oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Strona klasy 3c
Email Drukuj

STRONA KLASY 3C

Wychowawca: Violetta Tomera


Światowy Dzień Zwierząt

04.X.2017r, był Światowy Dzień Zwierząt, z tej okazji przygotowałam na ten temat lekcję, którą mogłam poprowadzić. Rozmawialiśmy o różnych zwierzętach, oglądaliśmy ich zdjęcia i słuchaliśmy odgłosów jakie wydają. Przeczytałam o organizacjach, które pomagają zwierzętom i wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę, a na koniec, każdy narysował swoje ulubione zwierzątko. Najbardziej podobał mi się rysunek Elizeusza. Ja narysowałam konia, psa i kota. Bardzo fajnie było prowadzić lekcję. Chciałabym to zrobić jeszcze raz.

Maja S.


Dzień Nauczyciela

Dnia 13.X.2017r, w piątek, z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, zrobiliśmy niespodziankę naszej wychowawczyni. Z pomocą rodziców, wręczyliśmy naszej Pani, samodzielnie udekorowane serca oraz kwiatek. Pani Viola była ucieszona i każdego z nas ucałowała. Później chodziliśmy do innych nauczycieli złożyć życzenia i wręczyć laurki. Bardzo podobał mi się ten dzień , bo był radosny.

Maja S.

 ***

Dzisiaj 13.10.2017 r. z okazji Dnia Nauczyciela zrobiliśmy Pani Violi niespodziankę. Bardzo się ucieszyła. Każdy z nas wręczył Pani po jednej róży i udekorowane przez nas wcześniej kolorowe serduszka zrobione z rurek z gazety. Pani Viola podziękowała nam i ucałowała nas w czułka. Na kolejnej lekcji poszliśmy do wszystkich Pań, żeby im również wręczyć kwiaty i laurki (kwiatki). Ja razem z Alą poszedłem wręczyć laurkę Pani Pielęgniarce.

Maciek

***

13 października obchodziliśmy w klasie Dzień Nauczyciela. Każdy z nas wręczył pani Violi kolorowe serce i różę. Pani rozwiesiła je na gałązkach. Później w małych grupkach wręczaliśmy kwiaty innym nauczycielom. Paniom w świetlicy, bibliotece i pani Dyrektor. Był to bardzo miły dzień.

Maja N


Przetwory

Dziś, czyli 26.10.2017 r. mieliśmy w klasie degustację przetworów, które sami przynieśliśmy. Każdy z nas przyniósł różne dżemy, konfitury, musy, warzywa, ketchup i grzybki własnej produkcji lub kupione w sklepie. Najbardziej smakował mi mus jabłkowy Kariny, który zrobiła jej mama. Ketchup przyniesiony przez Olka też był smaczny. Dżem ananasowy, który ja przyniosłem również smakował innym dzieciom.

Maciek

*** 

W czwartek w klasie mieliśmy degustację przetworów. Pani Viola wcześniej poprosiła by każdy z nas przyniósł jeden słoiczek domowego przetworu. Do próbowania mieliśmy ogórki kiszone, marynowane grzybki i dżemy. Ja przyniosłam konfiturę porzeczkową. Najbardziej smakowała mi jabłkowa konfitura z cynamonem, którą przyniosła Karina.

Maja N

*** 

W czwartek 26.10.2017r, mieliśmy dzień degustacji przetworów, szczególnie własnej roboty. Ja przyniosłam grzybki w occie i dżem morelowy, które robiłam wspólnie z tatą. Koledzy i koleżanki przynieśli wiele różnych przetworów, m.in. powidła, ketchup, ogórki kwaszone i dżemy. Mnie najbardziej smakował ketchup od Olka i ogórki kwaszone od Marka. Bardzo fajna była ta lekcja, chociaż nie udało mi się wszystkiego spróbować.

Maja S.


