśmy też przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

***

Podczas wycieczki do Zamku Królewskiego widzieliśmy berło z prawdziwego, górskiego kryształu, pewnie należało do króla. Był też miecz, który nie był ostry, nie służył do walki, a tylko do uroczystości koronacji na króla. W Zamku jest przepiękna podłoga i ogromne żyrandole. Wszystko wokół pokryte jest prawdziwym złotem. Bardzo podobało mi się łoże Króla  Jegomości  z baldachimem.  Król nazywał się Stanisław August Poniatowski. Jak był małym chłopcem nazywał się Staś Antek, dopiero podczas koronacji przyjął imię Stanisław August. Po wyjściu z Zamku poszliśmy na Grób Nieznanego Żołnierza. Cały czas płonie tam wielki znicz, a żołnierze, którzy pełnią przy nim służbę dbają o to, żeby płomień nie zgasł i przypominał nam o tych żołnierzach, którzy zginęli w obronie wolności. To była bardzo ciekawa wycieczka.

Basia


Apel z okazji Święta Niepodległości

W poniedziałek odbyło się przedstawienie z okazji Święta Niepodległości 11 listopada, które przygotowała dla nas klasa 5A. Przedstawienie opowiadało o grupce dzieci, która miała przygotować wystawę szkolną, z okazji tego święta. Chcieli to zrobić w jakiś inny i ciekawy sposób i jedna dziewczynka wymyśliła, żeby do tablic korkowych przypinać to, co kojarzy się z patriotyzmem. Podczas przedstawienia dzieci śpiewały różne piosenki, niektóre smutne, niektóre wesołe m.in.: „Przybyli Ułani…”, „Rota”, „Legiony”, a także recytowali różne piękne wiersze. Przedstawienie bardzo mi się podobało, było ciekawe, mogliśmy dowiedzieć się z niego wielu interesujących rzeczy na temat historii Polski, a zwłaszcza I Wojny Światowej. Uczniowie opowiadali legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Później było o rozbiorach Polski, o powstaniach, Legionach, a także o Marszałku Józefie Piłsudskim. Uważam też, że mój brat, który brał udział w przedstawieniu, zagrał swoje role bardzo dobrze.

Michał z Adrianem i tatą


Dzień bajek i andrzejki

We wtorek 27 listopada w naszej szkole mieliśmy „Dzień Bajek”, a po południu odbyła się zabawa Andrzejkowa. Rano przebraliśmy się za postaci ze swoich ulubionych baśni i bajek, a następnie na lekcjach opowiadaliśmy, za kogo jesteśmy przebrani, z jakiego utworu jest nasza postać, a także mówiliśmy autora wybranej bajki oraz czego uczy ta bajka. Na lekcji czytaliśmy i oglądaliśmy zaproponowane bajki i baśnie. Ja przebrałem się za Krecika, bohatera bajki czeskiego autora Zdenka Milera. Bajki o Kreciku uczą przede wszystkim, że trzeba i warto pomagać innym, bo wtedy ma się wielu przyjaciół, którzy też nam pomagają. Oglądaliśmy filmik pt.: „Krecik i Bałwanek”. Pozostałe osoby przebrały się za inne postaci: Ania była przebrana za Elsę z „Krainy Lodu”(to piękna bajka, która uczy, że nie nigdy nie należy tracić wiary), Hania – za Śpiącą Królewnę, Weronika - za Babę Jagę z bajki pt.: „Jaś i Małgosia”, Iga – za Królewnę Śnieżkę, Ola – za Pippi Pończoszankę (to była bardzo silna, dzielna i odważna dziewczynka, która pomagała innym), Franek – za Ołowianego Żołnierzyka z baśni H. Ch. Andersena pt.: „Dzielny ołowiany żołnierz” (to piękna baśń o miłości żołnierzyka do tancerki), Kuba P. – za Kota w Butach (to bajka o tym, jak Kot pomógł biednemu chłopcu stać się bogatym), Kuba B. – za Tygryska z „Kubusia Puchatka” (to opowieść o wielkiej przyjaźni), Kacper – za Iron Mana, Szymon – za Batmana, Julek – za Dartha Vadera ze „Star Wars”, a Giorgi wyglądał jak Cwaniaczek z książki pt.: „Dzienniczek Cwaniaczka” lub jeden z kolegów głównego bohatera książki pt.: „Mikołajek”. Nawet nasza pani Ewa włożyła koronę i wyglądała jak Królowa klasy 2A!

