Start / Strona klasy 3b

Klasa 7C poleca...

To wzruszająca historia

Ostatnio przeczytałem książkę pod tytułem "Był sobie pies" autorstwa W. Breuca Camerona, wydaną w Polsce w 2017 roku przez wydawnictwo Kobiece, przekładu dokonała Edyta Świerczyńska. Pewnego dnia główny bohater, pies Bailey, przyszedł na świat z jego braćmi: Prędkim, Głodkiem i siostrą. Następnie trafili do schroniska, skąd mama próbowała uciec. Parę dni później udało się uciec jego mamie i Bailyemu, niestety Bailey nie miał tyle szczęścia co mama i złapali go pewni ludzie i wsadzili do samochodu, gdzie był żar. Ethan, przechodząc obok, zobaczył go w samochodzie ledwo żywego, i tak się poznali. Gdy Ethan miał mniej więcej 27 lat, Bailey umarł ze starości. Parę żyć później Bailey znów spotyka Ethana..... Polecam przeczytanie tej książki, ponieważ można się przy niej wzruszyć i uśmiać, i jest dla dzieci jak i dorosłych.

Kacper Borowski

A ja lubię epopeję! Autorem książki "Pan Tadeusz" jest Adam Mickiewicz. Utwór ten jest epopeją narodową. Akcja książki rozgrywa się na Litwie w 1811 r i 1812 r. Głównym bohaterem epopei jest Jacek Soplica, który nieszczęśliwie zakochuje się w Ewie Horeszkównie. W czasie ataku Moskali na zamek Horeszków zabija Stolnika, i zostaje znienawidzony przez przyjaciół. Zrozpaczony wstępuje do zakonu i przyjmuję nazwisko Robak. Chcąc wynagrodzić krzywdy Horeszkom, zaopiekował się Zosią, córką Ewy. Jego życie było bardzo skomplikowane i zawiłe. Wynika to z jego spowiedzi na łożu śmierci. Książka ta jest napisana w języku staropolskim, dlatego nie jest dla wszystkich zrozumiała w odbiorze. Moim zdaniem, tę książkę warto przeczytać, ponieważ jest bardzo pouczająca, porusza dużo problemów ludzkich, z którymi możemy spotkać się na co dzień. Takim przypadkiem jest wątek miłosny Zofii i Tadeusza. Polecam tę książkę, nie bójcie się jej!

Paulina Januszek