Mediateka

W piątek 10.11.2017r, byliśmy z klasą w Mediatece. Na samym początku było budowanie z klocków. Mieliśmy za zadanie zbudowanie karuzeli, która miała się poruszać. Zasilana była przez światło. Kolejnym etapem, było malowanie na komputerach. Tym razem trafiło mi się, że nie miałam pary, ponieważ w klasie jest nieparzysta ilość dzieci, ale to było fajne, bo mogłam sama zdecydować co będę rysować. Narysowałam kolorową, bajeczną żabę. Na samym końcu wspólnie z Leną tworzyliśmy muzykę na komputerze. Stworzyłyśmy szaloną i śmieszną kompozycję. Fajnie znowu było odwiedzić to miejsce.

Maja S.


Święto Niepodległości

13.11.2017 r. (poniedziałek), odbył się w naszej szkole apel z  okazji Dnia Niepodległości. Polska odzyskała niepodległość w 1918r i dziś obchodziliśmy 99 rocznicę tego wydarzenia. Były śpiewane przez dzieci pieśni patriotyczne i rozmawialiśmy o tym co należy robić, aby być dobrym Polakiem. To były ciekawe wydarzenie.

Maja S.


Kino

W czwartek 30 listopada, byliśmy w kinie. Oglądaliśmy film o życiu Mikołaja Kopernika. Niezbyt podobał mi się ten film, bo trochę się na nim nudziłam. Przyjemne było dla mnie to, że tym razem poszła z nami moja mama.

Maja S.


Dzień bajek

We wtorek, 28 listopada, był w naszej szkole konkurs, na postać z książki oraz dyskoteka. Większość uczniów przebrała się za różnych bohaterów. Ja przebrałam się za bociana Kajtka, z książki Marii Kownackiej pt. "Kajtkowe przygody". Najbardziej podobało mi się przebranie Maćka, który wyglądał jak "Harry Potter. Niestety nie byłam na dyskotece.

Maja S.


Fabryka Elfów

W piątek 8 grudnia wyszliśmy na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów na Stadionie Narodowym w Warszawie.  Wielka Fabryka Elfów to miejsce, w którym można spotkać się z pomocnikami św. Mikołaja. W poszczególnych salach mogliśmy na przykład: napisać list do św. Mikołaja, poskakać na trzech "dmuchańcach", pojeździć autkami w serwisie i zbudować z rożnych części wózek. Historia Wielkiej Fabryki Elfów opowiada o czteroletniej Michalince, która chce się spotkać ze swoim dziadkiem Generałem Tytusem,  którym był bardzo dzielnym człowiekiem. Elfy wpadły na pomysł, żeby zrobić zabawkę podobną do Generała Tytusa. Jeden z Generałów Tytusów został źle wyprodukowany i był cały zielony. Zwiedzając Wielką Fabrykę Efów naszym zadaniem było pozbieranie ubioru tej zabawki, tak by był gotowy do wysłania. Części były ukryte w niektórych pomieszczeniach. Najbardziej podobało mi się pisanie listu do św. Mikołaja oraz budowanie wielkiej wieży z klocków. To była udana wycieczka.

Jaś

W dniu 8.12.2017 r. wybraliśmy się z klasą na wycieczkę na Stadion Narodowy. Odwiedziliśmy tam Wielką Fabrykę Elfów. Był to prezent od naszych rodziców na mikołajki. Na miejscu spotkaliśmy się z elfami, które pomagają Mikołajowi przygotowywać prezenty pod choinkę. Oglądaliśmy teatrzyk, pisaliśmy list do Mikołaja i skakaliśmy na dmuchawcach. Głównym naszym zadaniem było znalezienie części zabawki, która nie kompletna zeszła z taśmy produkcyjnej w fabryce zabawek. Była to figurka generała Tytusa- żołnierza z Dziadka do orzechów. Tworzyliśmy ubrania z klocków i dekorowaliśmy wózek dla Tytusa. Na samym końcu naszej przygody spotkaliśmy się z Mikołajem, któremu mogliśmy powiedzieć o naszych marzeniach.