Po lekcjach mieliśmy bal Andrzejkowy. Tańczyliśmy do różnych znanych piosenek, np.: Makarena, Despacito, Gangnam Style. Po tańcach były wróżby. Jedna z wróżb polegała na tym, że każdy przebijał igłą balonik, z którego  wypadała karteczka z napisaną na niej wróżbą. Ja dostałem karteczkę z napisem: „W tym roku przeczytasz najwięcej książek”. A na karteczce Franka było napisane: „W przyszłości będziesz miał restaurację”. W trakcie zabawy mieliśmy też pyszny, słodki poczęstunek. Tego dnia w szkole było bardzo fajnie i wesoło.

Michał z tatą

***

Dnia 28 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bajek. Dzieci z naszej klasy 2a przebrały się za postacie z baśni i bajek. Ja przebrałam się za  Śpiącą Królewnę, bo jest to jedna z moich ulubionych bajek. Gościliśmy Śnieżkę, Pippi, Elzę, Czarownicę, Krecika, Ołowianego Żołnierzyka i postacie z Gwiezdnych wojen. A pani Ewa była Królową 2a. Każdy musiał się przedstawić i opowiedzieć baśń, z której była ta postać. Podobała mi się najbardziej postać Pippi, za którą przebrała się Ola. Potem mieliśmy lekcję i cały czas było bardzo miło. Dwie godziny po skończonych lekcjach odbył się bal andrzejkowy. Na balu były różne zabawy i wróżby. Najbardziej spodobała mi się wróżba, ze dostanę WIELKI prezent. Jedliśmy słodycze i piliśmy soki. Bal odbył się na sali gimnastycznej, która była przystrojona balonami, siatkami i migającymi światłami. Dużo tańczyliśmy i było „supernowo”.

Hania z mamą

***

We wtorek 28 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bajek. Tego dnia każdy z nas przyszedł do szkoły przebrany za postać z bajki. Ja przebrałem się za Kota w butach. Był też Ołowiany Żołnierzyk, Krecik, Batman, czarownica, Śpiąca Królewna i inne fajne postacie.

Po lekcjach był bal andrzejkowy i poczęstunek dla wszystkich dzieci z klas 1-3. Na balu była muzyka, tańce i zabawy. Wszystkie dzieci były w przebraniach i bardzo fajnie się bawiliśmy.

Kuba P. z mamą


Piaskowanie

Przed Świętami Bożego Narodzenia mieliśmy świąteczne spotkanie klasowe z panią Ewą i naszymi rodzinami. Na spotkaniu wykonywaliśmy ozdoby świąteczne, a także był słodki poczęstunek. Pani Ewa rozdała nam tekturowe plansze z narysowanymi na nich konturami bombki. Zadanie polegało na tym, że każdy odklejał po fragmencie planszy. Odkryta powierzchnia była pokryta klejem i trzeba było posypać ją kolorowym piaskiem. W ten sposób kawałek po kawałku pokolorowaliśmy cały rysunek bombki. Skończoną pracę zapakowaliśmy w folię i mogliśmy ją zabrać do domu. W domu razem z mamą i tatą złożyliśmy jeszcze stojaczek pod obrazek. Piaskowana bombka była piękną dekoracją mieszkania na Boże Narodzenie.

