STRONA KLASY 5C

Wychowawca: Elżbieta Wrzesień

Gra miejska "Śladami historii"

We wtorek 26 września całą klasą poszliśmy na grę miejską "Śladami historii" zorganizowaną przez Muzeum Sportu i Turystyki (MSiT).

O godz. 9:00 zjawiliśmy się w parku im. Stefana Żeromskiego, gdzie czekały już inne drużyny. Organizatorzy rozdali wcześniej wybranym liderom wskazówki dotyczące lokalizacji pierwszego punktu. Znajdował się on na stadionie Skry, gdzie wcześniej swoją siedzibę miało MSiT. Na początek odbyły się tam biegi na 100 m za które dostaliśmy 8 na 10 punktów, później "żonglowaliśmy" piłkami na nogach i za to otrzymaliśmy maksymalną ilość punktów, a ostatnią konkurencją było pchnięcie półtora kilową kulą, za które również otrzymaliśmy dziesięć punktów.

Kiedy skończyliśmy okazało się, że następny punkt znajduje się na PGE Narodowym, gdzie dotarliśmy poprzez komunikację miejską w 40 minut. Na stadionie uczyliśmy się a następnie śpiewaliśmy przyśpiewki kibiców. Łącznie na PGE otrzymaliśmy 15 na 20 punktów.

Ostatnim punktem było Centrum Olimpijskie, siedziba MSiT od 12 lat. Tam cała klasa rozwiązywała krzyżówkę za którą otrzymaliśmy 15 na 15 punktów. Zostaliśmy Mistrzami Gry ponieważ zdobyliśmy więcej niż 65 punktów. Na koniec każdy otrzymał torbę z podarunkami tj. gra planszowa lub karnet na siłownię.

Myślę, że wszystkim ta wycieczka bardzo się podobała i ja osobiście chciałbym jeszcze raz w te miejsca pojechać.

Bruno Ż.

Zawody w biegach przełajowych

W środę 27 września były zawody w biegach przełajowych na Kępie Potockiej. Po pierwszej lekcji wyszliśmy ze szkoły. Na miejscu przebraliśmy się w strój sportowy. Najpierw biegły dziewczyny z rocznika 2006. Potem biegli chłopcy. Z naszej klasy biegłem ja, Mateusz, Sebastian i Oskar. Musieliśmy przebiec kilometr. Chwilami było pod górę. Byłem bardzo zmęczony, ale dobiegłem do mety. Po nas biegły dzieci z innych roczników. Najdłuższy odcinek trasy miały dzieci z 2004 rocznika - 1500 metrów.

Potem przebraliśmy się i wróciliśmy do szkoły na kolejne lekcje.

Adam Redosz

Bardzo gorąco polecam przeczytać książkę pt. „Stawiam Na Tolka Banana”.

Autorem jest Adam Bahdaj. Akcja powieści rozgrywa się w Polsce 1967 roku a zaczyna się tak: Julek Seratowicz, chłopiec z dobrego domu nie chciał być lalusiem, jakim chce go widzieć matka. Przypadkiem spotyka gang Karioki i jest to spełnienie jego marzeń. Wkrótce grupa spotyka na swej drodze opisywanego w gazetach, tajemniczego Tolka Banana, który przejmuje dowodzenie.

Pod jego przywództwem  gromada młodzieży wykonuje rozmaite zadania. Wspólne przeżycia jednoczą ich i uczą pozytywnych zachowań. Wtedy Tolek Banan przyznaje się, że jest harcerzem i naprawdę nazywa się Szymon Krusz, a podszył się pod postać Tolka w ramach akcji harcerskiej, której celem była pomoc trudniej młodzieży.

Grupa wstrząśnięta tą nowiną przeżywa kryzys, ale poczucie wspólnoty zwycięża. Ta książka  bardzo mnie zachwyciła. Zapraszam do przeczytania!

Franek C.

Bal karnawałowy

W czwartek 1 lutego o godzinie 17:00 rozpoczął się bal karnawałowy w naszej szkole. Uczestniczyły w nim 5, 6 i 7 klasy. Zabawa odbyła się w sali gimnastycznej pięknie ozdobionej różnokolorowymi balonami. Każdy przyszedł odświętnie ubrany, nie tak jak do szkoły. Przynieśliśmy ze sobą także różne przekąski i napoje. Do tańca zachęcała nas muzyka puszczana przez DJ-a. Nie wielu jednak tańczyło. Duża grupa uczniów robiła sobie selfie, rozmawiała i cieszyła się razem spędzonym czasem. Szybko znikały ze stołu przekąski, a pierwsze zostały zjedzone chipsy. Zabawa trwała prawie dwie godziny i na koniec wszyscy mogli zdecydować, jaka muzyka nas pożegna. Większość wybrała ,,Despacito". I na koniec pozostało sprzątanie :-)

Maja Robaszyńska-Janiec