Ala R-L

W piątek 8 grudnia pojechaliśmy na Stadion Narodowy do Wielkiej Fabryki Elfów. Wchodziliśmy do różnych pomieszczeń, w których czekały na nas zadania do wykonania i szukaliśmy ukrytych części ubioru generała Tytusa. Najbardziej podobało mi się skakanie na wielkich dmuchanych zamkach. Na końcu odwiedziliśmy Św. Mikołaja, od którego każdy z nas otrzymał dyplom i drobny upominek.

Maja N

8 grudnia z okazji Mikołajek pojechaliśmy całą klasą na Stadion Narodowy w Warszawie do „Wielkiej Fabryki Elfów”. Było bardzo fajnie. Najpierw pomagaliśmy Elfowi Ważniakowi wyprodukować w maszynie produkcyjnej zabawkę generała Tytusa, z którą niestety poszło coś nie tak i zabawka wyszła z maszyny niedokończona. Potem z przewodnikiem Elfem przeszliśmy po zakamarkach fabryki. Zaliczając różne zadania zdobywaliśmy różne części i  mogliśmy dokończyć niekompletną zabawkę. Mnie najbardziej podobała się bitwa na śnieżki w pompowanym zamku i jazda jeździkami (twistcarami) po serwisie Świętego Mikołaja. Na końcu spotkaliśmy się ze Świętym Mikołajem, gdzie każdy z nas powiedział, co by chciał dostać pod choinkę. Mikołaj za zaliczone zadania wręczył nam kolorowanki i dyplomy Pomocnika Świętego Mikołaja.

Maciek 

W piątek 8.12.2017 r. z okazji Mikołajek, pojechaliśmy całą klasą na Stadion Narodowy, do Fabryki Elfów. Mieliśmy tam wiele atrakcji. Budowaliśmy z klocków czapkę dla naszej figurki, generała Napoleona Tytusa. Później robiliśmy dla Niego wózek, w którym każdy miał okazję, go wozić. Były tam dmuchańce, na których mogliśmy poskakać oraz takie małe, fajne samochodziki, które nazywały się twistcar. Samochody te, napędzane były tylko ruchem kierownicy. Zrobiliśmy sobie zdjęcia w saniach z reniferem. A na koniec spotkaliśmy się ze Św. Mikołajem, któremu każdy mówił swoje życzenie. Bardzo podobała mi się ta wycieczka."

Maja S


Wigilia klasowa

Dnia 14.12.2017 r. w czwartek, mieliśmy klasową wigilię. Wspólnie z rodzicami robiliśmy bombki na choinkę. Styropianowe kulki dekorowaliśmy kolorowymi cekinami. Najbardziej podobała mi się bombka, którą zrobiła Lena z rodzicami. Mojej mamie podobała się najbardziej bombka zrobiona przez Karolinę. Najfajniejsze było jednak to, że odwiedziła nas Hania, która odeszła z naszej klasy. To było bardzo miłe , w świątecznej atmosferze, spotkanie."

Maja S.

Dnia 14 grudnia w czwartek o godzinie 17.00 w naszej klasie odbyła się nasza „Wigilia klasowa” razem z naszymi rodzicami. Najpierw były życzenia, potem usiedliśmy i ozdabialiśmy styropianowe bombki kolorowymi cekinami. Nasze mamy przygotowały dla nas super poczęstunek, którym się w między czasie zajadaliśmy. Spotkanie jak zwykle było bardzo radosne i miłe.

Maciek


 MEN
List do Rodziców

***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz

***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
CZERWIEC
***KLIKNIJ TUTAJ***
--------
Ceny obiadów
od stycznia 2018
***KLIKNIJ TUTAJ***


DNI WOLNE:
1.06.2018


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2017/2018

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***