Michał


Bal karnawałowy

W czwartek 1 lutego był bal karnawałowy w naszej szkole. Ola była przebrana za Super Menkę, Iga była panną z dawnych czasów,  Weronika była aniołem, a ja byłam Pipi. Ania była Śnieżką i miała czarna perukę. Kacper był terrorystą, Giorgi piratem, a Julek i Kuba przebrali się za postacie z gwiezdnych wojen. A Franek był przebrany za Franka. Wszyscy tańczyli, a w trakcie przerwy był poczęstunek. Mogliśmy jeść chrupki, prażynki i ciasteczka owsiane. Do picia były różne soki i woda. Jak już zjedliśmy, to poszliśmy się dalej bawić. Mogliśmy prosić o wybrane utwory muzyczne. A ja się zapytałam czy pan może puścić „GANGAM STYLE”. Nasze panie bawiły się i tańczyły razem z nami. Iga głośno śpiewała  piosenki, które znała. Ten bal zapewne wszystkim się podobał, bo widziałam, że wszyscy się dobrze bawią.

Hania


Grenlandia

W poniedziałek 5 lutego przedstawialiśmy prezentacje na temat Grenlandii. Prezentacje te przygotowaliśmy w programie PowerPoint. Ja z Frankiem przedstawiliśmy informacje o Grenlandii, a inne dzieci o zwierzętach, żyjących na tej wyspie. Są to: renifery, piżmowoły arktyczne, lemingi, niedźwiedzie polarne, lisy polarne, wilki polarne, zające polarne, gronostaje, sowy śnieżne. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy, na przykład, że Grenlandia to wyspa, która należy do Danii i jest tam bardzo zimno. Mieszkańcy Grenlandii to Inuici. 
W przeszłości Grenlandczycy byli nazywani Eskimosami, a obecnie nazwa ta uważana jest za obraźliwą, bo oznacza „zjadacze surowego mięsa”. Prezentacje wyszły nam bardzo ładnie. Mnie najbardziej podobała się prezentacja Oli o piżmowole.

Michał


Bazyliszek

W dniu 6 marca obchodzimy święto naszej szkoły i jej patrona Artura Oppmana. Z tej okazji w czwartek 1 marca robiliśmy w szkole bazyliszka. To taki smok z legendy Artura Oppmana. Dzień wcześniej pani Ewa poprosiła, żebyśmy przynieśli: guziki, pióra, ścinki materiałów, cekiny, itp. W klasie podzieliliśmy się na 2 grupy. W jednej było 5 osób, a w drugiej 6. Ja byłem w grupie z: Kacprem, Kubą P., Kubą B., Anią i  Giorgim. Pani dała nam wielką kartkę, na której naszkicowane były kontury bazyliszka. Najpierw wycięliśmy smoka z tej kartki, a później naklejaliśmy na niego materiały, które zgromadziliśmy. Obydwa bazyliszki wyszły nam bardzo ładnie.

Michał


Gra terenowa

Dnia 20 kwietnia odbyła się gra terenowa z okazji Dnia Ziemi. W grze brało udział bardzo dużo osób. Z naszej szkoły poszły dwie klasy: klasa 2A i 2C. Gra była na temat Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych. W grze było ok. 7 punktów. Najbardziej podobał mi się punkt, w którym musieliśmy rozszyfrować kod.

Ola

***

Graliśmy w grę terenową, która odbyła się na Bemowie z okazji Dnia Ziemi. Uczyliśmy się o Europejskiej Czerwonej Księdze, o zwierzętach, które się w niej znajdują. Dowiedzieliśmy się, że w Czerwonej Księdze jest napisane, jak pomagać zwierzętom. Zadanie, które mi się najbardziej podobało to zadanie sportowe. Bardzo mi się podobała gra terenowa.

Franek

***

Pani Ewa i pani Joasia zorganizowały wycieczkę dla naszej klasy. Graliśmy w grę terenową, ucząc się pracy zespołowej. Poznawaliśmy zagrożone gatunki zwierząt. Dowiedzieliśmy się, z jakich powodów giną zwierzęta. Mam nadzieję, że to nie ostatnia wyprawa tego typu.

Weronika

***

Cześć! Dziś opowiem Wam o grze terenowej. Byliśmy całą klasą i wszystko zaczęło się od tego, że poszliśmy do innej szkoły. Zjedliśmy śniadanie i dostaliśmy zielone chusty. Potem poszliśmy na górę, gdzie pani opowiedziała, co będziemy musieli zrobić. A jak już wszyscy pobiegli, to my zastanawialiśmy się, gdzie pójść. Poszliśmy dobrze. Na końcu dostaliśmy nagrody do rozdzielenia.

Hania


Wycieczka do parku

26 kwietnia we wtorek poszliśmy razem klasą do parku Sady Żoliborskie. Uczyliśmy się, jak rozpoznać gruszę i jabłoń. Widzieliśmy też inne kwiaty. Gruszę można poznać po tym, że ma czarny pyłek, a jabłoń ma żółty. Jabłoń ma płatki kwiatów biało-różowe, a grusza białe. Liście jabłoni mają na brzegach ząbki, a liście gruszy są gładkie.
Ten spacer bardzo nam się podobał.

Michał

***

26 kwietnia byliśmy całą klasą w parku Sady Żoliborskie. Było tam zielono i wszystko kwitło. Tego dnia była ładna pogoda, świeciło słońce. Pani Ewa pokazała nam, jak odróżnić jabłoń od gruszy. Wszystkim podobała się wycieczka.

Julek

***

Poznawaliśmy jabłonie i grusze. Jabłoń można poznać tak, że w jabłoni jest żółty pyłek, a w gruszy jest czarny pyłek. Rysowaliśmy jabłoń i gruszę. Wszyscy się bawili na wycieczce.

Szymon


Pokaz mody ekologicznej

W poniedziałek 23 kwietnia w naszej szkole odbył się pokaz mody ekologicznej. Brali w nim udział uczniowie klas 0-3. Chodziło w nim o to, żeby przygotować stroje z surowców wtórnych. Ja byłem przebrany w marynarkę z worka na śmieci, pasek z nakrętek i sznurka i czapkę z gazety. Inne dzieci też miały fajne stroje. To był fajny pokaz.

Kuba P.

 ***

Niedawno w naszej szkole odbył się pokaz mody ekologicznej. Mama zrobiła mi bluzkę i spódnicę z reklamówek. W pokazie poszłam z Hanią i Kacprem. Z naszej klasy wystąpili jeszcze Ania i Kuba P. Taki pokaz to fajna sprawa. Wszyscy świetnie się bawili.

Iga

 ***

Cześć, jestem Hania i wystąpiłam w pokazie mody ekologicznej. Inne dzieci z mojej klasy też wystąpiły. Nazywały się tak: Iga, Kacper, Kuba P. i Ania. Część klasy patrzyła, jak występowaliśmy. Ja miałam strój z zużytej folii plastikowej.

Hania

 ***

Dnia 23 kwietnia w naszej szkole odbył się pokaz mody ekologicznej. Stroje zaprojektowane przez uczniów, wykonane były z surowców wtórnych. Nasz klasa 2A zaprezentowała aż 5 kreacji. Moja stylizacja miała bluzkę z folii bąbelkowej, a na niej naklejone było serce. Jako modelka czułam się jak ryba w wodzie, bo kocham modę.

Ania

 ***

Na pokazie przedstawiane były stroje z papieru, folii, plastiku i różnych innych materiałów. W naszej klasie strój ekologiczny zrobili Kuba, Ania, Iga, Hania i ja. Wszystkie stroje były bardzo ładne. Kuba zrobił czapkę z papieru i koszulę z folii. Hania miała spódnicę z folii, Ania spódnicę z papieru, a Iga spódnicę z reklamówki. Ja miałem krawat i muchę z folii i zakrętek plastikowych. Nasza klasa wypadła bardzo dobrze na pokazie.

Kacper


Wycieczka do Kinoteki w Pałacu Kultury

Na wycieczce do Kinoteki 8 maja uczyliśmy się o bezpieczeństwie w Sieci. Uczyliśmy się, jak poprawnie utworzyć hasło do komputera, żeby było bezpieczne. Nie może zawierać imienia i nazwiska i daty urodzenia. Powinna się w nim znaleźć duża litera i cyfra. Nie można zdradzać swojego hasła obcej osobie. Nie powinno się wierzyć we wszystko, co jest napisane w Internecie.

Kuba B.

 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
CZERWIEC
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***